Hybrydowa pompa ciepła w nowej odsłonie - Magis COMBO V2

Dodano: środa, 14.04.2021


Temat pomp ciepła jest w ostatnich latach bardzo popularny. Niemal każde z dostępnych na rynku urządzeń charakteryzuje efektywność, niższe koszty, większa wydajność pracy, a dodatkowo fakt, iż to rozwiązanie ekologiczne. Jak w tym wszystkim osadzić nowe propozycje od Immergas? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

Magis COMBO V2 - hybrydowa pompa ciepła w nowej odsłonie

Z artykułu dowiesz się:

 • jak pracuje nowa generacja hybrydowych pomp ciepła Magis COMBO V2,
 • jak zyskać większe dofinansowanie do programu "Czyste Powietrze",
 • ile wynosi gwarancja na pompy ciepła Immergas.

Hybrydowa pompa ciepła Magis COMBO V2 - czym charakteryzuje się nowa generacja?

Hybrydowa pompa ciepła Magis COMBO V2 z oferty Immergas to połączenie dwóch efektywnych źródeł ciepła w jednym urządzeniu: kondensacyjnego kotła gazowego oraz pompy ciepła powietrze-woda typu SPLIT. Magis COMBO V2 na podstawie wprowadzonych ustawień, wybiera z którego źródła ciepła w danej chwili korzystać. Wszystko to prowadzi do osiągnięcia jak największej efektywności energetycznej z zachowaniem możliwie najniższych kosztów eksploatacji.

Co poza tym? Hybrydowa pompa ciepła Magis COMBO V2 to gwarancja cichej pracy jednostki zewnętrznej, przy zwiększeniu jej wydajności oraz efektywności.

Dla temperatury 35°C klasa energetyczna tego urządzenia wynosi aż A+++ (z kolei dla 55°C jest to A++). To właśnie za sprawą tych cech urządzenia te kwalifikują się do większego dofinansowania w programie "Czyste Powietrze".

Pompy ciepła Immergas w ofercie hurtowni


Pompy ciepła Immergas od środka, czyli kilka słów o specyfice urządzeń nowej generacji

Spełniam normy czyste powietrzeNowości w ofercie Immergas stanowią hybrydowe pompy ciepła o mocy: 4, 6 i 9 kW (A7/W35). W urządzeniach tych zastosowano ekologiczny i nieszkodliwy dla środowiska czynnik roboczy R32. Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27 kW na potrzeby podgrzewu ciepłej wody użytkowej i 24 kW na potrzeby centralnego ogrzewania, zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła.

Pompa ciepła może pracować również w ekstremalnie niskiej temperaturze (do -25°C). Sprzyjają temu rozwiązania konstrukcyjne oraz technologiczne. Urządzenie jest także zdolne do tego, by zasilać instalację czynnikiem o temperaturze nawet 65°C. Warto mieć na uwadze, że omawiane hybrydowe pompy ciepła Immergas poza funkcjami ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody użytkowej, oferują także możliwość chłodzenia

W jakich wersjach występuje pompa ciepła Magis COMBO V2?

Hybrydowa pompa ciepła Magis Combo V2 występuje w 2 wersjach, a dokładniej:

 • Magis COMBO V2 (wersja dwufunkcyjna) - w tym przypadku podgrzew ciepłej wody odbywa się przepływowo przy pracy kotła gazowego.
 • Magis COMBO Plus V2 (wersja jednofunkcyjna) - tutaj występuje możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. W zależności od warunków - ciepła woda użytkowa przygotowywana jest przez pompę ciepła lub kocioł gazowy. 

Poznaj korzyści z pompy ciepła Magis COMBO V2!

