Mierniki instalacji fotowoltaicznych

Dodano: czwartek, 17.06.2021


Mierniki instalacji fotowoltaicznej

Mierniki instalacji fotowoltaicznych służą, jak sama nazwa wskazuje, do badania/mierzenia bezpieczeństwa oraz właściwości elektrycznych paneli, jak i całej instalacji fotowoltaicznej wraz z inwerterem. Instalacje fotowoltaiczne cieszą się dużą popularnością. Perspektywa mniejszych rachunków za prąd sprawia, że coraz częściej decydujemy się pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych. Jednak zainstalowanie paneli fotowoltaicznych to dopiero połowowa sukcesu. Aby instalacja fotowoltaiczna działała prawidłowo i była bezpieczna, musimy po jej wykonaniu oraz w trakcie eksploatacji kontrolować jej funkcjonowanie. Do tego typu czynności niezbędne będą mierniki do instalacji fotowoltaicznych renomowanej marki BENNING. 

Dlaczego warto zainwestować w mierniki do instalacji fotowoltaicznej marki BENNING? 

BENNING to niemiecki producent m.in. urządzeń pomiarowych i mierników do instalacji fotowoltaicznej, cieszący się ogromną renomą wśród specjalistów z wielu branż. Szeroka gama produktów o najwyższej jakości i precyzji pomiaru to dorobek ponad 80 lat działalności firmy. BENNING jest znany na całym świecie z niezawodnych zasilaczy AC/DC, prostowników UPS oraz niezawodnych przyrządów do kontroli instalacji, m.in. instalacji fotowoltaicznych. Wybierając firmę BENNING, stawiamy na jakość, profesjonalizm i bezpieczeństwo. W ofercie znajdziemy zarówno podstawowe, dwubiegunowe wskaźniki napięcia, jak i wysoce skomplikowane mierniki do kontroli aparatury medycznej. W dobie szybko rozwijającego się rynku fotowoltaiki firma oferuje urządzenia pozwalające sprawdzić bezpieczeństwo instalacji oraz użytkowników tych rozwiązań. Benning to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, produkująca już ponad 80 lat urządzania pomiarowe cieszące się uznaniem na całym świecie, a mierniki wyróżniają się wyjątkową precyzją pomiarów, są intuicyjne w obsłudze i gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Firma BENNING dysponuje szeroką ofertą mierników fotowoltaicznych, dopasowaną do indywidulanych potrzeb każdego użytkowania. Przekonajcie się sami i wybierzcie najlepszy model miernika instalacji fotowoltaicznej dla siebie!

Mierniki instalacji fotowoltaicznej BENNING


Podstawowa kontrola instalacji fotowoltaicznej - miernik instalacji fotowoltaicznej BENNING PV1-1

Mierniki instalacji fotowoltaicznejDo podstawowej kontroli instalacji fotowoltaicznej warto wybrać miernik BENNING PV1-1, który wykona badanie ciągłości połączeń naziemnych, pomiar napięcia otwartego obwodu i prądu zwarcia, a także rezystancji izolacji pomiędzy przewodami czynnymi (+/-) i ziemi. Miernik ten wyposażony jest w przewody pomiarowe do bezpośredniego podłączenia do wszystkich modułów za pomocą standardowych złączy PV (MC4, SUNCLIX). Wybranie automatycznej procedury testowej powoduje wykonanie wszystkich pomiarów automatycznie i bezpiecznie. W przypadku błędnej polaryzacji DC pomiar nie zostanie wykonany, co jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa. Miernik do fotowoltaiki BENNING PV1-1 pozwala na przeprowadzenie całego testu w sposób bezpieczny, solidny, szybki oraz łatwy. Polecamy go do codziennego użytku przez brygady serwisowe, w trakcie czyszczenia i konserwacji istniejących instalacji oraz dla instalatorów paneli i upoważnionych ekspertów od fotowoltaiki. Dodatkowe atuty miernika BENNING PV1-1 to kompensacja rezystancji przewodów pomiarowych, zegar czasu rzeczywistego oraz możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów:

  • bezpośrednio do PV1-1 – cęgów prądu BENNING CC3
  • bezprzewodowo do określenia kierunków geograficznych, kąta pochylenia, nasłonecznienia, temperatury otoczenia oraz modułu BENNING SUN2.

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Zaawansowana kontrola instalacji fotowoltaicznej - miernik instalacji fotowoltaicznej BENNING PV2

W trakcie eksploatacji instalacji fotowoltaicznej powinno się regularnie kontrolować zbudowane elektrownie nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale także pod względem efektywności, sprawności oraz występowania ewentualnych usterek. Możemy tego dokonać za pomocą miernika BENNING PV1-1, ale jeszcze większe możliwości daje nam BENNING PV2 z dedykowanym oprogramowaniem, który pozwoli wykonać charakterystyki I-U oraz  P-U, a także określi wartość Umpp i Impp. Dodatkowym atutem miernika BENNING PV2 jest możliwość skonfigurowania go z darmową aplikacją BENNING PV Link (wymaga urządzenia z Androidem i funkcją NFC).

Kontrola farm fotowoltaicznych - miernik instalacji fotowoltaicznej BENNING PV3

Mierniki instalacji fotowoltaicznej BenningW przypadku dużych instalacji, tzw. farm fotowoltaicznych, przeprowadzenie kontroli wiązać się będzie z dużym nakładem pracy oraz czasu. W takich przypadkach warto sięgnąć po BENNING PV3, który ułatwi badanie całej instalacji i skróci czas operacji. Warto też dodać, iż miernik ten posiada możliwość pomiaru napięcia w obwodzie otwartym  Uoc do 1500V, a także pomiaru prądu zwarciowego Isc do 40A. Pozostałe funkcje BENNING PV3 są analogiczne jak w przypadku miernika BENNING PV1-1. 

Przed założeniem instalacji fotowoltaicznej - miernik BENNING SUN2

Uzupełnieniem wyżej wymienionych mierników do fotowoltaiki BENNING, gwarantujących kontrolę bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznej, jest miernik BENNING SUN2. Dzięki niemu w szybki i bezpieczny sposób wyznaczymy właściwe i najbardziej efektywne położenie paneli fotowoltaicznych. Jest to bardzo istotne przed wykonaniem prac montażowych, aby w pełni cieszyć się najlepszym możliwym uzyskiem i szybkim zwrotem z inwestycji.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Wskaźnik napięcia
Próbnik napięcia
Miernik napięcia
Miernik Fluke
Miernik Sonel