Koniec nieszczelnych betonowych studzienek pompowych - poznaj Aqualift S Compact!

Dodano: 2021 2 17, Wed


Lider odwodnień przedstawia, jak wygląda obecnie nowoczesne odwadnianie pomieszczeń piwnicznych.

Przepompownie należą do najważniejszych elementów technicznego wyposażenia budynków. Ciągle jeszcze zabudowywane są one jednak w betonowanych studzienkach pompowych, pomimo tego, że związane są z tym wyraźne wady takie jak emisje nieprzyjemnych zapachów czy niezbyt miła oku estetyka takich rozwiązań. Tymczasem przyszłość nowoczesnej techniki odwodnień leży w zintegrowanych rozwiązaniach systemowych do zabudowy w płycie podłogowej. Przykładem tego jest przepompownia Aqualift S Compact, którą specjaliści z KESSEL przedstawiają jako bezpieczną i higieniczną alternatywę dla klasycznej betonowej studzienki pompowej. Produkt ten zorientowany został na specjalistyczne potrzeby klientów. „Aby zapewnić niezawodne bezpieczeństwo w piwnicy wodoszczelnej, połączyliśmy naszą przepompownię ze specjalnym zestawem do zabudowy w betonie wodoszczelnym. W ten sposób zapewniamy szczelność także przy przesiąkającej wodzie i oferujemy w jednym pakiecie wszystkie potrzebne elementy budowlane a także dokładną instrukcję opisującą krok po kroku proces instalacji" – objaśnia manager produktu - Jan Martin. „W ten sposób inwestor może bezproblemowo zainstalować wszystkie przyłącza i zabudowane urządzenie przekazać instalatorowi, aby ten wykonał dalsze prace.” Szczególną zachętą ze strony firmy KESSEL dla klientów jest możliwość zakupu przepompowni Aqualift S Compact  w połączeniu z zestawem do zabudowy w betonie wodoszczelnym.

Inteligentne rozwiązania systemowe

W przypadku przepompowni Aqualift S Compact  optymalnie połączono ze sobą sterowanie, pompę, zbiornik oraz przewód tłoczny. To zintegrowane rozwiązanie systemowe znika niemal całkowicie z pola widzenia, ukryte zostaje w płycie podłogowej przy zastosowaniu pokrywy do wypełnienia płytkami lub pokrywy czarnej, szczelnej zapachowo. Teleskopowa nasadka umożliwia elastyczne dopasowanie pozycji pokrywy do wzoru okładziny podłogowej. Dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego, które jest w dużym stopniu odporne na działanie ścieków domowych i mediów agresywnych takich jak kwasy czy zasady, problemy z korozją przestały występować. Dodatkowy atut,  to  łatwość w dostępie do urządzenia przy jego czyszczeniu czy konserwacji.

Łatwa instalacja

Firma KESSEL szczególną wagę przykłada do łatwej instalacji i konserwacji urządzeń. To rozwiązanie systemowe posiada przyłącza dla odpowiednich przewodów ułatwiające prosty montaż. Specjalny zestaw do zabudowy w betonie wodoszczelnym zawiera wszystko, co jest potrzebne do szybkiej i łatwej zabudowy. Są to: przedłużka z kołnierzem, przewód tłoczny DN 32, kształtka redukcyjna, kołnierze ścienne, obudowa, wkładka uszczelniająca oraz szczegółowa instrukcja. Poza tym przepompownia posiada tak zwane jednoręczne szybkozłącza ułatwiające montaż pompy oraz zintegrowany zawór przeciwzalewowy. Wszystkie prace konserwacyjne można przeprowadzić bez użycia narzędzi. Opcjonalne i intuicyjne urządzenie sterownicze Comfort z systemem samodiagnozy SDS (wersja Tronic) ze sterowaniem ciśnieniowym zapewnia dodatkowo optymalną eksploatację pompy.


Przepompownie marki KESSEL w sklepie Onninen