Montaż baterii kuchennej - zrób to sam!

Dodano: wtorek, 28.02.2023


Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Często określamy ją mianem jego serca. W końcu to w tym pomieszczeniu spędzamy wiele czasu nie tylko na przygotowywaniu posiłków i jedzeniu, ale również rozmowach, dlatego też musi być odpowiednio urządzona. Jednak poza meblami ważna jest też bateria kuchenna. Warto dowiedzieć się jak wybrać tę najlepszą, a także jak wygląda montaż.

Montaż baterii kuchennej

Sprawdź ofertę baterii kuchennych w hurtowni Onninen

Montaż baterii kuchennej krok po kroku 

Bateria kuchenna zapewnia wygodę w strefie zmywania, ale też podnosi walory estetyczne całej kuchni. Co istotne jej montaż wcale nie musi być trudny i można go wykonać samodzielnie.

  1. Na początek należy zwrócić uwagę na zestaw otworów instalacyjnych, które doprowadzają wodę. Bateria kuchenna musi mieć taki sam rozstaw.
  2. Przed przystąpieniem do prac należy zakręcić wodę. Teraz możemy już przejść do głównego montażu. Jeśli montujesz baterię stojącą może przydać Ci się zestaw montażowy Ferro.
  3. Do korpusu baterii przykręcamy wkręty mocujące.
  4. Nakładamy na trzon baterii elastyczne przyłącza.
  5. Następnie przekładamy ją przez otwór montażowy. Należy to robić bardzo ostrożnie, ale też zachować precyzję.
  6. Aby woda nie przeciekała, trzeba ten otwór uszczelnić. Do tego celu sprawdzi się gumowa uszczelka, podkładka oraz nakrętka.
  7. Zasadniczo większość prac w ramach montażu baterii kuchennej jest już wykonanych. Wystarczy tylko przykręcić baterię do korpusu. Do tego celu używamy nakrętki tulejkowej.
  8. Kropką nad "i" jest podłączenie przyłącza do instalacji. I gotowe!   Syfony do kuchni 

Bateria kuchenna w nowoczesnej kucjni

Syfony do kuchni 

Syfon kuchenny jest bardzo ważnym elementem zapewniającym odpływ wody wypływającej z  baterii kuchennej. Trzeba wiedzieć, że tworzy go system rur, który łączy zlew z kanalizacją oraz odprowadza zużytą wodę. Ta konstrukcja hydrauliczna montowana jest w odpływie. Tworzy zamknięcie wodne, co określane jest jako zasyfonowanie wodne. W syfonie przez dłuższy czas znajduje się woda, której nadmiar odprowadzany jest np. do pionu kanalizacyjnego. Aby nie doszło do  Syfon Onnline zlewozmywakowy rurowywydzielania nieprzyjemnych zapachów w kuchni, ważne jest jej odprowadzenie. Wysokość zamknięcia wodnego powinna wynosić minimum 50 mm, ale można zastosować też taką wynoszącą 75 mm i więcej.

Do wykonania syfonów stosuje się dwa materiały takie jak tworzywo sztuczne i metal. Syfony mogą być wykonane z polipropylenu. Takie produkty są stosunkowo tanie, natomiast metalowe są droższe, ale wyróżniają się atrakcyjną estetyką.

Syfon FLEXLOC PRO zlewozmywakowySyfon zlewozmywakowy i umieszczony w szafce pod zlewozmywakiem trzeba dobierać go pod kątem liczby spustów, odpływów. Do wyboru są choćby modele z jednym odpływem, które przeznaczone są do zlewozmywaków jednokomorowych. Syfon z dwoma odpływami przeznaczony jest do zlewozmywaków dwukomorowych. Można zdecydować się na syfon butelkowy albo syfon rurowy (samoczyszczący). Przy wyborze syfonu należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj, ale i to czy będzie on elementem widocznym czy też schowanym pod szafką. W pierwszym przypadku najlepiej wybrać chromowany.     

Sprawdź ofertę syfonów kuchennych w hurtowni Onninen

Baterie kuchenne w ofercie hurtowni Onninen 

W ofercie hurtowni Onninen można znaleźć niezwykle stylowe, ale też praktyczne baterie kuchenne. Doskonale sprawdzi się bateria kuchenna GALA, która posiada obrotową wylewkę. Jest bardzo klasyczna, ale też minimalistyczna i pasować będzie do każdej kuchni.

Bateria kuchenna AURINKO stojącaCiekawym wyborem jest też bateria kuchenna AURINKO, która posiada wyciąganą wylewkę. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, gdy chce się nalać wody do wysokiego garnka, który nie mieści się w zlewie albo chce się łatwo i szybko umyć warzywa czy owoce.

Można też wybrać model z dźwignią z boku, co również jest wygodnym rozwiązaniem, a przy tym świetnie się prezentuje. Bateria kuchenna może posiadać także wyciągany wężyk, dzięki któremu sprzątanie jest szybsze i łatwiejsze, a strumień wody może dotrzeć w trudno dostępne miejsca zlewozmywaka. Kształt baterii nie musi być wcale bardzo klasyczny. Można postawić na odwrócone "L" bądź też baterię w kształcie "U".

Bateria kuchenna Franke Stare ZłotoWiele osób lubi nowoczesne rozwiązania i szuka dobrej alternatywy dla chromowanych baterii kuchennych. W takim przypadku polecamy model w kolorze czarnym, który wpisuje się w industrialną stylistykę kuchni. Doskonale będzie się komponować także z białymi meblami kuchennymi, tworząc aranżację black and white. Wyposażenie kuchni może nawiązywać do stylistyki glamour i tutaj wykorzystuje się nie tylko granitowe blaty, ale i dekoracyjne złote baterie kuchenne. Również takie można znaleźć w ofercie hurtowni. Na uwagę zasługują także baterie kuchenne miedziane, które nie tylko swoim kolorem, ale i kształtem wpisują się w stylistykę retro.      

Sprawdź ofertę baterii kuchennych w hurtowni Onninen

Wężyk do baterii
Kran kuchenny
Bateria zlewozmywakowa
Bateria kuchenna czarna
Bateria kuchenna ścienna
Bateria do zlewu
Bateria kuchenna Grohe
Bateria kuchenna Franke
Rozety do baterii
Złota bateria kuchenna
Bateria kuchenna Ferro
Bateria kuchenna z elastyczną wylewką
Bateria kuchenna retro
Omnires bateria kuchenna
Bateria kuchenna Hansgrohe
Bateria kuchenna biała
Deante bateria kuchenna
Bateria trójdrożna
Bateria kuchenna dwuotworowa
Bateria kuchenna składana
Bateria kuchenna dotykowa
Bateria kuchenna stal szczotkowana
Bateria kuchenna miedziana
Bateria kuchenna chrom
Kludi bateria kuchenna