Baterie prysznicowe z termostatem Grohe

Dodano: piątek, 27.11.2020


Łazienka to szczególne miejsce w domu. Kiedyś kojarzyła się jedynie z czynnościami czysto praktycznymi, miała być wygodna i funkcjonalna. Dziś przestrzeń ta zmienia się w miejsce relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Jednak komfort w łazience nie oznacza tylko kojących właściwości strumienia masującego z dużej deszczownicy, to przede wszystkim świadomość bezpieczeństwa oraz oszczędności wody. Dlatego firma GROHE oferuje systemy prysznicowe z armaturą termostatyczną, która spełnia wysokie wymagania użytkowników.

Systemy prysznicowe Grohe

Baterie termostatyczne z przyciskiem SafeStop

Nagłe wahania temperatury wody lub jej ciśnienia mogą skutecznie zepsuć przyjemność kąpieli. Zwłaszcza jeśli woda robi się niebezpiecznie gorąca. Dlatego termostatyczna technologia GROHE Turbostat czuwa nad bezpieczeństwem pod prysznicem. Czym właściwie jest termostat? To mały element wypełniony mieszanką woskową, który napędza mechanizm zapewniający bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Umieszczony jest on wewnątrz wkładu termostatycznego, który miesza gorące i zimne strumienie wody oraz dostosowuje je do wahań temperatury i ciśnienia. Dzięki temu z baterii termostatycznej wydostaje się woda tylko o pożądanej temperaturze. W przypadku awarii zimnej wody termostat automatycznie wyłącza tę gorącą, aby uchronić Cię przed oparzeniem. Sercem baterii termostatycznych Grohtherm jest GROHE TurboStat.

Jego niezwykła czułość oznacza, że miesza wodę do uzyskania preferowanej temperatury w ułamku sekundy i utrzymuje ją na stałym poziomie przez cały czas trwania Twojego prysznica. Bezpieczeństwo jest priorytetem w systemach prysznicowych firmy GROHE. Dlatego przycisk SafeStop, ustawiony na 38°C, uniemożliwia wzrost temperatury wody, a technologia GROHE CoolTouch gwarantuje, że nikt nie oparzy się, dotykając powierzchni armatury. Natomiast dodatkowa funkcja GROHE SafeStop Plus daje możliwość ustawienia maksymalnej
temperatury wody na poziomie 43°C.

Zestawy prysznicowe z termostatem marki Grohe


GROHE TurboStat

Innowacyjna technologia GROHE TurboStat utrzymuje stałą temperaturę wody przez
cały czas trwania kąpieli pod prysznicem i kompensuje zmiany temperatury strumienia, aby zapobiec poparzeniom.

GROHE CoolTouch

Technologia GROHE CoolTouch stanowi doskonałą ochronę przed oparzeniem. Wewnętrzny kanał wodny izoluje gorącą wodę, zabezpieczając powierzchnię prysznica przed nagrzewaniem, jednocześnie przedłużając jego żywotność.

SafeStop i SafeStop Plus

Ryzyko poparzenia dodatkowo zmniejsza ogranicznik temperatury GROHE SafeStop
z blokadą bezpieczeństwa na poziomie 38°C. Gdy zachodzi taka potrzeba, temperaturę można zwiększyć poprzez naciśnięcie przycisku. Możliwe jest również zastosowanie ogranicznika temperatury SafeStop Plus 43°C.

GROHE EcoJoy

Technologia GROHE EcoJoy oraz zintegrowany przycisk EcoButton zapewniają mniejsze zużycie wody bez kompromisu w postaci utraty komfortu.

Sprawdź produkty marki GROHE w hurtowni Onninen

Minimalne zużycie wody z bateriami Grohe 

grohe euphoria 260Wybór armatury ma wpływ na wiele kwestii, które okazują się niezwykle istotne
w kontekście użytkowania łazienki i naszego wpływu na środowisko. Od rozwiązań
zastosowanych w baterii umywalkowej oraz systemie prysznicowym zależy
na przykład wysokość rachunków za wodę. Dzięki odpowiedniej armaturze możemy
je zmniejszyć, dbając o ekologię. Nie bez znaczenia jest tutaj technologia termostatyczna. GROHE Turbostat uzyskuje pożądaną temperaturę wody w ułamku
sekundy. Nie trzeba czekać na spłynięcie wody zimnej, dzięki czemu nie zmarnuje
się ani jedna kropla. Dodatkowo specjalistyczne ograniczniki przepływu EcoJoy, w które wyposażono nie tylko baterie firmy GROHE, ale nawet deszczownice (np. model Euphoria 260 dostępny w systemie prysznicowym Euphoria SmartControl
260), minimalizują zużycie wody nawet do 9,5 l/min, co pozwala cieszyć się kąpielą
bez wyrzutów sumienia. Korzystając z przycisku Eco umieszczonego na baterii
termostatycznej Grohtherm 1000 Performance, można zmniejszyć przepływ wody nawet o 50%. Wygodnym i przydatnym rozwiązaniem jest również funkcja pauzy,
dzięki której za naciśnięciem przycisku można zatrzymać przepływ wody np. na
czas mycia włosów szamponem.

Sprawdź produkty marki GROHE w hurtowni Onninen

System prysznicowy GROHE Euphoria SmartControl

Preferencje dotyczące pryszniców są różne, ale firma GROHE dokłada wszelkich
starań, aby dostarczyć produkty, które spełnią najbardziej wysublimowane oczekiwania. W systemach prysznicowych GROHE Euphoria SmartControl sterowanie strumieniami wody jest źródłem relaksu, natomiast termostatyczna technologia GROHE Turbostat dba o bezpieczeństwo podczas kąpieli. Dodatkowo system prysznicowy Euphoria SmartControl zapamiętuje preferowane ustawienia – można więc zawsze wrócić do ulubionych parametrów wody, bez konieczności marnowania jej wielkiej ilości w trakcie szukania idealnej temperatury. W projekcie armatury zadbano zarówno o odpowiedni kształt ułatwiający obsługę baterii nawet namydlonymi dłońmi, jak i o estetykę – GROHE Euphoria SmartControl prezentuje się niezwykle elegancko.

Sprawdź produkty marki GROHE w hurtowni Onninen

Bateria łazienkowa Grohe
Zestaw prysznicowy Grohe