Łazienka dla dzieci - wyposażenie przedszkola i żłobka

Dodano: czwartek, 17.08.2023


Wykonanie łazienki dla dzieci w przedszkolu czy żłobku wymaga przestrzegania zasad dotyczących wysokości montażu ceramiki i armatury łazienkowej, a także doboru odpowiednich urządzeń, które będą gwarantowały łatwość utrzymania w czystości i bezpieczeństwo użytkowania. Warto dowiedzieć się więcej na temat wyposażenia łazienki dla dzieci w takich placówkach.

Kolorowa toaleta w przedszkolu

Sprawdź wyposażenie łazienki dla dzieci w hurtowni Onninen

Umywalki dla dzieci

Władze przedszkola zobligowane są do montażu umywalki na określonej wysokości. Umywalka dla dzieci do lat 3 musi być zamontowana na wysokości 50 cm, zaś dla dzieci od 3 do 6 lat - na wysokości od 55 do 60 cm. Na uwagę zasługuje seria Bambini producenta Geberit, która będzie uzupełnieniem łazienki dla dzieci.

Umywalka dla dzieci Geberit Bambini B180Dobrze sprawdzi się umywalka Geberit Bambini B 60 z boczną półką na gąbkę. Trzeba wiedzieć, że wyróżnia ją maksymalna funkcjonalność. Została wykonana z trwałej i odpornej na uszkodzenia mechaniczne ceramiki. Jest też odporna na wysoką i niską temperaturę. Warto zwrócić uwagę na niezwykle szybki i prosty montaż. Dzięki temu, że umywalka nie ma ostrych krawędzi zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Można zdecydować się także na produkt jakim jest umywalka Geberit Bambini B 90 do dwóch baterii umywalkowych. Jest to umywalka głębsza, do tego pozwala na jednoczesną obsługę przez dwójkę dzieci. Wykazuje nie tylko odporność mechaniczną czy termiczną, ale i jest odporna na działanie środków chemicznych, co ułatwia utrzymanie jej w czystości. W ten sposób zapewnia  się najwyższe warunki sanitarne dla najmłodszych.

Do dużej łazienki przedszkolnej może sprawdzić się umywalka Geberit Bambini dla dzieci B180 do 4 baterii umywalkowych. Sprawdzi się również w innych placówkach edukacyjnych, tym bardziej że posiada aż 4 stanowiska do mycia rąk. Jest wykonana z bezpiecznych i certyfikowanych materiałów. Ma zaoblone kształty, co zapewnia ochronę przed urazami czy skaleczeniami.    

Baterie łazienkowe dla dzieci 

Do umywalki należy wybrać odpowiednie baterie łazienkowe dla dzieci, które maluchy będą mogły obsługiwać samodzielnie. Ważne, aby były one łatwe w obsłudze i umożliwiały dzieciom szybszą naukę zasad higieny.

Bateria umywalkowa Geberit BambiniKompatybilna z umywalką Bambini jest bateria umywalkowa Geberit Bambini mieszacz jednouchwytowy. Jest ona atrakcyjna wizualnie dla dzieci. Dzięki temu maluchy zdecydowanie chętniej będą z niej korzystać. Dziecko bardzo szybko nauczy się regulować temperaturę, ale i moc strumienia. Bateria jest bezpieczna, a przy tym zapobiega marnowaniu wody.

Dobrym wyborem będzie ponadto bateria umywalkowa Geberit Bambini z zasilaniem bateryjnym. Wyróżnia ją fakt, że posiada zabezpieczenia chroniące przed poparzeniem gorącą wodą. Jest to bateria na podczerwień, a więc działa pod wpływem ruchu dłoni pod czujnikiem. Ułatwia to dzieciom, które nie mają jeszcze wysoce rozwiniętych umiejętności manualnych korzystanie z umywalki, ale pozwala też na zmniejszenie zużycia wody. Producent zastosował dodatkowo filtr oraz zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym. 

Jeżeli szukasz stabilnie działającej armatury, to odpowiednim rozwiązaniem będzie bateria umywalkowa Geberit Bambini z zasilaniem sieciowym. Zapewnia stabilną i funkcjonalną pracę. To kolejny model, który działa intuicyjnie. Wystarczy tylko, że dziecko zbliży rękę do sensora i już woda popłynie. Warto zwrócić uwagę na ciśnienie robocze wynoszące od 100 do 850 kPa. Poziom hałasu jest również bardzo niski i zgodny z normą DIN 4109.         

Pisuary dla dzieci 

Pisuar Geberit Alex, B38 cmPrzepisy mówią jasno, że toaleta w przedszkolu powinna zapewniać dzieciom maksymalną wygodę, ale i bezpieczeństwo. Na 20 chłopców powinna przypadać jedna miska ustępowa oraz jeden pisuar. Łazienka dla dzieci w przedszkolu może zostać doposażona w pisuary dla dzieci, gdy tworzy się osobne pomieszczenia sanitarne dla chłopców i dziewczynek. Na uwagę zasługuje pisuar Roca MINI. Ma on ergonomiczny kształt. Bardzo łatwo dopasować jego wysokość do wymagań. Do tego wykonany jest z materiału w pełni bezpiecznego i ekologicznego, czyli ceramiki sanitarnej.

Ponadto można zdecydować się na pisuar Geberit Alex B38cm H64, który posiada dopływ u góry i odpływ do tyłu. Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że jest niewielkich rozmiarów i sprawdzi się do pomieszczeń sanitarnych o małej kubaturze. Do wyboru jest także pisuar Eurovit Ideal Standard ECCO, który ma podobne parametry techniczne. W tym przypadku sposób zasilania wody jest natynkowy.            

Miski WC i nakładki sedesowe dla dzieci 

Miska wisząca WC Geberit BambiniMiski WC w łazience dla dzieci w przedszkolu czy żłobku powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości. Wybierając ceramikę łazienkową dostosowaną do potrzeb małych dzieci, można zdecydować się na produkt jakim jest stojąca miska WC Geberit Bambini. Zapewnia dzieciom wygodę korzystania. Jest zaokrąglona, dzięki temu sprawdzi się nawet dla bardzo małych dzieci. Przeznaczona jest do spłuczek podtynkowych.

Na uwagę zasługuje także łatwa do utrzymania w czystości miska wisząca Geberit z nakładkami na sedes Bamibini . Siedzisko jest w tym przypadku dwuczęściowe. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w żłobku, jak i przedszkolu. Nie posiada kołnierza wewnętrznego, dzięki czemu czyszczeniem jest jeszcze szybsze. 

Odpowiednim wyposażeniem może być ponadto miska stojąca Roca WC z odpływem pionowym, do której można dobrać sedes dla dzieci Roca. Miska toaletowa Roca jest ergonomiczna i nie zajmuje dużo miejsca. Jest to tradycyjna miska WC, która sprawdzi się nawet do starszych przyłączy instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Sprawdź wyposażenie łazienki dla dzieci w hurtowni Onninen

Łazienka dla dzieci
Toaleta