Kotły gazowe ONNLINE. Jak fachowo doradzić klientowi?

Dodano: wtorek, 23.02.2021


Gazowe kotły kondensacyjne Onnline Mono i Duo 2019

Ogrzewanie gazowe to obecnie najczęściej wykorzystywane rozwiązanie na rynku, dlatego z perspektywy klienta wybór odpowiedniego kotła to jedna z kluczowych decyzji. Doradztwo w tej sprawie powinno leżeć w gestii doświadczonego instalatora, którym jesteś właśnie Ty.

Jeżeli zależy Ci na tym, by spełnić oczekiwania każdego klienta, musisz być na bieżąco. Z tego też powodu pragniemy przedstawić nowoczesny kocioł kondensacyjny ONNLINE.

Zobacz kotły kondensacyjne Onnline w hurtowni Onninen

Kotły kondensacyjne Onnline - polski producent

Piec gazowy - gdy ekologia idzie w parze z... czystą kotłownią

Mając na uwadze coraz większe zainteresowanie klientów oraz ich oczekiwania zarówno w kwestii niezawodności, jak i oszczędności, czy też bezpieczeństwa, ONNINEN przy współpracy z polskim producentem urządzeń grzewczych (firmą Termet) wprowadził na rynek nowoczesny kocioł kondensacyjny Onnline.

Klienci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w przypadku ogrzewania gazowego ekologia idzie w parze z wygodą użytkowania, a mowa tu o czystej kotłowni oraz o braku potrzeby składowania opału. Kotły gazowe posiadają jednak jeszcze więcej zalet, o których warto wspomnieć potencjalnemu klientowi. Ogromną przewagą są w tym wypadku termostaty pokojowe (regulatory temperatury pomieszczeń), które zwiększają komfort cieplny poprzez kontrolę temperatury. Dodatkowo urządzenia mają wbudowaną w sterowniku funkcję pogodową, która po podłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej umożliwia dopasowanie temperatury zasilania centralnego ogrzewania do aktualnie panującej na zewnątrz temperatury. Największą korzyścią z jej zastosowania jest dostarczanie do instalacji grzewczej zawsze takiej ilości ciepła, jaka jest potrzebna do utrzymania w domu oczekiwanej temperatury ustawionej na panelu sterownika.

Kotły kondensacyjne Onnline 2019 - budowa - przódKotły kondensacyjne Onnline 2019 - budowa - tyłKotły kondensacyjne Onnline

Rodzina kotłów Onnline obejmuje trzy modele:

 • Onnline Mono o mocy 25 kW (jednofunkcyjny),
 • Onnline Mono o mocy 35 kW (jednofunkcyjny),
 • Onnline Duo o mocy 25 kW (dwufunkcyjny).

Urządzenia te sprawdzą się świetnie zarówno w instalacjach ogrzewania grzejnikowego, jaki i podłogowego oraz w kwestii przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki szerokiemu zakresowi modulacji (11%-100%) można wyeliminować straty ciepła, które uciekają w komin i ograniczyć wydatki na ogrzewanie.

Wymiary urządzenia: wysokość: 750 mm, szerokość: 400 mm, głębokość: 349 mm (25kW) oraz 379 mm (35 kW).
Na poniższym obrazku przedstawiamy rozmieszczenie przyłączy na spodzie kotła:

Kotły kondensacyjne Onnline 2019 - Przyłącza

Zobacz kotły kondensacyjne Onnline w hurtowni Onninen

Kotły kondensacyjne Onnline - 7 lat gwarancjiNiezwykle przemyślana konstrukcja urządzeń sprawia, że są one przyjazne nie tylko dla użytkownika, ale również dzięki łatwemu i wygodnemu montażowi dla instalatora oraz serwisanta. Wykorzystanie komponentów z najwyższej półki technicznej oraz wysoka jakość wykonania pozwoliły na objęcie kotłów 7-letnim okresem gwarancji. Zapewnia to wiele korzyści, a m.in. fachową opiekę Autoryzowanego Serwisanta firmy Termet, regularną kontrolę urządzenia oraz pewność i komfort użytkowania kotła.

