Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii wodospad?

Dodano: czwartek, 9.05.2024


Baterie wodospadowe w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność, ponieważ nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję, ale również prezentują się naprawdę doskonale. Świetnie pasują do nowoczesnej aranżacji. Jak dobrać odpowiednią baterię i w jakiej łazience sprawdzi się ona najlepiej?

Instalator odkręca wodę z baterii łazienkowej kaskadowej na zlewie

Sprawdź baterie wodospad w hurtowni Onninen

Jak dobrać odpowiednią baterię wodospad?

Unikalny styl i specyficzny sposób działania to charakterystyczne cechy baterii łazienkowej typu wodospad. Jej kształt sprawia, że strumień wody jest dość nietypowy i właśnie to oraz niebagatelny wygląd decydują o dużej popularności tego rozwiązania. Dodatkowym atutem jest odporność na zarysowania, wytrzymałość oraz bezawaryjność.

Bateria wannowa Ravak stojąca wodospad CR X070073Bateria umywalkowa i wannowa wodospad wiąże się z koniecznością poniesienia wyższego kosztu niż tradycyjne rozwiązania, dlatego też warto poświęcić więcej uwagi na wybór odpowiedniego modelu. Najważniejszym kryterium powinna być jakość wykonania, ponieważ pozwala to uniknąć wielu problemów w czasie eksploatacji. Kolejnym czynnikiem jest najczęściej estetyczny wygląd, kolorystyka, które dobierane są według indywidualnych potrzeb, aby pasowały do wystroju łazienki lub kuchni, bo bateria umywalkowa wodospad może być też stosowana w kuchni.

Ważnym czynnikiem, który powinien zostać uwzględniony podczas zakupów jest wybór odpowiedniego zestawu. Bateria wodospad może być sprzedawana jako oddzielny produkt lub w funkcjonalnym i dopasowanym zestawie. W sprzedaży dostępne są warianty ceramiczne oraz wykonane z mosiądzu, montowane w ścianie lub tradycyjnie na umywalce.

W jakiej łazience najlepiej będzie wyglądać bateria wodospad?

Modele baterii wannowych typu wodospad sprawdzą się doskonale w wielu aranżacjach, poza nowoczesnymi wnętrzami, rewelacyjnie wyglądają też w aranżacjach skandynawskich, klasycznych, industrialnych czy minimalistycznych.

Wodospad będzie też doskonałym rozwiązaniem dla aranżacji typu dżungla, ze wzorzystą tapetą i roślinami, które podkreślają wyjątkowy charakter wnętrza.

Jak dobrać zlew do baterii wodospadowej?

W zależności od wariantu umywalki dopasować można inny wariant baterii, a całość dopasowana będzie do stylizacji twojej łazienki. W zależności od rodzaju baterii strumień wodospadu może mieć różny kształt i szerokość. Decydując się na takie rozwiązanie nie można zapominać o dopasowaniu odpowiedniej umywalki.

Wśród czynników, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni zlew do baterii wodospadowej jest harmonijna stylistyka. Nowoczesny design lub klasyka wymagają odpowiedniego dopasowania. Drugą kwestią jest właściwy rozmiar oraz forma umywalki, szerokość wylewki, muszą one zapewnić optymalne korzystanie.

Dobór zlewu do baterii wodospadowej obejmuje również wybór odpowiedniego materiału, z jakiego wykonana będzie umywalka. Doskonale sprawdzi się ceramika, kamień, a także granit.

Wybór właściwej umywalki zależy również od miejsca, w jakim zostanie ona zainstalowana. Inne modele sprawdzą się w łazience, a inne w kuchni. Wśród ważnych czynników wymienić należy ilość komór, ich głębokość, od tego zależy jaki zasięg wylewki będzie optymalny.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup umywalki i zestawu w komplecie, osoby planujące wybór indywidualnych elementów powinny zwrócić szczególną uwagę, aby oba elementy były ze sobą kompatybilne.

Baterie wodospad w hurtowni Onninen

Bateria wannowa Ravak stojąca wodospad X070060

W ofercie Onninen posiadamy wyjątkowej jakości baterie wodospadowe wannowe, takie jak np. bateria wannowa Ravak stojąca wodospad CR X070073. To doskonałej jakości zestaw prysznicowy, który nie tylko wygląda pięknie, ale jest też trwały, solidny i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu inwestycja w baterię wodospadową to rozwiązanie, które z powodzeniem może służyć przez lata. Kąpiel dzięki baterii wannowej Ravak staje się czystą przyjemnością. Ceramiczna głowica o średnicy 35 mm zapewni komfort w czasie każdej kąpieli.

Alternatywną propozycją jest bateria wannowa Ravak stojąca wodospad X070060 z kurkami tradycyjnymi. Cechuje się ona dużą trwałością i niebagatelnym kształtem, jest wygodna w codziennym stosowaniu, a do tego wygląda naprawdę estetycznie i ciekawie.

Dostępne w naszej ofercie rozwiązania różnią się między sobą sposobem regulacji, w pierwszym z zestawów jest to płynnie regulowana głowica, w drugim klasyczne pokrętła. Oba warianty to rozwiązania cechujące się doskonałą jakością wykonania, a różnice dotyczą głównie walorów estetycznych.

Sprawdź baterie wodospad w hurtowni Onninen