Na jakiej wysokości należy zamontować baterię prysznicową?

Dodano: piątek, 5.04.2024


Komfort kąpieli pod prysznicem zależy od wielu czynników. Najważniejsze, aby odpowiednio dobrać poszczególne komponenty i właściwie je zamontować. W sprzedaży dostępnych jest wiele wariantów baterii łazienkowych, jak wybrać najlepszą i prawidłowo zainstalować?

Bateria prysznicowa w łazience z deszczownicą

Sprawdź baterie prysznicowe w hurtowni Onninen

Jak dobrać odpowiednią wysokość montażu baterii prysznicowych?

Posiadając prysznic należy mieć na uwadze, że z kąpieli korzystać będą wszyscy domownicy. Dlatego też decydując o wysokości, na jakiej znajdzie się bateria prysznicowa trzeba dostosować poziom montażu do możliwości wszystkich użytkowników. Kwestia ta jest szczególnie ważna, gdy z prysznica korzystały będą osoby dorosłe, dzieci i osoby starsze. Za najbardziej optymalny podaje się pułap rzędu 110-130 cm licząc od podłogi.

Bateria prysznicowa Onnline Kuu ścienna dwuotworowa 2405630W praktyce, przed montażem baterii prysznicowej należy też zastanowić się nad tym, czy jej instalacja nie będzie uciążliwa i nie wpłynie negatywnie na możliwość poruszania się pod prysznicem. Niewłaściwy dobór wysokości może istotnie wpłynąć na komfort mycia.

Jeśli z prysznica korzystać będą osoby niepełnosprawne, które w czasie kąpieli dla własnego bezpieczeństwa muszą siedzieć, należy fakt ten wziąć pod uwagę podczas doboru odpowiedniej wysokości. Zazwyczaj konieczny jest montaż nieco niżej, aby ułatwić osobom wygodną kąpiel. Montaż baterii prysznicowej na poziomie 80 cm od podłogi, będzie w takiej sytuacji o wiele lepszym rozwiązaniem, a przy tym nie utrudni korzystania osobom w pełni sprawnym.

Dopasowanie wysokości montażu baterii do instalacji i potrzeb

W wielu sytuacjach wysokość montażu baterii prysznicowej zależy od możliwości technicznych, związanych z konstrukcją instalacji wodnej.

Nie bez znaczenia jest także rodzaj baterii i osprzętu kąpielowego. Bateria prysznicowa ze słuchawką wymaga przymocowania specjalnego uchwytu, na którym można będzie umieścić słuchawkę w czasie kąpieli. Dużym atutem jest to, że najczęściej uchwyty posiadają wygodną regulację położenia słuchawki i wygodną kąpiel.

Wysokość i montaż baterii prysznicowej przy wannie

Zestaw prysznicowy Ferro Trevi z bateria termostatyczną NP75-TRV7UPrysznic to doskonała i wyjątkowo wygodna alternatywa dla wanny, jednak zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada wielu zwolenników i przeciwników. Obecnie nie ma problemu, żeby pogodzić obie grupy, bo baterię prysznicową można z powodzeniem zainstalować również przy wannie. Dzięki specjalnym, rozkładanym parawanom korzystać można z obu wariantów kąpieli, w zależności od indywidualnych preferencji.

W takiej sytuacji koniecznie należy wybrać odpowiedni model baterii wannowo-prysznicowej oraz wąż i słuchawkę lub deszczownicę. Na ścianie zainstalowany zostaje specjalny uchwyt, pozwalający na zawieszenie słuchawki w czasie kąpieli.

Sama bateria powinna zostać zamontowana ok. 10-18 cm nad górną krawędzią wany. Przy standardowych rozmiarach wanien będzie to ok. 60 cm od powierzchni podłogi. Z kolei montaż uchwytu do słuchawki prysznicowej czy deszczownicy powinien zostać zainstalowany analogicznie, jak w przypadku klasycznego brodzika. Podobnie wygląda kwestia tam, gdzie zamontowana jest bateria prysznicowa z deszczownicą i wybrane konkretne rozwiązanie.

Baterie prysznicowe w hurtowni Onninen

Baterie prysznicowe, które dostępne są w ofercie Onninen, to wysokiej jakości propozycje, przygotowane przez producentów, działających w branży od lat. Są trwałe, solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a do tego wyglądają wyjątkowo estetycznie. W sprzedaży posiadamy zarówno zestawy baterie łazienkowe ze słuchawką i wężem oraz akcesoriami, dzięki którym montaż baterii prysznicowych staje się łatwy, jak też same baterie lub same słuchawki. Dużą popularnością cieszą się rozwiązania nowoczesne, pozwalające oszczędzać wodę i tym samym - redukować wysokość rachunków. Na uwagę zasługuje m.in. bateria łazienkowa z termostatem, która jest praktyczna i funkcjonalna.

W ofercie Onninen dostępne są zarówno klasyczne propozycje, jak np. bateria prysznicowa Onnline Kuu ścienna dwuotworowa 2405630. To mosiężna, chromowana bateria, o wysokiej wytrzymałości termicznej. Temperatura pracy osiągać może nawet 90 stopni, a ciśnienie robocze wymagane do prawidłowego działania powinno zawierać się w przedziale od 1 do 5 bar. Jest to model, który doskonale sprawdzi się w każdej łazience, pasuje idealnie do każdej aranżacji.

Bateria prysznicowa Ferro Smile BSM77Wśród klasycznych propozycji wskazać należy także baterię prysznicową Ferro Smile BSM77. Jest to model wyposażony w natrysk punktowy. Baterie prysznicowe natynkowe Ferro z ceramicznym regulatorem temperatury są dodatkowo chromowane, co zwiększa wytrzymałość i trwałość produktu.

Dla ceniących sobie nowoczesny design i wysoki komfort kąpieli przygotowaliśmy w ofercie zestaw prysznicowy z baterią termostatyczną Ferro Trevi. To wygodne, a jednocześnie bardzo cenione przez użytkowników rozwiązanie. W zestawie znajduje się zarówno klasyczna słuchawka prysznicowa, jak i deszczownica. W baterii zainstalowany jest specjalny przełącznik, pozwalający na szybkie przełączanie między elementami. Deszczownia wykonana ze stali, o średnicy 30 cm zapewnia komfort kąpieli. Idealne rozwiązanie do każdej łazienki. Dużą zaletą jest to, że model posiada termostat, który odgrywa kluczową rolę w sterowaniu temperaturą. Zestaw z funkcją oszczędzania wody i oszczędzania wody ciepłej. Bateria wykonana z mosiądzu, chromowana, co doskonale wpływa na jakość i solidność produktu.

Sprawdź baterie prysznicowe w hurtowni Onninen