Narzędzia malarskie i budowlane - sprawdź co może Ci się przydać podczas remontu!

Dodano: piątek, 12.05.2023


Tradycyjne narzędzia malarskie i budowlane są niezbędnym wyposażeniem podczas prac remontowych. Przy ich wyborze należy kierować się jakością oraz trwałością. W artykule przedstawiamy polecane produkty.

mezczyzna-w-sklepie-malarskim

Sprawdź narzędzia malarskie i budowlane w hurtowni Onninen

Łopaty i szufle

Łopata piaskowa o trzonku metalowym Modeco ExpertSą takie narzędzia budowlane, które choć niepozorne, rzeczywiście odgrywają dużą rolę na placu budowy. Należą do nich łopaty i szufle. Wybierając je, trzeba pamiętać, by miały mocną konstrukcję. Trzeba też zwrócić uwagę ja rękojeść oraz kształt trzonka. Np. duże łopaty bardzo dobrze sprawdzają się do załadunku, ale też do przerzucania materiałów sypkich, takich jak np. piach czy ziemia. Można je też wykorzystać do odśnieżania. Natomiast szufle umożliwiają utrzymanie odpowiedniej czystości na placu budowy, czy też oczyszczenie terenu do dalszych prac. Tutaj również znaczenie ma ergonomiczny trzonek, który zapewnia stabilną postawę podczas wykonywania pracy. Do tego minimalizuje napięcie mięśni. Zwróćcie jeszcze uwagę na kształt uchwytu, który gwarantuje wygodne trzymanie. Dobrze jeżeli trzonek pokryty jest powierzchnią antypoślizgową. Dobrym wyborem będzie łopata piaskowa o trzonku metalowym. Wykonana jest z twardej blachy. Dzięki temu ma dłuższą żywotność. Posiada też ostre zakończenie, co ułatwia nabieranie materiałów. Dla większej wytrzymałości producent zastosował stalowy trzonek, który jest odporny na łamanie.

Mieszadła do gipsu

Mieszadło do gipsuMieszadła do gipsu powinny mieć konstrukcję kielichową, gdyż dzięki temu najłatwiej przygotować zaprawę do finalnego wykończenia np. ścian czy sufitów. Takie mieszadło działa na wysokich obrotach, co także znacząco przyspiesza pracę. Można oczywiście zdecydować się na mieszadło uniwersalne, które często określane jest mieszadłem ślimakowym. Takie mieszadło sprawdzi się do mieszania zapraw o mniejszej i większej płynności. Można wykorzystać je także do mas gipsowych czy cementowych. Można również postawić na mieszadło do gotowych mas szpachlowych, które nie zapowietrza masy. Tutaj możemy Wam polecić Modeco Home mieszadło uniwersalne. Posiada ono stabilną, ale też wytrzymałą konstrukcję. Niezwykle szybko, a przy tym efektywnie miesza gips czy inne zaprawy. To co go wyróżnia, to również fakt, że dobrze sprawdzi się do mieszania niewielkiej, jak i dużej ilości sypkich materiałów budowlanych.

Szpachelki i kielnie

Szpachelka nierdzewna Modeco Expert 75 mmSzpachelki i kielnie to narzędzia, które ułatwia nakładanie materiałów, a także wyrównywanie powierzchni. Trzeba oczywiście pamiętać, aby wybierać modele o mocnej konstrukcji, które nie są jednorazowe. Np. dobrym wyborem będzie szpachelka nierdzewna Expert 75 mm. Jest ona szlifowana w skos, dzięki temu przyspiesza pracę i zapewnia optymalną wydajność. Do tego posiada uchwyt wykonany z dwóch komponentów, co zapewnia ergonomiczny kształt, a także zwiększa wygodę podczas pracy. Kielnia to jedno z najważniejszych narzędzi w pracach murarskich i tynkarskich. Możecie postawić na taką o trójkątnym czy też trapezowym kształcie. Najlepiej jeżeli wykonana jest ze stali nierdzewnej bądź mocnej i grubej stali.

Wiadra budowlane i folie

Folia malarskaWiadro budowlane powinno być stosunkowo duże, a przy tym wyposażone w mocną rączkę. Możecie wybrać np. aluminiowe czy te wykonane ze stali ocynkowanej. Trzeba też pamiętać, że wiadro należy dobierać do rodzaju planowanych prac. Oczywiście nie można zapominać, że może być mocne oraz solidne. Na pewno na uwagę zasługuje wiadro budowlane 12 l Modeco Home. Wyposażone jest w uchwyt z metalu, który ułatwia transport. Ten model można wykorzystać na różne sposoby, np. do przechowywania czy przewożenia narzędzi, ale też do zapraw suchych czy mokrych. Wiadra budowlane i folie mają zastosowanie na każdej budowie. Na uwagę zasługują folie malarskie ekstra grube. Nie rozrywają się podczas zabezpieczania. Wykazują też odporność na zmienne warunki atmosferyczne czy powiewy wiatru. Dobrym przykładem jest folia budowlana Modeco Home 4mx5 m ekstra gruba.

Pędzle malarskie

Pędzel malarskiPędzle malarskie budowlane należy dobrać pod kątem pracy, ale też materiałów. Najlepiej wybierać takie, które można wykorzystać nie tylko do pracy z farbami, ale też z lakierami na bazie rozpuszczalników. Ważna jest też rączka, która powinna być ergonomiczna i ułatwiać mocny i pewny chwyt. Doskonałym przykładem jest pędzel angielski 36 mm Modeco Home. Wykonany jest z wysokiej jakości szczeciny zapewniającej wydajność i wytrzymałość.

Narzędzia warsztatowe
Taśma malarska