Na co zwrócić uwagę przy wyborze rusztowania jezdnego?

Dodano: środa, 7.06.2023


Praca na wysokościach wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, a jednocześnie komfortowych warunków do wykonywania powierzonych nam czynności. Nieocenioną pomocą w tym wypadku jest rusztowanie jezdne. Co to takiego? Gdzie się sprawdza? Czym się kierować przy wyborze? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

rusztowanie-na-tle-nieba

Sprawdź rusztowania jezdne w hurtowni Onninen

Czym się charakteryzuje rusztowanie jezdne?

Nie istnieje tylko jeden rodzaj rusztowania, dlatego też ta konstrukcja może przybierać różne formy. Jednymi z popularniejszych i chętniej wybieranych są rusztowania elewacyjne, modułowe, wiszące i wolnostojące. Do tej grupy można też zaliczyć rusztowanie jezdne. Określane też jako przejezdne wykorzystywane jest bardzo często do różnych prac remontowo-modernizacyjnych. Jego ogromną zaletą jest na pewno to, że z łatwością można go przemieszczać z miejsce na miejsce. Zamiast składać, by ponownie złożyć, jak tradycyjne rusztowanie, mamy dostęp do wygodnego systemu, który ułatwia wykonywanie zadań. Umożliwiają to funkcjonalne i solidne kółka, pozwalające na zmianę położenia rusztowania.

Jak jest zbudowane rusztowanie jezdne?

ClimTec Rusztowanie jezdne podstawaJak już wiemy, to, co szczególnie odróżnia ten typ rusztowania od innych, to obecność kółek, dzięki którym rusztowanie jest łatwe w obsłudze i mobilne. Ma konstrukcję wieżową, która zaopatrzona jest w specjalny rame (z kółkami, o jakich już wspominaliśmy) oraz pomost z poręczami. Poza tym, identycznie jak w innych typach rusztowań, zastosowano tu wysokiej jakości podesty, po których można bezpiecznie i pewnie się poruszać. Bardzo ważną rolę odgrywają stężenia, gdyż odpowiadają za wzmocnienie i stabilizację całej konstrukcji. Jeśli obciążenie jest naprawdę duże, rusztowanie jezdne można oprzeć na specjalnych stopach, które odciążają kółka.

Czym się kierować przy wyborze rusztowania jezdnego?

Przede wszystkim jego konstrukcja musi być solidna, więc wszystkie elementy składające się na rusztowanie muszą być wykonane z jakościowych materiałów. Nie może być ono jednocześnie zbyt ciężkie, z tego też powodu wybór pada na rusztowanie aluminiowe. Koniecznie oceńmy też jakość kółek - w końcu są one w tego rodzaju konstrukcji absolutnie kluczowe. Zawsze sprawdzajmy, czy interesujący nas model posiada atesty i certyfikaty. Idealnym wyborem będzie tutaj rusztowanie jezdne Climtec. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rusztowań jezdnych, ale tylko te, które zostały wykonane w zgodzie z najnowszymi technologiami i normami zapewniają zarówno maksimum bezpieczeństwa, jak i komfort użytkowania. 

Rusztowanie - STABILO

Niezwykle ważnym dokumentem określającym zasady użytkowania wszelkiego typu rusztowań, jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. Dla przyszłych posiadaczy rusztowania interesujący jest szczególnie rozdział 8, w którym zawarto informacje na temat wymagań technicznych. Przeczytać tu można między innymi, że rusztowania, w tym modele jezdne, muszą cechować się stabilną konstrukcją, odpowiednio usytuowanymi pionami komunikacyjnymi, poręczami ochronnymi oraz prawidłową wielkością. Takim rusztowaniem jest rusztowanie - Stabilo.

Rusztowania jezdne w ofercie hurtowni instalacyjnej Onninen

Rusztowanie - PROTEC Jak widać, rusztowania jezdne są naprawdę atrakcyjnym wyborem, ale tylko pod warunkiem, że zdecydujemy się na konstrukcję zarówno solidną, bezpieczną, jak i komfortową w użytkowaniu. Poszukując takiego rusztowania, polecamy modele dostępne w hurtowni Onninen. Na uwagę zasługują zwłaszcza rusztowania jezdne znanej i cenionej marki Krause z serii ClimTenie. To aluminiowe rusztowania wysokiej jakości do wszechstronnego zastosowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. W samych superlatywach powiemy też o rusztowaniach z innych serii, jak Stabilo i Protec. Wszystkie one zaprojektowane są w ten sam doskonały sposób, z uwzględnieniem najważniejszych parametrów.

Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie, żeby zapewnić sobie doskonałe warunki pracy na wysokościach. Zachęcamy jednocześnie do wyboru oferty sprawdzonych producentów. 

Sprawdź rusztowania jezdne w hurtowni Onninen

Rusztowanie warszawskie
Rusztowanie aluminiowe
Rusztowanie elewacyjne