Montaż odpływu ściennego

Dodano: piątek, 5.05.2023


Wielu inwestorów zastanawia się jaki odpływ wybrać. Warto wiedzieć, że dużą popularnością cieszą się odpływy ścienne. Zapewniają one wygodę użytkowania, a przy tym można uznać je za niezawodne. Dziś przedstawimy Wam wszystkie niezbędne informacje, które powinniście wiedzieć na ten temat, a także doradzimy, jakie modele są najlepsze.

bezowa lazienka

Sprawdź odpływy ścienne w hurtowni Onninen

Montaż odpływu ściennego

Czasami prace wydają się skomplikowane, ale jak się okazuje wcale takie nie są. Zacznijmy może od tego, jak zamontować odpływ ścienny krok po kroku.

Krok pierwszy: Zamontuj podejście kanalizacyjne

Tutaj musicie wiedzieć, że montaż różni się w zależności od rodzaju podłoża albo stropu. Najczęściej wykonuje się go w stropie gęstożebrowym bądź też żelbetonowym.

Krok drugi: Montaż elementów odpływu

Zasadniczo montaż nie jest bardzo skomplikowany, przy czym musicie pamiętać, aby zamontować go na odpowiedniej wysokości. Odpływ ścienny musi znajdować się zawsze wyżej niż miejsce przyłączenia rur odprowadzających.

Krok trzeci: spadek wody

Kolejną ważną rzeczą, na którą musicie zwrócić uwagę jest spadek wody. Trzeba umieścić go po obu stronach odpływu. Najlepiej by wynosił ok. 2,5%. Oznacza to, że należy obniżyć o 2,5 cm x 1 m spadek wody i to w odpowiedniej orientacji do odpływu. W żadnym wypadku o tym aspekcie nie można zapominać, gdyż zaburza to odpływ wody.

Krok czwarty: założenie izolacji

W tym przypadku musicie pamiętać, że odpływy ścienne muszą być uszczelnione. Gdy już posadzka wyschnie, to trzeba ułożyć matę uszczelniającą i tutaj macie dwie możliwości, a mianowicie możecie ułożyć je przy rynience odpływu, ale możecie też zastosować ją na powierzchni kabiny.

Krok piąty: ułożenie podłoża

Na koniec wystarczy tylko ułożyć płytki, zaczynając od odpływu. Trzeba też dopasować płytki do wylewki.

Jak wyczyścić odpływ ścienny?

Utrzymanie w czystości odpływu jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa, ale też komfortu użytkowania. Trzeba jednak pamiętać o właściwym oczyszczaniu odpływu. Zajmie to zaledwie kilka minut, a unikniecie, choćby zapchania kanalizacji. Można odpływ czyścić raz na dwa tygodnie. Skoro to już jasne, to czas poznać instrukcję. Na początek otwieramy odpływ. Można to zrobić za pomocą specjalnego kluczyka. Dzięki temu szybko podniesiemy ruszt. Gdy ten etap jest za nami, myjemy dokładnie wyjęty ruszt, najlepiej zrobić to ciepłą wodą z dodatkiem detergentu. Nie zapomnijcie o używaniu rękawic ochronnych. Gdy ruszt jest już umyty, spłukujemy go pod ciepłą wodą. Teraz możemy już wyjąć siatkę i wkładkę do syfonu. Dokładnie je oczyszczamy z wszelkiego rodzaju brudu i włosów. Taka praca może nie należy do przyjemnych, ale wykonacie ją dosyć szybko. Po tej czynności wyjmujemy kluczykiem kratki i wyciągamy wkładki syfonu mokrego. Wszystkie części myjemy pod bieżącą wodą. Teraz myjemy powierzchnię rynienki odpływu, na niej najczęściej pojawiają się nieczystości i resztki kosmetyków, dlatego też jej powierzchnię warto przepłukać pod mocnym strumieniem wody. Pozostaje tylko założenie odpływu na swoje miejsce. Przypominamy, aby nie używać ostrych szczotek. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się miękkie ściereczki z mikrofibry.

Odpływy ścienne w hurtowni Onninen

Odpływ ścienny Scada LED RGB, z pokrywą do wklejenia płytek

W naszym zestawieniu znalazł się odpływ ścienny Scada LED RGB Kessel. Jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia, ale i korodowanie. Dla jeszcze większej wygody użytkowania posiada podświetlenie LED. Jest ono regulowane ze zmiennymi fazami. Posiada kołnierz do uszczelnienia, który zapobiega przeciekaniu wody.

Odpływ ścienny WALL SLIM, 30 cm

Warto zdecydować się na odpływ ścienny Wall Slim 30 cm Ferro. Wyróżnia go precyzja i jakość wykonania. Posiada korek rewizyjny, który zapewnia dostęp do syfonu. Dla większej funkcjonalności producent wyposażył go w kołnierz termoizolacyjny. Utrzymany jest w kolorze czarnego matu. Dzięki temu świetnie się prezentuje i pasuje do łazienki utrzymanej w stylu glamour czy też industrialnej.

Odpływ ścienny ruszt pełny długość 30 cm, syfon h65 Deante

Na uwagę zasługuje też odpływ ścienny 30 cm Deante. Jest praktyczny, łatwy w montażu, a przy tym posłuży przez lata. Wykonany jest ze stali nierdzewnej. W zestawie znajdują się nóżki, które ułatwiają poziomowanie. Posiada pełny ruszt. Na uwagę zasługuje też łatwy montaż, który nie jest czasochłonny.

Sprawdź odpływy ścienne w hurtowni Onninen

Odpływ liniowy ścienny