Najlepsze klimatyzatory 2024 — przegląd produktów

Dodano: czwartek, 4.01.2024


Dziś trudno wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez klimatyzacji. Niezależnie od tego, czy mowa o biurze, sklepie, hotelu, magazynie, czy hali produkcyjnej, zapewnienie optymalnej temperatury pracownikom oraz klientom wydaje się jednym z absolutnie podstawowych obowiązków każdego przedsiębiorcy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki klimatyzator wybrać do swojej organizacji, zapoznaj się z naszym przeglądem!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie rodzaje klimatyzatorów dostępne są na rynku,
 • jakie parametry brać pod uwagę podczas wyboru klimatyzatora,
 • jakie klimatyzatory najlepiej zamontować w swojej firmie.

Sprawdź klimatyzatory w ofercie Onninen

Rodzaje klimatyzatorów

Dostępne na rynku klimatyzatory dzieli się przede wszystkim na dwa typy:

 • Klimatyzatory przenośne — urządzenia, których wszystkie elementy mieszczą się w jednej obudowie. Aby umożliwić ich działanie, należy jedynie wyprowadzić rurę wylotową na zewnątrz budynku. Wyposażone są w pojemnik na skropliny, który wymaga regularnego opróżniania. Wadą klimatyzatorów tego typu jest spora masa, stosunkowo niewielka efektywność i wysoki poziom hałasu. Przeznaczone są one raczej do niewielkich pomieszczeń mieszkalnych.
 • Klimatyzatory typu split — urządzenia dwuczęściowe, obejmujące jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną. Pierwszą montuje się w chłodzonym pomieszczeniu, a drugą poza budynkiem. Dzięki temu, że sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny, czyli główne źródła hałasu, znajdują się na zewnątrz, praca takiego klimatyzatora nie jest uciążliwa dla pracowników, klientów i przyjmowanych gości.

Warto w tym miejscu wspomnieć także o klimatyzatorach typu multisplit, które od standardowych urządzeń różnią się tym, że służą do chłodzenia kilku pomieszczeń naraz. Jednostka zewnętrzna podłączana jest wówczas do 2 – 5 jednostek wewnętrznych, które można niezależnie regulować.

Klimatyzatory dzieli się także ze względu na sposób montażu:

 • Klimatyzator ścienny— instalowany jest na ścianie, pod sufitem.
 • Klimatyzator kasetonowy— montowany jest w pomieszczeniach z sufitem podwieszanym.
 • Klimatyzator sufitowo–przypodłogowy— nadaje się do montażu zarówno pod sufitem, jak i nad podłogą.
 • Klimatyzator kanałowy— instalowany jest w oddzielnym pomieszczeniu, a z chłodzonym wnętrzem łączą go jedynie kanały powietrzne.

Ze względu na ich szerokie zastosowanie i wysoką wydajność, w naszym przeglądzie pod uwagę weźmiemy wyłącznie ścienne klimatyzatory split, a dokładniej ich jednostki wewnętrzne.

Jakie parametry brać pod uwagę, oceniając klimatyzatory ścienne?

Aby przygotować miarodajny przegląd klimatyzatorów, oceniliśmy najpopularniejsze modele dostępne w ofercie Onninen pod kątem precyzyjnie określonych parametrów. Pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim takie kryteria jak:

 • Klasa energetyczna— określająca współczynnik sezonowej efektywności chłodniczej (SEER) lub grzewczej (SCOP). Najlepsze urządzenia cechują się klasą A+++ (SEER ≥ 8,50, SCOP ≥ 5,10), a najsłabsze klasą G (SEER < 2,60, SCOP < 1,90).
 • Głośność wewnętrzna— im mniejszy hałas generowany przez jednostkę, tym wyższa ocena urządzenia.
 • Dodatkowe filtry powietrza— poza podstawowym filtrem wstępnym, klimatyzatory mogą być wyposażone w dodatkowe paski filtracyjne czy filtr elektrostatyczny eliminujący nawet pyły o rozmiarze 10 mikrometrów.
 • Funkcja jonizacji— mająca na celu dodatkowe oczyszczanie powietrza z kurzu, alergenów, bakterii czy grzybów.
 • Dodatkowe funkcje— takie jak obecność modułu WiFi, nawiew 3D (automatyczne poruszanie żaluzjami klimatyzatora, przyspieszające rozprowadzanie powietrza po pomieszczeniu) czy termometr w pilocie.

Wybierając klimatyzator split, należy oczywiście zwrócić uwagę na jego moc chłodniczą, która powinna zostać dopasowana do powierzchni pomieszczenia. Jeżeli urządzenie ma służyć także do ogrzewania, istotna okaże się również moc grzewcza.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Przegląd klimatyzatorów z oferty Onninen

Nasz przegląd najpopularniejszych produktów pomoże Ci w wyborze klimatyzatora ściennego do siedziby Twojej firmy. Zobacz, które urządzenie okaże się najbardziej opłacalną inwestycją!

