Najlepsze pompy ciepła 2024 – przegląd produktów

Dodano: piątek, 9.02.2024


Pompy ciepła to odpowiedź na problemy wynikające z rosnących cen paliw oraz wysokiego poziomu zanieczyszczenia środowiska. Stanowią najbardziej ekonomiczne urządzenia grzewcze, ponieważ mimo poważnych kosztów inwestycyjnych pozwalają znacząco obniżyć późniejsze rachunki za ogrzewanie. Jeśli zastanawiasz się nad sposobem zasilania instalacji c.o. w swojej firmie bądź w budynku, którym zarządzasz, koniecznie zapoznaj się z naszym przeglądem pomp ciepła!

Najlepsze pompy ciepła

Co to jest pompa ciepła i jak działa?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia i przy relatywnie niewielkim wsparciu energii elektrycznej wykorzystuje ją do podgrzania wody użytkowej lub tej krążącej w układzie grzewczym budynku. Oznacza to rezygnację ze znacznej części energii wytwarzanej ze źródeł kopalnych na rzecz czystych, nie obciążających środowiska naturalnego źródeł odnawialnych.

Eksploatacja odnawialnych źródeł energii cały czas zyskuje na znaczeniu, ponieważ pozwala uniezależnić się od dostawców paliw. Ceny prądu czy gazu drastycznie ostatnio rosną, więc warto zastanowić się nad alternatywą dla tradycyjnych urządzeń grzewczych. Takich rozwiązań dostarcza właśnie rynek pomp ciepła, które do produkcji energii cieplnej w 75% wykorzystują energię zawartą w powietrzu, gruncie lub wodzie, a jedynie w 25% energię elektryczną.

Sprawdź pompy ciepła w hurtowni Onninen

W zależności od specyfiki i zapotrzebowania budynku, pompy mogą działać samodzielnie lub być wspierane przez inne źródło ciepła. Układ biwalentny sprawdza się przede wszystkim w przypadku pracy powietrznych pomp ciepła w bardzo niskiej temperaturze. Skorzystają na nim także niektóre budynki wielorodzinne. Innym rozwiązaniem dla tego typu obiektów o dużym zapotrzebowaniu na ciepło są kaskadowe układy pomp.

Pompy ciepła - wybór i ceny

W naszym przeglądzie pomp ciepła wzięliśmy pod uwagę urządzenia, które znajdują zastosowanie nie tylko w domach wolnostojących, ale także w biurowcach, obiektach przemysłowych oraz w budynkach wielorodzinnych. Poddając je ocenie, porównywaliśmy ich kluczowe parametry, dodatkowe udogodnienia oraz ceny. Warto jednak zaznaczyć, że przywołane niżej kwoty mają jedynie charakter ogólny, a zarejestrowani na naszej stronie instalatorzy mogą liczyć na atrakcyjne rabaty, znacznie obniżające końcowe ceny. Które modele prezentują się zatem najkorzystniej?

Najlepsze pompy ciepła

5) Hewalex PCWU 300 EK-2,5 kW

Pompa ciepła Hewalex PCWU 300 EK-2,5 kWPompa ciepła powietrze-woda o mocy 2,5 kW wyposażona została w zintegrowany zbiornik do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Cechuje się on pojemnością 300 litrów i wykonany jest ze stali emaliowanej. Urządzenie odznacza się ekonomiczną pracą do momentu, gdy temperatura zewnętrzna obniża się do około -7°C.

Pompa Hewalex służy wyłącznie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, przy czym może pracować zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z innym źródłem. Znajduje zastosowanie nie tylko w nowych, ale i w modernizowanych budynkach. Z powodzeniem może zastąpić na przykład bojler elektryczny. W obiekcie mieszkalnym jest w stanie pokryć zapotrzebowanie na c.w.u. dla 4 - 6 osób. Liczba ta wzrasta między innymi w biurowcach. Pompę ciepła można łatwo obsługiwać dzięki sterownikowi G426 o rozszerzonym zakresie funkcji.

Cena modelu pompy ciepła Hewalex PCWU 300 EK-2,5 kW w ofercie Onninen wynosi 13 169,61 zł. Załóż konto firmowe i sprawdź cenę po rabacie!

4) Immergas MAGIS PRO 9 V2

Pompa ciepła Immergas MAGIS PRO 9 V2Ten model pompy ciepła powietrze-woda dysponuje znamionową mocą grzewczą 9 kW i odznacza się wysokim współczynnikiem wydajności (stosunek mocy grzewczej do pobranej energii elektrycznej) COP na poziomie 4,81–5,2 (warunki A7/W35 – A to temperatura powietrza zewnętrznego, W – ogrzewania). Dzięki swojej wydajności może efektywnie pracować nawet w temperaturze zewnętrznej -25°C. Na uwagę zasługuje też maksymalna temperatura zasilania instalacji grzewczej, wynosząca aż 65°C. Sprawia ona, że pompa ciepła Immergas nadaje się nie tylko do ogrzewania podłogowego, ale także tradycyjnego.

Jedną z kluczowych zalet tego modelu jest klasa efektywności energetycznej A+++ dla temperatury zasilania 35°C. Warto zaznaczyć, że takie wyniki kwalifikują urządzenie do zwiększonego finansowania w programie "Czyste Powietrze". Moc pompy ciepła Immergas można modulować w zakresie 30–100%, co ułatwia dostosowanie jej pracy do aktualnych potrzeb budynku. Takie rozwiązanie gwarantuje też stabilne działanie systemu przy możliwie niskich kosztach eksploatacji.

