Najlepsza wanna do Twojej łazienki. Rodzaje wanien

Dodano: poniedziałek, 22.03.2021


Najlepsza wanna do Twojej łazienki. Rodzaje wanien

Podejmując decyzję o remoncie łazienki często jednym z pierwszych elementów, nad którymi się zastanawiamy jest lepsza organizacja strefy kąpielowej. Nierzadko wybór pada na: wymianę kabiny prysznicowej na nową lub na całkowitą zmianę funkcjonalności tego obszaru, decydując się na klasyczną wannę. Jak wybrać najlepszą wannę do łazienki? Przedstawiamy rodzaje wanien oraz odpowiadamy na pytanie jak dokonać wyboru bez obniżenia poziomu komfortu czy użyteczności przestrzeni.

Sprawdź produkty marki Sanplast w hurtowni Onninen!

W zależności od wielkości łazienki, ale także jej cech (ogólna kondycja budynku, czy elementy stałe takie jak okna czy umiejscowienie drzwi), wybór wanny bywa często lepszym rozwiązaniem. Idealnym przykładem wanien, które wykorzystywane są również w funkcji prysznicowej są modele z wydzieloną strefą prysznicową. Dla szczęśliwców, którzy posiadają duże łazienki i pragną w domu wprowadzić klimat luksusowego SPA, idealnym wyborem będzie wanna wolnostojąca. Postępujący proces technologiczny, a także dostępność materiałów pozwala na niemalże nieograniczone możliwości wyboru urządzeń łazienkowych. Aby pomóc w podjęciu najlepszej decyzji, przedstawiamy krótką charakterystykę zróżnicowanych modeli wanien oraz możliwości ich aranżacyjnego wykorzystania praktycznie w każdej przestrzeni.

Rodzaje wanien - kształt ma znaczenie

Wybierając wannę idealną często zastanawiamy się nad tym, który model będzie najlepszy, zwłaszcza wtedy, kiedy dysponujemy małą przestrzenią.

Wanny prostokątne

wanna symetryczna sanplast

Wśród najpopularniejszych modeli wanien, znajdują się wanny prostokątne. Są one łatwe w aranżacji, a dzięki szerokiemu wyborowi wymiarów, możliwe do zagospodarowania niewielkich łazienek. Standardowe wymiary rozpoczynają się od 140  cm długości i 70 cm lub 75 cm szerokości. Zróżnicowane pod względem głębokości umożliwiają wybór wanien bardziej ekonomicznych pod względem zużycia wody. Chcąc wybrać model najbardziej komfortowy warto zwrócić uwagę na długość dna wewnątrz wanny. Wśród chętnie wybieranych modeli znajdują się wanny prostokątne o minimalistycznym designie, co sprawia, że pasują do każdego wnętrza.

Alternatywą dla wanien prostokątnych są wanny symetryczne przyścienne, których dłuższy brzeg przylega do jednej ze ścian w łazience.

Wanny marki Sanplast w ofercie hurtowni!


Wanny symetryczne i asymetryczne

wanna asymetryczna sanplast

Wanny symetryczne charakteryzuje zaokrąglony kształt, a ich budowa została zaplanowana z myślą o montażu w narożnikach łazienek. Są to rozwiązania zdecydowanie największe pod względem wielkości. Wśród wanien narożnych dostępne są modele symetryczne o bokach zaczynających się od długości 135 cm, a także asymetryczne o wymiarach 80x140cm i więcej. Wyposażone wewnątrz w wygodne siedzisko czy zagłówek, a także system hydromasażu mogą przeobrazić zwykłą łazienkę w miejsce luksusowego odpoczynku.

Wanny wolnostojące

wanna wolnostojaca sanplast.

Z ekskluzywnych salonów kąpielowych do standardowych łazienek w mieszkaniu. Wanna wolnostojąca to wygoda i funkcjonalność, a także estetyczny design, który w zależności od koncepcji aranżacji możesz dopasować zarówno do łazienki w stylu skandynawskim, jak i glamour.

Sprawdź produkty marki Sanplast w sklepie Onninen!

Wanna 140x70