Poznaj korzyści Magis COMBO V2!Inteligencja, wydajność hybrydy oraz wysoka klasa efektywności to nie jedyne zalety tego urządzenia. Powyżej wymieniliśmy już kilka korzystnych aspektów tego rozwiązania, ale to jeszcze nie koniec. Do grona zalet Magis Combo V2 zaliczamy także następujące fakty:

 • omawiana pompa ciepła może zasilić instalację czynnikiem o temperaturze 65°C oraz 80°C przy pracy kotła gazowego, 
 • dopasowanie mocy urządzenia do aktualnych potrzeb budynku zapewnia modulacja mocy od 30÷100%,
 • automatyka przystosowana jest do sterowania 2 strefami grzewczymi, w tym jednej z mieszaczem (standard),
 • możliwość pracy w trybie grzania lub chłodzenia w oparciu o pracę pogodową oraz produkcja c.w.u. 
 • kocioł kondensacyjny przystosowany do zasilania gazem GZ50 lub propanem technicznym.

Magis PRO V2 – nowe moce już wkrótce w ofercie Immergas!

Magis COMBO V2 - hybrydowa pompa ciepła w nowej odsłonie

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

W ubiegłym roku (2020) w ofercie znalazła się również nowa generacja pomp ciepła Magis PRO V2, o mocy 4, 6 oraz 9 kW(A7/W35). Już niebawem oferta ta zostanie rozszerzona o nowe modele, których moc grzewcza wyniesie 12, 14 oraz 16 kW(A7/W35).

Wersja Magis PRO V2 to jeszcze większe możliwości. Jej efektywność energetyczna   to A+++ dla temperatury zasilania 35°C oraz A++ dla temperatury zasilania 55°C (modele do 9 kW). Współczynnik COP w warunkach A7/W35 osiąga wartość do 5,2.

Wysoka sprawność urządzenia wiąże się ze zwiększonym dofinansowaniem w programie „Czyste Powietrze” dla inwestora, który wymienia źródło ciepła.

Uwagę przykuwa także fakt, iż w ekstremalnie niskich temperaturach powietrza zewnętrznego pompy ciepła z serii Magis PRO V2 oraz Magis COMBO V2 charakteryzują się niskim spadkiem mocy grzewczej.

A jakie są zalety pompy ciepła Magis PRO V2?

Nie ulega wątpliwości, że Magis PRO V2 to także szereg korzyści dla klienta. Poza omawianymi powyżej, do najważniejszych zaliczamy następujące kwestie:

 • maksymalna temperatura zasilania instalacji wynosi do 65°C,  
 • praca pompy ciepła do temperatury zewnętrznej nawet -25°C,  
 • modulacja mocy od 30÷100% zapewnia dopasowanie mocy pompy ciepła do aktualnych potrzeb budynku,
 • na bezpośrednie podłączenie zasobnika c.w.u. pozwala wbudowany zawór 3-drogowy z napędem,
 • automatyka przystosowana do sterowania 2 strefami grzewczymi, w tym jednej z mieszaczem(standard),
 • możliwość pracy w trybie grzania lub chłodzenia w oparciu o pracę pogodową,  
 • współpraca z instalacją PV.

Pompy ciepła Immergas, a gwarancja

5 lat gwarancji ImmergasMarka Immergas wychodzi naprzeciw swoim klientom, wprowadzając nowe warunki gwarancyjne na pompy ciepła.

Od teraz pompa Magis PRO V2 i hybrydowa pompy ciepła Magis COMBO V2 zakupiona w zestawie, automatycznie otrzymuje bezpłatną gwarancję producenta na 3 lata. Co więcej, istnieje możliwość wydłużenia gwarancji do 5 lat za sprawą wykupienia pakietu DUO.

Jeśli chodzi o pompy zakupione poza zestawem, tutaj również pojawiły się nowe możliwości. Od teraz 2-letnia gwarancja może zostać przedłużona o kolejne 3 lata za sprawą wykupienia pakietu SOLO. Wystarczy wypełnić formularz na klient.immergas.pl/ 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów marki Immergas w hurtowni Onninen? Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Sprawdź produkty marki Immergas w Onninen!

Hybrydowa pompa ciepła
Pompa ciepła powietrze woda
Pompa ciepła powietrze powietrze
Pompa ciepła monoblok
Pompa ciepła do basenu