Najlepszy relaks tylko w wannie narożnej!

Dodano: czwartek, 6.04.2023


Wanna narożna w łazience to nie tylko komfort użytkowania, ale także zagospodarowanie mniejszej powierzchni. Proste w swej formie wanny asymetryczne pasują do każdego stylu aranżacji. Sprawdź nasz ranking TOP 5 wanien narożnych.

Kobieta z kawą relaksuje się przy świecach w wannie

Sprawdź wanny narożne w hurtowni Onninen

Jakie są zalety wanny narożnej?

Wanna narożna zapewnia jednocześnie maksimum komfortu i największe możliwości aranżacyjne. W małych łazienkach sprawdza się także wanna asymetryczna, która ogranicza do minimum powierzchnię, jaką zajmuje. Oprócz klasycznej wanny z komorą do kąpieli, coraz częściej na rynku dostępne są także wanny z podłokietnikami, półkami na kosmetyki, siedziskami lub niestandardowymi wgłębieniami.

Wanna narożna charakteryzuje się licznymi zaletami, wśród których wyróżnić można:

  • komfort i wygoda - narożne, profilowane wanny pozwalają na długie i relaksujące kąpiele
  • dopasowanie budowy wanny do ciała - specjalne zagłębienia i pochyłości umożliwiają zajęcie komfortowej pozycji
  • prosta forma bryły - różne kształty i bryły, najczęściej proste w swej formie, pasują do każdego stylu wykończenia łazienki
  • estetyka wykonania - wanny narożne są atrakcyjne wizualnie, dobrze się prezentują za sprawą dbałości o detale
  • jakość wykonania - akrylowe wanny są wykonane z materiałów wysokiej jakości i wytrzymałych (m.in. za sprawą specjalnego wzmocnienia z żywicy poliestrowej z włóknami szklanymi)
  • odporność - wanny z akrylu są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ chemicznych środków czystości.

Asymetryczne wanny zaprojektowane zostały przede wszystkim z myślą o oszczędności miejsca. Wanna asymetryczna zajmuje więc mniejszą powierzchnię przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczającego miejsca wewnątrz. Może występować w różnych kształtach - trapezu, trójkąta, wielokąta, łezki i zakrzywionego łuku. Najczęściej róg wanny pozwala na wygodne przechowanie używanych do kąpieli kosmetyków. Co więcej, często taką wannę można wyposażyć w parawan nawannowy, który dodaje do wanny funkcję prysznica, a także siedziska, zagłówki, podłokietniki czy hydromasaż, które umożliwiają relaks i odpoczynek w czasie kąpieli.

TOP 5 wanien narożnych 

Poniżej prezentujemy 5 najpopularniejszych wanien narożnych:

Wanna narożna ROSA II 170x105

Wanna narożna ROSA II 170x105Rosa II to wanna o objętości 260 litrów i wymiarach 170x105 cm. Ta akrylowa błyszcząca wanna z regulowanymi nogami, nadaje się zarówno do kąpieli w pozycji leżącej, jak i do siedzenia. Wyposażona została bowiem w specjalną nieckę do siedzenia. Płaskie dno czyni korzystanie z tej wanny bezpieczniejszym.

Wanna narożna NEW DAY 140x140

To asymetryczna wanna narożna o wymiarach 140x140 cm i pojemności 235 litrów. Zaplanowano w niej lekkie nachylenie części wanny w okolicy pleców, co w połączeniu z owalną przestrzenią wewnętrzną stwarza komfortowe warunki do odpoczynku. Dzięki odpływowi umieszczonemu centralnie, wanna nadaje się nawet do kąpieli we dwoje. Ponad poziomem wody znajduje się także siedzisko, a wokół niego miejsce do ustawienia kosmetyków.

Wanna narożna AVOCADO 160 L

Ta oryginalna w swym designie wanna narożna kształtem przypomina zagiętą łzę. Biały akryl wzmocniono tu żywicą poliestrową. Wanna ma wymiary 160x75 cm oraz objętość 175 litrów. Odpoczynek w tej wannie z pewnością będzie należał do udanych i przyjemnych.

Wanna narożna ASYMMETRIC ASYMMETRIC 160x105

To duża, wygodna i bardzo popularna wanna narożna o wymiarach 160x105 cm i pojemności 215 litrów. Wykonana z białego akrylu, jest odporna za sprawą wzmocnienia z żywicy poliestrowej ze szklanymi włóknami. Oprócz funkcji leżenia, wanna oferuje również możliwość kąpieli w pozycji siedzącej za sprawą specjalnie dedykowanego do tego siedziska.

Wanna asymetryczna 10° akrylowa 160x95

Wanna asymetryczna RavakInnym rodzajem niż poprzednie jest wanna asymetryczna, przypominająca "kopnięty prostokąt". To pozwoliło zaprojektować w wannie praktyczne miejsce do ustawienia kosmetyków. W tej wannie istnieje opcja zainstalowania nawannowego parawanu. Wanna o wymiarach 160x95 cm ma w swojej budowie zaplanowane ergonomiczne podłokietniki. Ten model jest idealny do nowoczesnych łazienek.

Niezależnie od tego, który model wybierzesz, znajdziesz go w hurtowni hydraulicznej Onninen. Tutaj możesz też skonsultować się ze sprzedawcą, który pomoże dobrać najlepszą wannę do konkretnej łazienki.

Sprawdź wanny narożne w hurtowni Onninen

Wanna 140x70