Kolorowa bateria do kuchni Zumba - stwórz designerskie wnętrze dzięki detalom

Dodano: środa, 29.09.2021


Z pozoru wybór baterii kuchennej może wydawać się mało istotną kwestią. Jego bagatelizowanie jest jednak poważnym błędem. Od tej decyzji zależy bowiem nie tylko funkcjonalność zlewozmywaka, ale także estetyka całego pomieszczenia. Warto więc poznać różne rodzaje baterii oraz wylewek, aby umieć dobrać optymalny model do każdego projektu. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się innowacyjne i designerskie rozwiązania z kolekcji Zumba marki Ferro.

Kolorowa bateria do kuchni Zumba

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie rodzaje baterii kuchennych wyróżniamy,
  • czym kierować się przy doborze baterii do kuchni,
  • dlaczego warto polecać klientom baterie kuchenne Zumba.

Baterie kuchenne i ich rodzaje

Na przestrzeni ostatnich dekad rynek baterii kuchennych mocno się rozwinął. Dziś dobór konkretnego modelu do zlewu nie jest już tak oczywisty. Bardzo szeroka oferta tego typu produktów utrudnia niektórym konsumentom podjęcie właściwej decyzji. Dlatego tak ważne jest, aby każdy instalator dokładnie znał pełną gamę możliwości i wiedział, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w określonym przypadku.

Baterie kuchenne można podzielić ze względu na różne czynniki - zarówno pod kątem wyglądu, jak i konkretnych funkcji. Jakie ich rodzaje są dostępne na rynku?

Naścienne i stojące baterie kuchenne

Kolorowa bateria do kuchni Zumba

Podział ten wynika ze zmian, jakie dokonały się w projektach kuchni na przestrzeni lat. Dziś najpowszechniejszy wybór stanowią stojące baterie kuchenne, które montuje się w blacie bądź otworze zlewu. Pod spodem - za pomocą złączy elastycznych - podłącza się do nich ciepłą i zimną wodę, co bardzo ułatwia montaż. Dzięki temu, że rozmiar baterii i otworów jest zunifikowany, wybór konkretnego modelu lub jego wymiana w przyszłości nie sprawiają absolutnie żadnych problemów.

Dawniej standardem były naścienne baterie kuchenne, które przykręcano bezpośrednio do złączy ciepłej i zimnej wody, wychodzących ze ściany. Jako, że współcześnie odchodzi się już od takiego rozwiązania, oferta tych produktów skierowana jest raczej do użytkowników wymieniających starą baterię bez modernizowania całej instalacji.

Sprawdź baterie Zumba od Ferro w hurtowni Onninen

Jedno i dwuuchwytowe baterie kuchenne

Podobna klasyfikacja opiera się na liczbie uchwytów baterii. Wcześniej wszystkie modele posiadały dwa kurki - jeden kontrolujący strumień ciepłej wody, a drugi zimnej. Obecnie zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie stanowi jeden uchwyt, który służy do ustawienia zarówno temperatury, jak i mocy strumienia wody. Taką baterię można obsługiwać jedną ręką, co czyni z niej bardziej praktyczny wybór.

Baterie kuchenne z różnymi wylewkami

Kolorowa bateria do kuchni ZumbaWylewka to jeden z elementów najmocniej wpływających na wygodę korzystania ze zlewu. To od jej wysokości i zasięgu zależy, jak duże naczynia się pod nią zmieszczą. Z tego względu baterie kuchenne muszą być zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż łazienkowe. Na rynku dostępne są między innymi wylewki ruchome, nieruchome, elastyczne czy sprężynowe. Dobór konkretnych udogodnień w tej kwestii powinien zależeć od projektu kuchni i przeznaczenia zlewozmywaka.

Bezdotykowe baterie kuchenne

To bardzo oszczędne rozwiązanie, które pozwala na kontrolowanie strumienia bez użycia rąk. Baterie bezdotykowe automatycznie dozują bowiem wodę, reagując na ruch. Doskonale sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej, ale z racji niewielkiej funkcjonalności rzadko stosuje się je w kuchniach.

