Łączenie dwóch węży ogrodowych: dwójnik

Dodano: poniedziałek, 29.01.2024


Ogrodowy system nawadniający obejmuje szereg połączonych ze sobą urządzeń i akcesoriów. Gdy używany wąż ogrodowy jest zbyt krótki lub uszkodzony, można go połączyć z innym wężem – w sposób trwały lub odwracalny. Wygodne i szybkie połączenie węży ogrodowych zapewniają różnego typu złączki. Jeśli zależy Ci na stworzeniu rozłącznego połączenia, potrzebne Ci będą specjalne złączki zwane dwójnikami. Poznaj główne zastosowania tych sprytnych złączek i dowiedz się, jaki dwójnik do węży ogrodowych najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

Ogrodnik łączy węże ogrodowe dwójnikiem

Sprawdź dwójniki w hurtowni Onninen

Zastosowanie dwójników redukcyjnych w ogrodzie

W pracach ogrodowych powiązanych z wodą zastosowanie znajdują różnego rodzaju złączki i przyłącza. Wśród nich ważną rolę odgrywa łącznik dwójnik. Dwójniki do węży ogrodowych pozwalają na ich rozłączne połączenie. Oznacza to, że w ten sposób zespolone węże da się szybko i łatwo w dowolnej chwili rozłączyć – bez użycia narzędzi. Nowoczesne mechanizmy w złączkach usprawniają łączenie i rozłączanie akcesoriów ogrodowych.

Łącznik dwójnik mosiądz BRASS 3/4", 1/2" /etykieta/Oczywiście uzyskane połączenie jest (a przynajmniej powinno być) w 100% szczelne. Rozłączne połączenie zwykle ma na celu zwiększenie zasięgu węża ogrodowego oraz jego bezproblemowe podpięcie do ujęcia wody. Aby połączyć dwa węże przy użyciu dwójnika, na każdym końcu musi być zamontowana szybkozłączka.  Specjalnym wariantem łącznika jest dwójnik redukcyjny. Służy on do rozłącznego połączenia redukcyjnego węża np. 1" z wężem z zamontowaną szybkozłączką, której średnica jest większa, np. 1/2", 5/8" czy 3/4" (w zależności od wybranego modelu).

Stosując dwójniki redukcyjne, możesz w swoim systemie nawadniającym szeregowo połączyć ze sobą kilka węży ogrodowych o różnych przekrojach. Dzięki temu unikniesz przeciekania i dotrzesz z wodą do roślin znajdujących się w najdalszych zakątkach działki. To remedium na duży lub skomplikowany pod względem kształtu ogród. 

Mosiężne dwójniki do węży ogrodowych

Dwójniki do węży ogrodowych najczęściej wykonywane są z tworzywa sztucznego, np. polipropylenu lub ABS albo z metalu, np. z mosiądzu. W obu przypadkach mogą to być produkty wytrzymałe, praktyczne i solidnie wykończone. Jednak maksymalną trwałość oferują dwójniki mosiężne. To najwyższej jakości złącza, projektowane z myślą o niezawodnej i długotrwałej pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Złączki z mosiądzu sprawdzają się przy łączeniu elementów systemów nawadniania małych, średnich i dużych ogrodów oraz upraw, gdzie wymagana jest bezwzględna szczelność instalacji oraz czystość transportowanej wody.

Łącznik - dwójnik Cellfast 1/2" - 3/4"Wykorzystywane są do tworzenia solidnych połączeń nie tylko w instalacjach hydraulicznych, ale również grzewczych i gazowych. Dzięki dodatkowym powłokom, jak ocynk, elementy te są odporne na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Nie ulegają korozji, nie wchodzą w reakcję z wodą ani nie przesiąkają zapachami. Ponadto zawarta w składzie miedź posiada właściwości antybakteryjne. Do wad mosiężnych dwójników zaliczyć można chyba jedynie cenę, która bywa (co najmniej) dwukrotnie wyższa od modeli tworzywowych.

W wersji mosiężnej można obecnie kupić nie tylko dwójniki, ale także wszelkie inne złącza do węży ogrodowych, jak reparatory, trójniki czy przyłącza kranowe.

Dwójniki w hurtowni Onninen

W hurtowni hydraulicznej Onninen znajdziesz szeroką gamę dwójników wykonanych z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych oraz z wytrzymałego mosiądzu, w różnych wersjach rozmiarowych, z zaworem i bez. Nasze produkty zapewniają szybkie i wygodne łączenie dwóch końców węży z zamontowanymi szybkozłączami. Ich jakość przekłada się na długotrwałe i niezawodne działanie systemu nawadniania ogrodu.

Dwójnik 1" Cellfast

Wszystkie oferowane złącza pochodzą z zaufanych, doskonale sprawdzonych źródeł. Współpracujemy m.in. z firmą Cellfast – wiodącym, polskim producentem węży ogrodowych, zraszaczy, akcesoriów i narzędzi ogrodniczych.

Nadal nie wiesz, jaki dwójnik do węży ogrodowych wybrać? Potrzebujesz innych złączy? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci w skompletowaniu wszystkich elementów funkcjonalnego i trwałego systemu nawadniającego.

Sprawdź dwójniki w hurtowni Onninen