Łatwe łączenie rur o różnych średnicach: Redukcja gumowa

Dodano: wtorek, 18.06.2024


Redukcja gumowa rur jest doskonałą alternatywą dla klasycznych kolanek. Pozwala efektywnie i co najważniejsze - szczelnie - połączyć rury o różnej średnicy. Przy jakich łączeniach przyda się redukcja gumowa oraz jak prawidłowo połączyć nią rury?

Redukcje gumowe z syfonem do zlewu i korkiem na blacie roboczym

Sprawdź redukcje gumowe w hurtowni Onninen

Przy jakich łączeniach rur przyda się redukcja gumowa?

Jedną z największych zalet łączeń gumowych jest to, że są rozwiązaniem dość uniwersalnym. Przy ich pomocy można łączyć rury o różnej średnicy, ale również wtedy, gdy konieczne jest połączenie odcinków rur wykonanych z różnych materiałów. Przykładem może tu być PVC oraz metal. Właściwości gumowej redukcji sprawiają, że może ona doskonale dopasować się do specyficznych cech każdego z materiałów.

Redukcja gumowa biała 32/25 Onnline E-692870Zarówno metal, jak i PVC cechują się różną elastycznością czy rozszerzalnością cieplną, a dzięki redukcji gumowej można je ze sobą połączyć, zachowując pełną szczelność w układzie.

Redukcja gumowa sprawdzi się doskonale w układach, w których ważne jest tłumienie drgań. Elastyczna guma działa w tym przypadku jak amortyzator, dzięki któremu można zapobiec ewentualnym uszkodzeniom w łączonych odcinkach systemów rur.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się również w układach, w których pomiędzy łączonymi elementami występują przesunięcia osiowe lub boczne. Wówczas gumowa redukcja pozwala zniwelować różnice.

Jak właściwie połączyć rury redukcją gumową?

Redukcja gumowa biała 56/40 Onnline E-692832Efektywne łączenie rur przy pomocy gumowych redukcji jest możliwe, jeśli poszczególne komponenty zostaną odpowiednio dopasowane. Najważniejsze, aby wybrać produkt, którego średnica jest dostosowana do rur w układzie. Posiadając komponenty oraz niezbędny sprzęt można przystąpić do montażu. Podstawą jest właściwe przygotowanie powierzchni elementów, ich dokładne oczyszczenie. Koniecznie trzeba sprawdzić czy powierzchnie są idealnie gładkie, wszelkie skazy czy zadziory mogą negatywnie wpłynąć na szczelność układu. Stwierdzając nieprawidłowości należy w pierwszej kolejności wygładzić końcówki rur, używając do tego papieru ściernego bądź pilnika.

Redukcja wykonana z elastycznej gumy musi być odpowiednio dopasowana, tylko wtedy będzie szczelna. Do nałożenia redukcji na rury potrzebny będzie środek poślizgowy, ułatwiający nałożenie elementów bez ich uszkodzenia. Sprawdzi się tu zarówno gliceryna, mydło, jak i dedykowane preparaty do rur. W innym wypadku mogłoby dojść do uszkodzenia gumy, która przestałaby spełniać swoją funkcję. Po nałożeniu obu końców rur na redukcję konieczne jest sprawdzenie układu, zwracając szczególną uwagę nie tylko na nieszczelności, ale także na ewentualne luzy.

Redukcje gumowe w hurtowni Onninen

W ofercie Onninen dostępne są różne warianty redukcji gumowych. Produkty są nowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, tym co je wyróżnia jest odporność na ewentualne uszkodzenia. Zapewniają wysoki stopień szczelności, dzięki czemu produkt znajduje szerokie zastosowanie przy podłączaniu syfonów czy w układzie kanalizacji. Jedną z propozycji jest redukcja gumowa biała Onnline 32/25 E-692870. Jest to rozwiązanie dostępne w kilku wariantach: 32/25, 50/32, 50/40 oraz 56/40. Jest to redukcja kielichowa, która dodatkowo wykorzystywana jest również jako uszczelka.

Redukcja gumowa biała 110 / 100 Onnline E-692795Innym wariantem jest np. redukcja gumowa biała 56/40 Onnline E-692832. Jest to redukcja wewnętrzna, kielichowa, która poza możliwością połączenia elementów układu rur pełni funkcję uszczelki. Dedykowana do wykorzystania w instalacjach sanitarnych. Materiał, z jakiego została wykonana cechuje się dużą wytrzymałością i elastycznością, dzięki czemu montaż elementu jest prosty.

Innym wariantem dostępnym w ofercie Onninen jest redukcja gumowa biała 110 / 100 Onnline E-692795, której rozmiar pozwala łączyć rury o średnicy 110/100 mm. Wewnętrzna, kielichowa, idealnie sprawdzi się do wykorzystania w instalacjach sanitarnych, gdzie wytrzymałość i szczelność jest najważniejsza.

Sprawdź redukcje gumowe w hurtowni Onninen