Termostatyczne baterie kuchenne

Baterie kuchenne tego typu posiadają dwa pokrętła, z których jedno służy do kontrolowania temperatury wody, a drugie - siły strumienia. Jako, że ta pierwsza wartość może być ustawiona na stałe, do obsługi wystarczy jedna ręka. Wbudowany termostat dokładnie pilnuje temperatury, co pozwala zaoszczędzić wodę. Taki mechanizm pozostaje także niewrażliwy na wahania ciśnienia.

Baterie Zumba od marki Ferro


Designerskie baterie kuchenne Zumba

Kolorowa bateria do kuchni Zumba ferro

Zumba to stojące baterie kuchenne o elastycznych wylewkach. Cechują się szeregiem praktycznych właściwości, dzięki którym korzystanie ze zlewu staje się wygodne i przyjemne. Mało tego! Ich atrakcyjny design doskonale wpisuje się we wnętrza urządzone w najróżniejszych stylach. Każdy wymagający klient doceni niepowtarzalne zalety baterii zlewozmywakowych Zumba marki Ferro.

W ostatnich czasach bateria kuchenna z wyciąganą wylewką stała się pewnego rodzaju standardem. Kolekcja Zumba stanowi dla niej doskonałą alternatywę. W jej przypadku wylewka jest zamontowana na stałe, lecz cechuje się wysoką plastycznością. Dzięki temu można wyginać ją w różne kształty i ustawiać w dowolnym kierunku. To bardzo pomocna funkcja podczas zmywania naczyń, ponieważ zdecydowanie łatwiej dosięgnąć strumieniem wody wszystkich den garnków o różnej głębokości.

Elastyczna wylewka to znak rozpoznawczy baterii z kolekcji Zumba marki Ferro. Jej wysokość można regulować w zakresie 28 - 44 cm, a zasięg od 15 do 35 cm. Za trwałość produktu odpowiada między innymi ceramiczny regulator. Bateria wyposażona jest także w funkcjonalne przyłącze elastyczne.

Warto zauważyć, że kolorowe baterie Zumba wyróżniają się nie tylko praktyczną wylewką, ale także bardzo atrakcyjnym projektem. Cechują je smukłe kształty i minimalistyczny design. Uwagę zwracają na siebie jednak przede wszystkim wyrazistymi barwami, dzięki temu stanowią element, który w ciekawy sposób kontrastuje z bardziej stonowanymi odcieniami otoczenia.

Czerwone i żółte baterie kuchenne Zumba świetnie wkomponują się w kuchnie urządzone w stylu retro bądź industrialnym. Zielone czy błękitne idealnie pasują natomiast do estetyki inspirowanej naturą i doskonale wyglądają w otoczeniu bujnej roślinności. Warto wspomnieć także o bardziej uniwersalnych wyborach, a więc bieli i szarości. Trudno wręcz wyobrazić sobie kuchnię, do której nie pasowałyby takie elementy. W serii Zumba dostępna jest także czarna bateria kuchenna, perfekcyjnie wpisująca się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza o surowym, eleganckim charakterze.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Jak wybierać baterie kuchenne?

Chcesz pomóc swojemu klientowi wybrać idealną baterię kuchenną do jego wnętrza? Decyzja powinna zależeć po pierwsze od projektu samej kuchni, a po drugie od preferencji jej użytkowników. Na tej podstawie dobierzesz rozmaite funkcje produktu, a także sam jego wygląd.

Do najważniejszych parametrów baterii kuchennej należy jej wysokość oraz zasięg, ponieważ to właśnie te wymiary decydują o funkcjonalności zmywaka. Muszą one być dostosowane zarówno do głębokości zlewu, jak i do miejsca dostępnego nad nim - należy uważać między innymi na zamontowane wyżej szafki lub inne elementy wyposażenia kuchni.

Podstawowym kryterium jest także sposób montażu baterii. Jeśli Twój klient dysponuje instalacją starego typu i nie zamierza jej modernizować, konieczny okaże się wybór modelu naściennego. W większości pozostałych przypadków możesz jednak zdać się na baterie kuchenne z serii Zumba marki Ferro. To idealne rozwiązanie do każdej kuchni!

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Wężyk do baterii
Czarna bateria łazienkowa
Kran kuchenny
Bateria zlewozmywakowa
Bateria kuchenna czarna
Bateria do zlewu
Bateria kuchenna Ferro
Bateria kuchenna szara
Bateria kuchenna grafitowa
Bateria kuchenna beżowa
Bateria kuchenna biała
Bateria umywalkowa Ferro