Mini format, mega moc – nowa kompaktowa przepompownia Minilift S do ścieków szarych

Dodano: poniedziałek, 30.10.2023


Nowe urządzenie pompowe firmy KESSEL - niewielka, wolnostojąca przepompownia Minilift S – to urządzenie służące do odprowadzenia ścieków szarych z domu. Niezależnie od tego, czy przyborem jest umywalka, zmywarka, pralka lub prysznic – Minilift S oferuje aż pięć gotowych miejsc podłączenia dopływu ścieków szarych oraz możliwość montażu króćca tłocznego z prawej lub lewej strony.

Kotłownia z przepompownią ścieków

Sprawdź ofertę marki Kessel w hurtowni Onninen

Dlaczego warto zdecydować się na przepompownię Kessel?

Przekrój przepompowni Kessel Minilift S GTF 1000Minilift S marki KESSEL potrafi dostosować się do ilości użytkowej ścieków. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pionowego pływaka z możliwością ustawienia pozycji pracy w dwóch różnych punktach oraz przełącznika do włączania i wyłączania wybiegu pompy.

Co więcej, urządzenie występuje w różnych opcjach wydajności pomp, gotowych do obsługi zrzutów gorącej wody. Dostępne są 3 moce pomp - 300, 500 lub 1000 W, do maksymalnego przepływu 14,5 m3/h. Każda z tych pomp może być zamówiona w wariancie resistant, który dodatkowo wyróżnia się podwyższoną odpornością na bardzo gorącą wodę i solankę.  

Nowe rozwiązanie firmy KESSEL nadaje się zatem również do pralek, systemów zmiękczania wody i systemów grzewczych. Dzięki swojej funkcjonalności i wszechstronności, można je indywidualnie dostosować do lokalnych warunków. Jest to szczególnie użyteczne rozwiązanie w przypadku renowacji istniejących pomieszczeń oraz przy ograniczonej przestrzeni do zabudowy.

Szybka instalacja przepompowni Kessel

Trze różne przepompownie Kessel w przekrojuInstalacja niewielkiej przepompowni Minilift S od KESSEL jest łatwa i wygodna. Dzięki wstępnie zmontowanym elementom i różnym opcjom podłączenia, przepompownia w systemie Plug&Play oferuje wysoki poziom elastyczności podczas instalacji. Do jej montażu nie potrzeba jakichkolwiek narzędzi ani żadnego wiercenia. Praktyczne szybkozłącze pozwala na łatwe czyszczenie i konserwację pompy oraz zintegrowanego zaworu zwrotnego.

Konserwacja bez użycia narzędzi

Zakup i instalacja urządzenia to jedna kwestia, a konserwacja i jego dalsza eksploatacja to druga. Dzięki przemyślanym elementom ryglującym i prostym mechanizmom mocowania do podłoża, utrzymanie Minilift S w doskonałym stanie jest bardzo proste. Zamykanie i otwieranie pokrywy odbywa się bez konieczności stosowania narzędzi i niezależnie od wyboru opcji dopływów, nigdy nie jest wymagany demontaż rur dopływowych na czas konserwacji.  Wypięcie pompy i zaworu zwrotnego to kwestia tylko chwili, co znacząco przyspiesza wszelkie prace.

Więcej informacji o produktach Kessel można znaleźć na stronie www.kessel.pl

Przepompownia nieczystości w kuchni
Przepompownia Kessel w pralni
Przepompownia Kessel w łazience
Kotłownia z przepompownią ścieków

Ze względu na swoją wysoką funkcjonalność i wszechstronność, zajmująca mało miejsca przepompownia Minilift S nadaje się do różnorodnych warunków montażu i zastosowań.