Na jakie dodatkowe akcesoria kuchenne warto postawić?

Dodano: niedziela, 12.05.2024


Sekret funkcjonalnej, przyjaznej dla domowników i środowiska kuchni tkwi nie tylko w przemyślanej zabudowie i nowoczesnych sprzętach AGD, ale również w różnego typu akcesoriach uzupełniających instalacje wodne. Chociaż wielu takich dodatkowych urządzeń czy elementów nie widać gołym okiem, to ich wpływ na komfort pracy i zużycie wody jest niebagatelny. Jakie akcesoria hydrauliczne do kuchni warto wybrać? Doradcy Onninen mają dla Ciebie kilka propozycji. Niektóre akcesoria kuchenne mogą Cię zaskoczyć...

Nowoczesna zielona kuchnia z aneksem kuchennym, jadalnią oraz widokiem na zewnątrz

Sprawdź akcesoria kuchenne w hurtowni Onninen

Steruj wygodnie okapem z pilotem do zdalnego sterowania

Wysokiej jakości okap jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Urządzenie to odpowiada za pochłanianie wilgoci i zapachów pochodzących z gotowania. Dzięki okapowi nie dochodzi do osadzania się pary wodnej, cząsteczek tłuszczu i innych zabrudzeń na meblach, a co za tym idzie – do ich nasiąkania kuchennymi zapachami, zanieczyszczenia, odbarwiania i przedwczesnego niszczenia.

Tradycyjne, manualne sterowanie okapem bywa dość uciążliwe, zwłaszcza w sytuacji, gdy urządzenie znajduje się na sporej wysokości albo z innego powodu dostęp do niego jest utrudniony. I tu z pomocą przychodzi... pilot do zdalnego sterowania okapem. Pilot pozwala w łatwy, wygodny i nowoczesny sposób korzystać z okapu. Sprawia, że przygotowywanie posiłków stają się zdecydowanie przyjemniejsze. Nareszcie przestajesz gimnastykować się, by ustawić niezbędny program na okapie.

Pilot znajduje zastosowanie w okapach sufitowych, wyspowych oraz przeznaczonych do zabudowy. Aby móc korzystać z funkcji zdalnego sterowania, należy zakupić odpowiedni model okapu oraz kompatybilny z nim pilot (czasem znajduje się on w zestawie z okapem). Jeśli już posiadasz w swojej kuchni okap z funkcją zdalnego sterowania, więc potrzebny Ci jest tylko pilot, przed zakupem koniecznie skontaktuj się ze sprzedawcą, aby potwierdzić kompatybilność. 

Prawdziwy komfort w kuchni z kuchennym dozownikiem do mydła lub płynu

 Dozownik do mydła Franke Comfort Beżowy 119.0578.745Czy w Twojej kuchni na tyle zlewozmywaka zawsze stoją pojemniki lub butelki z płynem do naczyń i mydłem do rąk? Denerwuje Cię, że ciągle się przewracają, często wpadają do zlewu podczas zmywania naczyń, są stale pokryte warstwą tłuszczu i kurzu? Taki obraz kłóci się z ideą nowoczesnej, funkcjonalnej i komfortowej kuchni, prawda? Zapomnij o nieestetycznych i nieporęcznych butelkach! Czas na instalację dozownika płynu do naczyń – wyjątkowo użytecznego dodatku do zlewozmywaka.

Spory pojemnik, wykonany z tworzywa sztucznego, zostaje dyskretnie ukryty pod zlewem. Na widoku znajduje się tylko dekoracyjny element produktu z elegancką wylewką. Obecnie dostępne są dozowniki napełniane wygodnie od góry, więc nurkowanie do szafek pod zlewem Ci nie grozi. Do pojemnika możesz wlać mydło lub płyn do mycia naczyń, w zależności od tego, czego używasz w kuchni częściej. 

Jakie oszczędności daje użycie perlatora w baterii kuchennej?

