Na co zwrócić uwagę przy wyborze bidetu do łazienki?

Dodano: wtorek, 21.05.2024


Kompletując wyposażenie łazienek, zwraca się uwagę przede wszystkim na umywalki, miski WC czy syfony. Tymczasem nie są to jedyne elementy wyposażenia przydatne w tym pomieszczeniu.  Coraz więcej osób decyduje się również na bidet w łazience. Czy jest to niezbędny element wyposażenia, czy też niepotrzebny luksus? Z naszego artykułu dowiesz się, jakie zalety ma zakup bidetu.

Bateria bidetowa podtynkowa z bidetem w łazience

Sprawdź bidety w hurtowni Onninen

Jakie są rodzaje bidetów?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki bidet wybrać. Do podstawowych rodzajów należą: bidet podwieszany oraz bidet stojący.

Bidet stojący Roca Inspira Round BTW 560x370 A357527000Bidety wiszące charakteryzują się tym, że nie posiadają podstawy i montowane są nad podłogą. Wychodzą wprost ze ściany, dzięki czemu doskonale wpisują się w aranżacje nowoczesnych łazienek. Montaż urządzenia wymaga zastosowania stelaża podtynkowego, dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w przypadku podwieszanej miski WC czy prysznica w systemie podtynkowym. Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca, a także łatwość utrzymania czystości. Trzeba pamiętać jedynie o tym, że instalacja bidetu wiszącego jest bardziej skomplikowana.

Drugi rodzaj to bidety stojące montowane dzięki specjalnej konstrukcji bezpośrednio na podłodze. Nie wymagają one aż tak wielu czynności remontowych, jak bidet wiszący. Są zatem lepszym rozwiązaniem podczas niewielkiego remontu. Ponadto lepiej sprawdzają się w mieszkaniach, w których odpływ znajduje się w posadzce. Ponadto bidety tego typu są bardziej komfortowe dla osób o dużej wadze, ponieważ mogą znieść większe obciążenia. Sprawdzą się do łazienki, w której jest nieco więcej miejsca. Trzeba się liczyć jedynie z faktem, że dostęp do podłogi pod bidetem będzie utrudniony.

Czy bidet jest praktyczny?

Bidet jeszcze do niedawna wydawał się zbędnym luksusem. Dzisiaj jednak jest coraz chętniej montowany w domach i mieszkaniach prywatnych. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala zadbać o utrzymanie okolic intymnych w czystości. Jest to także doskonałe ułatwienie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Ponadto zastosowanie bidetu pozwala zmniejszyć zużycie papieru toaletowego czy mokrych chusteczek przeznaczonych do higieny wyrzucanych do toalety. Dzięki temu można lepiej zadbać o środowisko naturalne.

Co lepsze: bidet czy bidetka?

W ofercie sklepów z wyposażeniem łazienek można znaleźć zarówno tradycyjne bidety, jak i bidetki. Aby poznać różnice pomiędzy nimi, warto na początek wyjaśnić, jak działa bidet.

Bidet Cersanit Crea owalny K114-009Bidet wygląda podobnie jak WC, choć może się także wydawać, że jest to umywalka za sprawą wyposażenie w syfon i baterię. Ma on formę miski, na której siada się po skorzystaniu z toalety. Bateria bidetowa umożliwia włączenie wody, dzięki której można umyć okolice intymne.

Montaż bidetu wymaga jednak miejsca w łazience. W mniejszych pomieszczeniach umiejscowienie go wraz z prysznicem czy toaletą może być jednak trudne. Jeszcze ciężej urządzić małą łazienkę, w której znajduje się wanna. Jeśli mimo to właściciel chciałby korzystać z zalet bidetu, może zdecydować się na kompromis, jaki zapewnia bidetka. Montowana jest ona w pobliżu toalety, a wyglądem przypomina słuchawkę prysznicową z baterią. Najczęściej zawiesza się ją przy toalecie, choć można ją także zestawić z bidetem bez własnej baterii.

Najlepsi producenci bidetów

Wśród najlepszych producentów bidetów należy wymienić firmy Roca, Cersanit oraz Geberit.

Bidetu wiszącego Geberit Acanto KeraTect 500.601.01.8Bidet Roca, którego przykładem jest bidet stojący Roca Inspira Round BTW 560x370 A357527000 to najwyższa jakość oraz nowoczesny design. Do jego produkcji stosowane są materiały o wysokiej odporności na uszkodzenia, dzięki czemu bidet przez wiele lat zachowa trwałość i estetyczny wygląd.

Bidet Cersanit, którego przykładem jest bidet Cersanit Crea owalny K114-009, charakteryzuje się doskonałym wykonaniem oraz bardzo ciekawym wzornictwem. W ofercie producenta są bidety o różnych kształtach.

Godny polecenia jest także bidet Geberit. Decydując się np. na model bidetu wiszącego Geberit Acanto KeraTect 500.601.01.8 można liczyć na najwyższą jakość i funkcjonalność w swojej łazience. Wiele produktów ma ukryte systemy mocowań, dzięki czemu prezentuje się niezwykle estetycznie.

Bidety w hurtowni Onninen

Hurtownia hydrauliczna Onnien to sprawdzony dystrybutor elementów wyposażenia łazienek najwyższej jakości. W ofercie znajdują się nie tylko bidety najlepszych polskich i światowych marek, ale także bateria, syfony czy stelaże. Dzięki temu można wybrać zestaw, który sprawi, że łazienki będą wyposażone w pełni profesjonalnie z dbałością o każdy szczegół. Wybierając bidety w hurtowni Onninen można cieszyć się funkcjonalną i doskonale wyposażoną toaletą, która pozwoli w najwyższym stopniu zadbać o higienę. Ponadto będzie się ona cechowała ponadprzeciętnym wzornictwem z zastosowaniem najnowszych trendów oraz trwałością na lata.

Podsumowując, bidet to ważny element wyposażenie współczesnych łazienek, dzięki któremu utrzymanie higieny jest niezwykle proste. Ponadto pozytywnie wpływa on na wystrój wnętrza, nadając mu nowoczesnego charakteru.

Sprawdź bidety w hurtowni Onninen