Kaisai Fly

W przypadku klimatyzatora Kaisai Fly wskaźniki SEER (6,1) i SCOP (4,0) utrzymane są na względnie wysokim poziomie (klasy A++ i A+), co przy licznych dodatkowych udogodnieniach czyni z niego atrakcyjne rozwiązanie o bardzo szerokim zastosowaniu. Poza funkcjami WiFi i nawiewu 3D, urządzenie oferuje także podtrzymywanie temperatury oraz termometr w pilocie. Jako jedyne w naszym przeglądzie wyposażone zostało w dodatkowy filtr elektrostatyczny. Poziom głośności wynosi w tym przypadku 21 – 40 dB.

Kaisai Eco

Inny klimatyzator tego producenta – Klimatyzator Kaisai Eco – odznacza się przede wszystkim energooszczędną pracą i wysoką wydajnością. Podobnie jak w powyższym modelu, wskaźnik SEER wynosi 6,1, a SCOP 4,0 (klasy A++ i A+). Poziom ciśnienia akustycznego jest natomiast nieco wyższy i sięga 36 – 45 dB. Urządzenie stanowi jednak atrakcyjne rozwiązanie między innymi ze względu na dostępność praktycznych funkcji, takich jak samoczyszczenie parownika, czujnik temperatury w pilocie i możliwość sterowania za pomocą telefonu lub tabletu.

LG Standard 2

To jeden z popularniejszych wyborów na rynku, oferujący optymalną wydajność za niewygórowaną cenę. Klasy energetyczne są w tym przypadku identyczne, jak w opisanych wyżej modelach (A++ i A+), lecz wskaźnik SEER sięga aż 6,6, a SCOP 4,0. Wśród dodatkowych funkcji znalazła się z kolei wyłącznie obsługa WiFi. O przewadze wariantu klimatyzatora LG Standard 2 świadczy mniejszy poziom hałasu klimatyzatora. Jego głośność to jedynie 19 dB w trybie niskich obrotów, a maksymalnie 41 dB.

LG Artcool Mirror

To elegancki klimatyzator o matowych kolorach i błyszczącym przednim panelu. Ciekawie zaprezentuje się zwłaszcza w nowoczesnych biurach. Mimo nieco niższego wskaźnika SEER na poziomie 6,0 (A++) i SCOP rzędu 4,0 (A+), urządzenie zostało wyposażone w kilka dodatkowych funkcji, które czynią z niego bardzo atrakcyjny wybór. Mowa przede wszystkim o module WiFi, nawiewie 3D oraz jonizacji powietrza. Klimatyzator LG Artcool Mirror cechuje się cichą pracą (19 – 41 dB) i przystępną ceną.

LG Artcool Gallery

To wyróżniający się wyglądem klimatyzator, imitujący ramę obrazu. W panelu można umieścić własną fotografię, dzięki czemu urządzenie okaże się ciekawą ozdobą biura lub pokoju hotelowego. Niestety w parze z ciekawym designem idą mniej imponujące właściwości techniczne. Choć wskaźnik SEER wynosi aż 6,6 (klasa energetyczna A++), a SCOP 4,0 (A+), to klimatyzator LG Artcool Gallery jest stosunkowo głośny (27 – 45 dB) i wyposażony został jedynie w funkcje nawiewu 3D oraz moduł WiFi.

LG Deluxe

Od opisanych wyżej modeli klimatyzator LG Deluxe odróżniają bardzo wysokie wskaźniki SEER (7,6) oraz SCOP (4,6). Choć również odpowiadają one klasom A++ i A+, to urządzenie odznacza się wyraźnie lepszą wydajnością. Jego głośność nie powinna przekraczać przy tym 19 – 42 dB. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe udogodnienia w postaci sterowania WiFi, nawiewu 3D i jonizacji powietrza. Mimo wysokiej efektywności i funkcjonalności cena klimatyzatora pozostaje na bardzo przystępnym poziomie.

Wśród klimatyzatorów typu split, które znalazły się w zestawieniu Onninen, z łatwością znajdziesz idealne urządzenie do siedziby swojej firmy. Pamiętaj, że użytkownicy zarejestrowani w naszej hurtowni mogą liczyć na atrakcyjne zniżki i rabaty!

Zarejestruj się i uzyskaj niższą cenę

Klimatyzacja do domu
Klimatyzacja/ klimatyzator z funkcją grzania
Klimatyzacja Gree/ Klimatyzator Gree
Kaisai klimatyzacja
Haier klimatyzacja
Rotenso klimatyzacja
Klimatyzacja LG
Klimatyzacja 5 kW
Daikin klimatyzacja
Klimatyzator-pokojowy
Klimatyzator aux
Klimatyzator Samsung
Klimatyzator 3,5 kW
Klimatyzator 7 kW
Klimatyzator ścienny A+++
Pilot do klimatyzacji
Płyn do czyszczenia klimatyzacji
Klimatyzator Gree 5 kW
Klimatyzator Kaisai 3,5 kW
Klimatyzator Multisplit
Klimatyzator Electrolux
Klimatyzator z pompą ciepła
Klimatyzator Whirpool