Naprawa uszkodzonego odcinka w instalacji hudraulicznej z łącznikami GEBO

Dodano: środa, 3.03.2021


Każda instalacja zrobiona nawet z najlepszych materiałów po jakimś czasie ulega uszkodzeniu lub wymaga modyfikacji (np. o dodatkowe odgałęzienie). Najlepszym i najszybszym w tej chwili rozwiązaniem pozwalającym na naprawę uszkodzonego odcinka lub wykonanie dodatkowego podejścia jest zastosowanie żeliwnych złączek zaciskowych Gebo Quick i obejm naprawczych Gebo Clamps. Gebo Quick wykonane są z żeliwa ciągliwego, ocynkowanego ogniowo i galwanicznie.

Złączki zaciskowe Gebo QuickMedia to woda i sprężone powietrze. Dostępne typy to: złączki z gwintem zewnętrznym (QA) i wewnętrznym (QI), typu trójnik (QT) oraz z pierścieniem zaciskowym z obu stron (QO), dzięki którym można połączyć rurę stalową z rurą PE i uzyskać w ten sposób trwałe połączenie starej, stalowej instalacji z nowoczesną polietylenową. Dopuszczalne odchylenie od osi łączonych rur może wynosić 3°.

Żeliwne złączki zaciskowe Gebo Quick

Złączki zaciskowe Gebo QuickZłączki Gebo przeznaczone są do napraw, modernizacji i rozbudowy rurociągów. Złączki mają opatentowany w 1918 r. mechanizm stalowych pierścieni zaciskowych, który w połączeniu z pierścieniem uszczelniającym z gumy NBR umożliwia wykonanie podłączenia dowolnej rury (stal, czarna stal, PE) w prosty, szybki i tani sposób.Sam przebieg procesu montażu złączek jest bardzo prosty i przebiega następująco:najpierw odcinamy końcówkę rury pod kątem 90° względem osi przewodu (krawędź rury musi być gładka i niezdeformowana, należy również oczyścić wszystkie zanieczyszczenia i zadziory) następnie nasuwamy na rurę kolejne części składowe łącznika Gebo: nakrętkę, pierścień zaciskowy (powierzchnią stożkową w kierunku nakrętki), pierścień dociskowy oraz pierścień uszczelniający (który należy wsunąć w odległości 10 mm od końca rury) kolejny etap to wsunięcie końca rury w gniazdo uszczelniające w korpusie sprawdzając jednocześnie poprawność pasowania. Ostatnim etapem jest skręcenie nakrętki zaciskowej z korpusem złączki, zwracając szczególną uwagę na to aby rura się nie obracała.Wszystkie typy złączek Gebo Quick dostępne są w średnicach od ½ co 2”. Ciśnienie robocze: sprężone powietrze 10 bar, woda 10 bar; maks. temp. do 80°.

Obejmy naprawcze Gebo Clamps

Złączki zaciskowe Gebo QuickKolejną ważną grupę w ofercie Gebo stanowią obejmy naprawcze i montażowo-naprawcze z żeliwa sferoidalnego występujące w asortymencie Gebo Clamps. Wyróżniamy tu: obejmy DSK, ANB oraz DS. Obejmy DSK wykonane są z żeliwa sferoidalnego i przeznaczone do napraw rurociągów stalowych i PE. Służą do uszczelniania dziur, pęknięć, miejsc korozji, nieszczelności powstałych wskutek mrozu. Obejmy ANB zbudowane są z tych samych materiałów, co DSK, ale mają odejście boczne z gwintem wewnętrznym i można za ich pomocą zbudować odprowadzenie w instalacjach wodnych i rurach grzewczych. W obu produktach uszczelnienie stanowi guma EPDM, dopuszczona do stosowania na wodzie pitnej. PN 16 bar, maks. temp. 90°C.

Sprawdź teraz łączniki Gebo w hurtowni Onninen