Wbudowany zawór trójdrogowy pozwala na bezpośrednie podłączenie do pompy zasobnika c.w.u. Urządzenie może także efektywnie współpracować z instalacją fotowoltaiczną, co przekłada się na jeszcze dalej idące oszczędności. Pompa ciepła Immergas posiada zarówno funkcję grzania, jak i chłodzenia pomieszczeń, a jej automatyka została przystosowana do sterowania dwiema strefami, w tym jednej z mieszaczem.

Cena modelu pompy ciepła Immergas MAGIS PRO 9 V2 w ofercie Onninen wynosi 23 921,04 zł. Załóż konto firmowe i sprawdź cenę po rabacie!

3) Galmet Maxima 16 GT

Gruntowa pompa ciepła Galmet gwarantuje wysoką wydajność i maksymalny komfort cieplny przez cały rok. Dzięki wykorzystaniu dolnego źródła o stabilnej temperaturze urządzenie może służyć zarówno do ogrzewania pomieszczeń w budynkach wielorodzinnych, jak i do przygotowywania c.w.u. Cechuje się znakomitymi parametrami pracy niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Pompa dysponuje imponującą mocą 16,6 kW.

Pompa ciepła Maxima 16 GT odznacza się klasą energetyczną A+++ na wszystkich poziomach pracy. Za bezpieczeństwo jej eksploatacji odpowiadają między innymi elektroniczny zawór rozprężny oraz sprężarka typu scroll, dostarczone przez wiodących producentów. Urządzenie zachwyca również cichym działaniem i ograniczeniem zużycia energii, co należy przypisać wysokowydajnym elektronicznym pompom obiegowym.

Cena pompy ciepła Galmet Maxima 16 GT w ofercie Onninen wynosi 33 091,24 zł. Załóż konto firmowe i sprawdź cenę po rabacie!

2) Kaisai ARCTIC 14,5 kW

Pompa ciepła Kaisai ARCTIC 14,5 kWParametry techniczne pompy ciepła Kaisai typu monoblok gwarantują jej wyjątkową wydajność, dostosowaną także do potrzeb sklepów, biur, lokali usługowych i wielorodzinnych obiektów mieszkalnych. Dzięki kompaktowej konstrukcji urządzenie nie sprawia problemów przy montażu i odznacza się cichą pracą. Może służyć zarówno do ogrzewania wody, jak i zasilania systemu grzewczego czy chłodzenia budynku.

Jednostka zewnętrzna wyposażona została w pompę obiegową, podgrzewacz pomocniczy, zawór bezpieczeństwa, zawór odpowietrzający, manometr oraz naczynie przeponowe. Dzięki temu cechuje się efektywną i bezpieczną pracą. Warto wspomnieć także o dodatkowych funkcjach pompy ciepła Kaisai, takich jak dezynfekcja zasobnika c.w.u., ogrzewanie posadzki czy tryb wakacyjny. Urządzenie odznacza się bardzo wysoką mocą 14,5 kW oraz klasą energetyczną A+++ (przy 35°C) i COP do 5,2.

Cena modelu pompy ciepła Kaisai ARCTIC 14,5 kW w ofercie Onninen wynosi 35 301 zł. Załóż konto firmowe i sprawdź cenę po rabacie!

1) De Dietrich HPI Evolution 27 TR-2

Pompa ciepła De Dietrich HPI Evolution 27 TR-2Powietrzna pompa ciepła typu split składa się z zespołu zewnętrznego i modułu montowanego wewnątrz budynku. Dzięki potężnej mocy 24,4 kW urządzenie gwarantuje wydajną pracę nawet w temperaturze -20°C. Zintegrowana funkcja hybrydowa przekłada się na dodatkową oszczędność w przypadku eksploatacji pompy wraz z dodatkowym źródłem ciepła. Rozwiązanie doskonale nadaje się do budynków o bardzo dużym zapotrzebowaniu cieplnym, odpowiadając zarówno za ogrzewanie domu, jak i podgrzewanie wody użytkowej. Ma rewelacyjny współczynnik COP – w zależności od temperatury zewnętrznej przy grzaniu  35°C od 2,25 do 3,9.

Niskie koszty eksploatacji i bardzo wysoka wydajność czynią z pompy ciepła De Dietrich rozwiązanie idealne dla obiektów wielorodzinnych. Może ona działać w układzie kaskadowym lub we współpracy z innym źródłem, wpływając na znaczące obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Cena modelu pompy ciepła De Dietrich HPI Evolution 27 TR-2 w ofercie Onninen wynosi 51 881,03 zł. Załóż konto firmowe i sprawdź cenę po rabacie!

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Pompę ciepła zamów w hurtowni Onninen!

Popularność pomp ciepła cały czas rośnie. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę coraz wyższe koszty ogrzewania budynków, przekładające się na podwyżki czynszów i niezadowolenie najemców. Jeśli szukasz wydajnego urządzenia grzewczego dla zarządzanego przez siebie budynku, nasz przegląd pomp ciepła z pewnością pomoże Ci wybrać idealne rozwiązanie. Wszystkie wymienione w artykule modele znajdziesz w ofercie Onninen!

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!