Baterie kuchenne stają się coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie i dopracowanymi wizualnie urządzeniami. Ze zlewu wiele osób korzysta równie często lub nawet częściej niż z umywalki w łazience. Producenci armatury kuchennej prześcigają się w tworzeniu rozwiązań maksymalnie komfortowych, designerskich i ekologicznych. Bazowym elementem każdej, proekologicznej baterii kuchennej jest perlator (aerator).

Perlator Hansgrohe QuickClean do armatury kuchennej chrom 13913000To niewielka, okrągła nakładka, która znajduje się na końcu wylewki. Posiada strukturę sitka. Wykonana jest najczęściej z odpornego na korozję tworzywa sztucznego, jak polipropylen lub polietylen. Perlator napowietrza strumień wody, dzięki czemu w trakcie zmywania naczyń zużywa się jej znacznie mniej – średnio do 5 l/min. Bardzo ważne jest, żeby bateria z aeratorem nie hamowała nadmiernie przepływu wody, ponieważ spowalniałoby to napełnianie dużych garnków i naczyń.

Dlatego przed zakupem perlatora należy dokładnie przeanalizować wymaganą przepustowość. Nie wiesz, do jakiej wartości zmniejszyć przepływ wody? Skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy Ci, jak oszczędzać wodę bez rezygnowania z komfortu i efektywności wykonywania prac kuchennych. Pamiętaj, że aerator montuje się po odcięciu dopływu wody (należy zakręcić zawór). 

Zastosowanie i użycie rączki do baterii zlewozmywakowej w kuchni

Dla zmaksymalizowania funkcjonalności strefy zlewozmywakowej, baterię kuchenną z wyciąganą wylewką można doposażyć w specjalną, ergonomiczną rączkę. Prosty, stosunkowo niedrogi dodatek potrafi niesamowicie ułatwić zmywanie naczyń, szczególnie tych o sporych rozmiarach. Zapewnia elastyczność podczas napełniania czajnika i pojemników znajdujących się na blacie oraz umożliwia dokładne wyczyszczenie zlewu.

Rączka do baterii zlewozmywakowej Ferro 2-Funkcyjny chrom CF0069

Rączki do baterii zlewozmywakowych różnią się właściwościami i funkcjami oraz dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na perfekcyjne dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb i nawyków oraz na jego spójne wkomponowanie w wystrój kuchni. Z dodatkowych udogodnień rączka możne posiadać m.in. przycisk przełączania funkcji (strumień wąski/skupiony oraz strumień szeroki/rozproszony).

Takie rozwiązanie znacząco zwiększa wygodę użytkowania armatury i daje precyzyjną kontrolę nad przepływem wody. Wiele modeli rączek oferuje standardowe podłączenia, gwarantując dopasowanie do każdego węża dedykowanego kranom kuchennym. Jeden koniec węża przymocowuje się do instalacji wodnej i prowadzi przez baterię, a drugi koniec przykręca do rączki. Wybierając rączkę, koniecznie zwróć uwagę na jej jakość, w tym na materiał wykonania. Od tego zależy niezawodność, trwałość i wytrzymałość produktu. 

Akcesoria kuchenne w hurtowni Onninen

Wyposażenie kuchni stanowi jedną z głównych kategorii produktowych w hurtowni hydrauliczno-elektrycznej Onninen. W asortymencie posiadamy m.in. baterie kuchenne i zlewozmywaki, szeroki wybór rur miedzianych i rur stalowych oraz różnego typu akcesoria i części zamienne, jak zawory, syfony, odpływy, złączki, rączki, dozowniki, perlatory itp. Oferujemy zarówno produkty do domu, jak również wysoce odporne rozwiązania do stosowania przemyśle, gdzie niezawodność instalacji jest absolutnym priorytetem. W zależności od potrzeb, możesz zamówić pojedyncze akcesoria hydrauliczne albo kompletny system.

Masz pytania o akcesoria hydrauliczne do kuchni z naszej oferty? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy, porozmawiamy, doradzimy.

Sprawdź akcesoria kuchenne w hurtowni Onninen