Kontroluj ciśnienie i temperaturę w instalacjach. Sprawdź jaki termomanometr wybrać!

Dodano: piątek, 26.05.2023


Termomanometr to niezbędne narzędzie dla każdego, kto kontroluje ciśnienie i temperaturę w instalacjach. Dzięki temu urządzeniu można skutecznie monitorować stan maszyn i instalacji, co pozwala uniknąć awarii i zwiększyć ich wydajność. Przy wyborze termomanometru warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby wybrać odpowiednie urządzenie do konkretnych zastosowań.

Termomanometr

Co to jest termomanometr?

 Termomanometr WattsTermomanometr to urządzenie, które umożliwia jednoczesne pomiar temperatury i ciśnienia w instalacjach. Jest to bardzo przydatne narzędzie w różnych branżach, takich jak przemysł, produkcja czy budownictwo. Termomanometr może być stosowany w instalacjach gazowych, wodnych, chłodniczych, a także w różnego rodzaju maszynach. Dzięki pomiarowi temperatury i ciśnienia można dokładnie monitorować i kontrolować procesy zachodzące w danej instalacji. Dzięki temu termomanometr jest niezbędnym narzędziem dla osób pracujących w przemyśle czy budownictwie.

Sprawdź termomanometry w hurtowni Onninen

Jak działa termomanometr?

Termomanometr to przyrząd do mierzenia temperatury i ciśnienia. Składa się z dwóch części: manometru, który mierzy ciśnienie, oraz termometru, który mierzy temperaturę. Te dwa elementy są połączone w jednym urządzeniu, co pozwala na szybkie i dokładne pomiary. To niezbędne narzędzie dla profesjonalistów i osób, które chcą mieć kontrolę nad stanem swojej instalacji.

Jakie są rodzaje termomanometrów do pomiaru ciśnienia i temperatury?

Istnieją różne rodzaje termomanometrów, które różnią się między sobą głównie sposobem pomiaru ciśnienia i temperatury oraz zastosowaniem. Wśród najczęściej stosowanych termometrów można wymienić termomanometry mechaniczne, elektroniczne, a także termomanometry kieszeniowe.

Czym kierować się przy wyborze termomanometru?

Warto zwrócić uwagę na kilka czynników przy wyborze termomanometru. Przede wszystkim, należy zdecydować, do jakiego rodzaju instalacji będzie on stosowany. Różne modele termomanometrów posiadają różne zakresy pomiarowe, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który będzie odpowiedni do konkretnych zastosowań.

Kolejną ważną kwestią jest dokładność pomiarów. Im większa dokładność, tym bardziej precyzyjnie można kontrolować procesy zachodzące w instalacji. Istotne jest również, aby termomanometr był łatwy w obsłudze i dostępny w przypadku konieczności dokonywania kalibracji.

Zalety termomanometrów


Termomanometr WikaJedną z kluczowych zalet termomanometrów jest ich funkcjonalność. Dostępne są modele, które umożliwiają równoczesny pomiar temperatury i ciśnienia, co znacznie ułatwia pracę operatora. Ponadto, wiele termomanometrów posiada funkcje dodatkowe, takie jak możliwość przesyłania danych na komputer lub zapisywanie wyników pomiarów w pamięci urządzenia.

Kolejną zaletą termomanometrów jest ich trwałość i odporność na warunki zewnętrzne. Wiele modeli jest wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają długą żywotność i niezawodność pomiarów nawet w trudnych warunkach pracy.

Wreszcie, termomanometr może być użyteczny w wielu branżach, takich jak przemysł chemiczny, petrochemiczny, energetyczny czy spożywczy. Dlatego warto dobierać model, który idealnie spełni wymagania danego zastosowania i pozwoli na efektywną kontrolę procesów technologicznych.

Termomanometry przemysłowe w ofercie hurtowni instalacyjnej Onninen

Termomanometr AfrisoTermomanometr Afriso TM80 o średnicy tarczy 80 mm. Klasa dokładności manometru: 2,5. Zakres ciśnienia 0 -4 bara. Klasa dokładności termomentru: 2,0. Zakres temperatury 120 C. W zestawie do termomanometru dołączany jest zawór montażowy.

Termomanometr Watts – urządzenie o podobnych parametrach do opisywanego powyżej. Klasa dokładności 2,5 (ciśnienie) oraz 2 (temperatura). Posiada automatyczny zawór zamykający.

Termomanometr Wika WP80T posiada wyższą klasę dokładności od opisywanych poprzedników. Zarówno klasa pomiarowa ciśnienia, jak również klasa pomiarowa temperatury wynosi 2,5. Mierzy ciśnienie w zakresie 0-4 bara, a temperaturę do 120 C. Przyłącze tylne centryczne.

Wybierając termomanometr do instalacji technologicznej, warto kierować się przede wszystkim jego dokładnością, funkcjonalnością i trwałością. Dzięki temu, w skuteczny sposób będziemy mogli kontrolować procesy zachodzące w naszej instalacji i zapewnić jej niezawodne działanie przez długi czas.

Sprawdź termomanometry w hurtowni Onninen

Reduktor ciśnienia wody
Manometr do wody
Manomentr cyfrowy
Manometr Wika
Termometr pokojowy