Mikrorury FiberGuard do prowadzenia i ochrony światłowodów

Dodano: piątek, 16.12.2022


Od kilku dekad w krajach Europy Zachodniej, w Skandynawii, a także w Polsce rozbudowywana jest nowoczesna, błyskawiczna i niezawodna telekomunikacja. Na dynamiczny rozwój połączeń światłowodowych wpłynęło zastosowanie systemów mikrokanalizacji, które, mimo „mikro” w nazwie, otworzyły szereg zupełnie nowych możliwości w zakresie projektowania, budowania oraz eksploatowania kanalizacji telekomunikacyjnej.

Mikrorury FiberGuard

Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie transferu szerokopasmowego do wielu budynków w miastach, a przede wszystkim na terenach pozamiejskich, gdzie opłacalność budowy systemów telekomunikacyjnych z wykorzystaniem dotychczasowych technologii była zbyt niska.

Mikrokanalizacja jest naturalną ewolucją systemu doziemnego z tradycyjną kanalizacją kablową. Wykorzystuje ona mikrokable o zmniejszonych wymiarach i zwiększonej pojemności włókien. Łącze światłowodowe to przewód wykonany z włókna szklanego i tworzyw sztucznych, który jest wdmuchiwany do rur mikrokanalizacyjnych, takich jak oferowana przez firmę Ingremio Mikrorura FiberGuard.

Czym jest mikrorura?

Mikrorury służą do budowy i ochrony sieci światłowodowych. W ramach tej technologii do pierwotnej rury wprowadza się tzw. mikrorurki, do których można wdmuchiwać cienkie i wielowłóknowe kable. Szybkie i sprawneMikrorury Ingremio do prowadzenia światłowodów wprowadzanie kolejnych mikrokabli światłowodowych umożliwia bardzo łatwą rozbudowę sieci.

Mikrorury Ingremio – charakterystyka i podział produktów

Mikrorury to nowoczesne, wysokojakościowe produkty, które dzielą się na następujące typy:

 • jednowarstwowe, wykonane w całości z jednorodnego materiału,
 • dwuwarstwowe z wewnętrzną warstwą silikonową, która ma za zadanie zmniejszyć tarcie w trakcie umieszczania rury w środku światłowodów,
 • z powierzchnią gładką, czyli pozbawioną wewnątrz jakichkolwiek profilowań,
 • z powierzchnią rowkowaną, czyli z wewnętrznym, wzdłużnym rowkowaniem dla zmniejszenia oporu umieszczanego w środku światłowodu.

Sprawdź ofertę mikrorur InGremio FiberGuard w Onninen

Ingremio oferuje cztery rodzaje mikrorur FiberGuard o symbolach:

 • FG (FiberGuard),
 • FGG (FiberGuard Grooved),
 • FGS (FiberGuard Silicon),
 • FGGS (FiberGuard Grooved Silicon).

Czym różnią się mikrorury FG, FGG, FGS i FGGS?

Poszczególne typy przewodów do mikrokanalizacji, które znajdują się w naszej ofercie, mają wiele cech wspólnych, natomiast różnice między nimi pozwalają na wybór technologii, która będzie najlepiej odpowiadała indywidualnemu zapotrzebowaniu. Każda z mikrorur powstaje z polietylenu (HDPE-mod.) o dużej gęstości. Materiał ten wyróżnia się wytrzymałością na rozciąganie oraz działanie wysokich temperatur i wielu związków chemicznych. Ma ponadto dobre właściwości dielektryczne.Pomarańczowa mikrorura do prowadzenia światłowodów Ingremio

W mikrorurach FGS i FGGS stosujemy dodatkową wewnętrzną warstwę silikonową. Rury FG oraz FGS mają wewnętrzną powierzchnię gładką, a FGG i FGGS – rowkowaną. Wszystkie mikrorury w ofercie Ingremio są wykonane z bezhalogenowych materiałów.

Mikrorury dostępne są w 10 rozmiarach, dlatego warto przyjrzeć się tabelce uwzględniającej średnicę wewnętrzną i zewnętrzną oraz grubość rur. Przy składaniu zamówienia można wybierać z palety 12 kolorów – od bieli, szarości i czerni, po żółty, czerwony czy fioletowy.

Zastosowanie mikrorur FiberGuard

Podstawowym zastosowaniem rur Ingremio FiberGuard jest budowa i ochrona sieci światłowodowych. Im dłuższy odcinek światłowodu, tym większe znaczenie ma współczynnik tarcia. Wysoka jakość materiałów oraz zaawansowana technologia sprawiają, że rury do mikrokanalizacji z serii FiberGuard zachowują trwałość i niezawodność nawet po wielu latach eksploatacji, co umożliwia bezproblemowe wymienianie włókien światłowodowych.

Dlaczego mikrorury FiberGuard od Ingremio?

 • Możemy dostarczyć mikrorury na zamówienie klienta.
 • Oferujemy szeroki wybór przewodów różnego typu w wielu rozmiarach i kolorach.
 • Wszystkie nasze produkty, w tym rury do mikrokanalizacji, wykonujemy z wysokojakościowych materiałów i z zastosowaniem nowoczesnej technologii.
 • Od wielu lat dbamy o konkurencyjność technologiczną oraz cenową.

Sprawdź złączki do mikrokanalizacji InGremio FiberGuard w hurtowni Onninen