Najlepsze alarmy do domu - ranking 2024

Dodano: środa, 14.02.2024


Instalacja alarmu to zdecydowanie najlepszy sposób na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa zarówno domownikom jak i przybywającym gościom. Wiele osób zastanawia się jednak, ile kosztuje alarm domowy oraz ile prądu zużywa takie urządzenie. W poniższym artykule szczegółowo odpowiadamy na te pytania oraz wskazujemy TOP5 najlepszych alarmów domowych.

Elektryk instaluje alarm domowy

Sprawdź alarmy domowe w hurtowni Onninen

Ile kosztuje system alarmowy w domu?

Zestaw alarmowy Legrand Smart Netatmo PROUdzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. Można jednak wskazać elementy, które mają istotny wpływ na ostateczną cenę alarm domowy. Jednym z nich jest rodzaj systemu oraz zakres monitorowanego obszaru. Proste systemy wyposażone w jeden bądź dwa czujniki będą zdecydowanie tańsze niż zaawansowane systemy wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak kamery.

Zasada jest prosta - im alarm domowy posiada więcej urządzeń i funkcjonalności, tym jego koszt będzie wyższy. Ważne jest to, aby przed zakupem alarmu domowego dokładnie porównać jak największą liczbę systemów i wybrać taki, który w największym stopniu dostosowany jest do naszych potrzeb i oczekiwań. Nie ma przecież sensu przepłacać za funkcje alarmu ochronnego, które nie są nam potrzebne.

Czujnik ruchu z sygnalizacją i z alarmem Orno OR-MA-701Bardzo istotną kwestią, którą trzeba mieć na uwadze, jest też jakość alarmu przeciwwłamaniowego oraz renoma producenta. Wiadomo, że systemy alarmowe od najbardziej znanych firm będą nieco droższe, jednak przy okazji mamy pewność, iż oferowane przez nią alarmy bezpieczeństwa są wysokiej jakości i posłużą nam przez długi czas.

Podsumowując, cena alarmu domowego jest bardzo zróżnicowana - najprostsze systemy dostaniemy nawet w kwocie około 600 zł, jednak te najbardziej zaawansowane systemy alarmowe kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych. 

Ile prądu zużywa alarm w domu?

Sygnalizator alarmu system przyzywowy ABBWszystko zależy od kilku czynników, przede wszystkim od liczby komponentów systemu ochronnego. Poziom zużycia prądu alarmu domowego uzależniony jest w głównej mierze od tego, ile czujników, kamer oraz innych urządzeń posiada dany system alarmowy. Istotne jest też to, czy w danym systemie zastosowano rozwiązania energooszczędne, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze zużycie prądu. Warto też zwrócić uwagę na klawiatury, czytniki kart zbliżeniowych oraz urządzenia służące do komunikacji z alarmem bezpieczeństwa. 

W zdecydowanej większości standardowych systemów alarmowych zużycie prądu plasuje się na poziomie około 10-45 watów. Dokładna ilość zużytego prądu może zależeć też od tego, jaki jest tryb pracy oraz wspomnianych wcześniej czynników.

Jeśli chodzi o tryby pracy alarmów bezpieczeństwa, można wyróżnić tryb aktywny, tryb wyłączony oraz tryb czuwania. W trybie czuwania ilość zużytego prądu jest stosunkowo mała, zaś przy wyłączonym alarmie z wiadomych względów urządzenie nie pobiera prądu w ogóle. Dla przykładu: jeśli średnie zużycie alarmu ochronnego wynosi 25 watów, a cena 1 kWh to 0,75 zł, roczny koszt uplasuje się na poziomie około 200 zł. 

TOP5 najlepszych alarmów domowych w hurtowni Onninen

Oto zestawienie 5 najlepszych alarmów domowych w hurtowni instalacyjnej Onninen: 

Zestaw alarmowy Legrand Smart Netatmo PRO

Syrena systemu alarmowego Legrand Smart Netatmo PROPrezentowany alarm domowy jest wyjątkowy, ponieważ pozwala na kompleksowe zabezpieczenie domu przed włamaniem podczas nieobecności domowników. Jego elementem jest kamera wewnętrzna, która obserwuje otoczenie a także czujniki wstrząsowe okien i drzwi, które mają za zadanie kontrolować, czy nikt nie próbuje się włamać.

System Alarmowy Legrand Smart Netatmo PRO wysyła powiadomienie do domowników jeszcze zanim dojdzie do włamania. Czujniki wstrząsowe wykrywają, gdy ktoś będzie usiłował sforsować okno bądź drzwi. Gdy nastąpi próba włamania, uruchamia się syrena alarmu antywłamaniowego o donośnym sygnale 110 dB, która zmusi intruza do ucieczki. 

Alarm domowy ABB FEH2001

Jest to alarm domowy w systemie przyzywowym - stanowi on niezbędny element wyposażenia każdego budynku, w którym istotne jest bezpieczeństwo oraz błyskawiczna reakcja na pojawienie się zagrożenia. Urządzenie jest w białym kolorze, dlatego świetnie wpasowuje się w estetykę pomieszczenia. Alarm bezpieczeństwa ABB FEH2001 jest wyjątkowo łatwe w obsłudze - wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, aby uruchomić alarm dźwiękowy lub świetlny. Sygnalizator można też podłączyć do centrali alarmowej, co umożliwi błyskawiczne powiadomienie służb. 

Czujniki wstrząsowe Legrand Smart Netatmo DTG-PRO

Czujniki wstrząsowe Legrand Netatmo Smart PRO DTG-PRO to wyjątkowo proste i wygodne w obsłudze urządzenie - instaluje się je na drzwiach i oknach, by wiedzieć o wszelkich próbach włamania. System antywłamaniowy wykrywa każde otwarcie drzwi lub okien, a alert w tej sprawie trafia do domowników na ekranie smartfona. Instalacja urządzenia jest wyjątkowo prosta - wystarczy, ze przyklei się jednoczęściowe i wodoodporne czujniki do dowolnych drzwi lub okien.

Syrena systemu alarmowego Legrand Smart Netatmo PRO

Czujniki wstrząsowe Legrand Smart Netatmo PROAlarm bezpieczeństwa Legrand Smart Netatmo PRO NIS01-PRO jest wyposażony w kamerę wewnętrzną i funkcję rozpoznawania twarzy. Ważną funkcjonalnością jest fakt, iż kamera wewnętrzna alarmu wysyła powiadomienia na smartfona w momencie wykrycia intruza. Gdy włamywacz próbuje wejść na posesję, włącza się ogłuszający alarm o głośności 110 dB. Instalacja alarmu antykradzieżowego jest bardzo prosta, co jest dodatkowym udogodnieniem. 

Czujnik ruchu z sygnalizacją i z alarmem Orno OR-MA-701

Jest to alarm domowy, który sygnalizuje ruch - można go wykorzystać do kontroli drzwi wejściowych, pomieszczeń magazynowych a także do zabezpieczania niebezpiecznych miejsc przed dziećmi. Czujnik ruchu z sygnalizacją i z alarmem Orno OR-MA-701 emituje dźwięk w momencie wykrycia ruchu w polu widzenia czujnika. 

Sprawdź alarmy domowe w hurtowni Onninen

Czujnik ruchu alarm