Kurtyny powietrzne FLOWAIR - przegląd produktów

Dodano: poniedziałek, 1.08.2022


Kurtyny powietrzne to niezbędny element wyposażenia wnętrz w obiektach użyteczności publicznej. Odpowiadają między innymi za redukcję strat energetycznych oraz zabezpieczanie czystości powietrza.

Kurtyny powietrzne FLOWAIR- przegląd produktów

Z tego artykułu dowiesz się...

jak działają kurtyny powietrzne oraz jak dobrać odpowiedni model do danego pomieszczenia. Dodatkowo, zapoznamy Cię z nowością – kurtyną powietrzną Slim, a także pozostałymi produktami w ofercie FLOWAIR.

Sprawdź kurtyny powietrzne FLOWAIR w hurtowni Onninen

Jak dobrać odpowiednią kurtynę?

Podstawowym zadaniem kurtyny powietrznej jest odizolowanie wnętrza pomieszczenia od powietrza napływającego z zewnątrz. Ma to na celu ochronę termiczną i wyeliminowanie strat energetycznych. Urządzenie montuje się nad drzwiami, których otwieranie powoduje mieszanie się powietrza. Zimą do środka napływa chłód, latem ciepło utrudniające działanie klimatyzacji. Dlatego też kurtyna powietrzna generuje strumień o odpowiedniej prędkości, który tworzy swego rodzaju barierę w drzwiach.

Z tego względu kurtyny powietrzne niezbędne są w obiektach, gdzie drzwi często są otwierane i zamykane lub pozostają otwarte przez długi czas. Przydają się więc w sklepach, restauracjach czy niektórych biurach. Poza utrzymywaniem stałej temperatury urządzenie zapobiega także przedostawaniu się do pomieszczenia zanieczyszczeń z ulicy oraz napływowi do środka insektów. Odpowiednio dobrana kurtyna powietrzna może przyczynić się do oszczędności rzędu aż 80%. Czym więc kierować się przy wyborze?

Do wyboru odpowiedniej kurtyny powietrznej konieczne będzie ustalenie źródła ciepła w obiekcie. To od niego będzie zależał wariant urządzenia - z wymiennikiem wodnym elektrycznym lub bez wymiennika. Drugim czynnikiem wpływającym na decyzję jest szerokość kurtyny powietrznej, która musi być taka sama bądź większa niż otwór drzwiowy. W przeciwnym razie bariera pozostawi po bokach luki przepuszczające powietrze. Podobnie wygląda kwestia zasięgu kurtyny, który musi być właściwie dostosowany do wysokości jej montażu.

Kurtyny powietrzne FLOWAIR- przegląd produktów

 
Kurtyna powietrzna Slim - uniwersalność i wysoka jakość w jednym

Jednym z najlepszych wyborów jest kurtyna powietrzna Slim marki FLOWAIR. To uniwersalne urządzenie, które pasuje do wymagań 99% obiektów, skutecznie zabezpieczając wszystkie otwory drzwiowe do wysokości 3,2 metra. Model ten działa dyskretnie, gwarantując komfortowy i wolny od przeciągów klimat.

Kurtyna powietrzna Flowair Slim

Kurtyny powietrzne Slim cechują się łatwością obsługi, dzięki czemu każdy bez problemu poradzi sobie z ich konfiguracją. Wystarczy je zamontować i podłączyć - dostosowanie ich działania do indywidualnych potrzeb możliwe jest dzięki kilku przyciskom na boku urządzenia. Co więcej, jest to jedyna na rynku kurtyna powietrzna posiadająca wbudowany czujnik ruchu. Uruchomi się w momencie poruszenia drzwi, dzięki czemu niepotrzebna jest już żadna dodatkowa automatyka w ich obrębie.

Opisując zalety kurtyny FLOWAIR Slim, nie sposób nie wspomnieć o jej designie. Została zaprojektowana tak, aby w jak najmniejszym stopniu rzucała się w oczy. Jest więc najwęższym urządzeniem tego typu dostępnym na rynku - ma jedyne 189 milimetrów wysokości. Odznacza się minimalistyczną estetyką i oszczędną formą, dzięki czemu nie zaburza wystroju wnętrza, a jednocześnie nie zajmuje cennego miejsca. Dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych (jasnym i ciemnym), co sprawia, że bardzo łatwo dopasować ją do aranżacji pomieszczenia.

Ta sama dyskrecja dotyczy hałasu generowanego przez urządzenie. Kurtyna powietrzna Slim pracuje bardzo cicho, więc pozostaje praktycznie niezauważalna w środowisku rozmów i zwykłego dziennego gwaru. Konstrukcja kurtyny obejmuje między innymi zespół napędowy o bardzo dużej powierzchni czynnej wylotu, kratkę podzieloną na dwie niezależnie regulowane części oraz możliwość instalacji dodatkowego filtra powietrza.

Kurtyna powietrzna Flowair Slim

Zapoznaj się z ofertą FLOWAIR w hurtowni Onninen

Marka FLOWAIR, której asortyment dostępny jest w hurtowni Onninen, to gwarancja najwyższej jakości. Za dowód niech posłuży fakt, że jako jedyny polski producent z branżowego stowarzyszenia EUROVENT stworzyła stanowisko badawcze, które sprawdza kurtyny powietrzne pod kątem skuteczności. Na podstawie tych pomiarów powstają innowacyjne narzędzia, które pozwalają na optymalny dobór urządzenia do indywidualnych potrzeb końcowego użytkownika.

Zarządzając dowolnym obiektem użyteczności publicznej, zastanów się nad kwestią krążącego wewnątrz powietrza. Aby nieustannie było czyste i gwarantowało komfort termiczny użytkownikom pomieszczenia, konieczne jest odizolowanie go od środowiska zewnętrznego. W tym celu sięgnij po kurtyny powietrzne montowane nad otworami drzwiowymi. Nie tylko zapewniają one przyjemną atmosferę, ale generują także znaczące oszczędności.

Szukając niezawodnych kurtyn, zainteresuj się asortymentem marki FLOWAIR. Uniwersalne kurtyny powietrzne doskonale sprawdzą się w najczęstszych typach obiektów. Już dziś zainstaluj je w swoich pomieszczeniach!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty? Zapraszamy do zakładki KONTAKT!

Kurtyny powietrzne FLOWAIR- przegląd produktów

Sprawdź kurtyny powietrzne FLOWAIR w hurtowni Onninen