Konstrukcja urządzenia jest przyjazna dla instalatora i serwisanta z kilku powodów. Ogromną zasługą są z pewnością kompaktowe wymiary kotła, a także łatwy dostęp do podzespołów. Istotny jest również fakt, iż w kotle został wbudowany adapter koncentryczny z króćcami pomiarowymi Ø60/Ø100 mm. Ponadto, urządzenie posiada wbudowany czujnik spalin 115 stopni Celsjusza, co zapewnia możliwość podłączenia również do systemów powietrzno-spalinowych z tworzywa sztucznego. Kocioł kondensacyjny Onnline można bardzo szybko zdiagnozować za pomocą smartfona lub tabletu, po podpięciu modułu serwisowego, który umożliwia wsparcie serwisu mobilną aplikacją.

Kotły kondensacyjne i ich wpływ na środowisko

Kotły kondensacyjne z serii Onnline są również przyjazne dla środowiska naturalnego. Zastosowany w nich wymiennik ciepła najnowszej generacji ze stali nierdzewnej oraz palnik BLUEJET gwarantują bardzo niską emisję NOx (tlenek azotu), przez co kotły te są zaliczane do najwyższej klasy, czyli 6. Dzięki temu kotły gazowe ONNLINE stanowią idealne rozwiązanie w walce ze smogiem. Zoptymalizowane zarządzanie pracą kotłów jest możliwe dzięki współpracy z regulatorami temperatury pomieszczeń. Możemy zastosować prosty regulator on/off lub wybrać wariant dający więcej możliwości jak np. zastosowanie sterownika 0-10 V lub regulatora z komunikacją Open-Therm. Kotły mogą być sterowane za pomocą smartfona lub tabletu dzięki darmowej aplikacji. Taką możliwość daje zastosowanie systemu sterującego Round dostępnego w ofercie.

Kotły kondensacyjne ONNLINE i ich dodatkowe zalety

Kotły kondensacyjne Onnline 2019 - klasa energetyczna AO pewnych sprawach po prostu warto wiedzieć. Jeżeli wciąż masz wątpliwości w kwestii kotłów Onnline, zwróć uwagę na następujące fakty:

 • efektywność ogrzewania pomieszczeń: A,
 • efektywność podgrzewania wody: A,
 • wysokoefektywna pompa obiegowa – standard (EEI≤0,23) z modulacją obrotów i automatycznym odpowietrznikiem,
 • bardzo wysoki komfort c.w.u. przy Δt=30°C nawet do 13 l/min (dotyczy kotłów dwufunkcyjnych),
 • sprawność cieplna- 108 %,
 • wysoki stopień ochrony IPX4D- możliwość umieszczenia blisko wody (nad wanną, umywalką, zlewem),
 • wbudowany adapter koncentryczny z króćcami pomiarowymi o średnicy Ø60/Ø100
 • możliwość sterowania pogodowego (regulacja krzywej grzania).

To by było na tyle w kontekście podsumowania. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do śledzenia naszego bloga! Fachowe doradztwo to nasza mocna strona!

Kotły Onnline możemy sterować poprzez:

Kotły kondensacyjne Onnline - Pakiet sterujący Round Kotły kondensacyjne Onnline - Pakiet sterujący EvoHome Kotły kondensacyjne Onnline - Regulator temperatury CR 11011 Kotły kondensacyjne Onnline - Regulator Termet ST-292
Sterowanie
za pomocą smartfona
Sterowanie
za pomocą tabletu

Regulator z komunikacją
Open-Therm

Regulator tygodniowy,
programowalny
Pakiet sterujący Round
- komunikacja Open-Therm
Pakiet sterujący EvoHome
- komunikacja Open-Therm
Typ CR 11011 Termet ST-292 V3,
Termet ST-292 V2


Zobacz kotły kondensacyjne Onnline w hurtowni Onninen

Ogrzewanie gazowe
Kocioł gazowy