Narzędzia niezbędne w pracy instalatora - przegląd produktów

Dodano: wtorek, 16.08.2022


Dobór odpowiednich narzędzi to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa pracy każdego instalatora. Niezależnie od tego, czy specjalizujesz się w elektryce, czy w hydraulice, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, jakimi produktami posługujesz się podczas realizacji codziennych obowiązków. Zapoznaj się z przeglądem narzędzi, które muszą znaleźć się w Twoim wyposażeniu!

narzędzia instalatora

Z tego artykułu dowiesz się:

 • dlaczego w pracy instalatora warto postawić na profesjonalne narzędzia,
 • których narzędzi nie może zabraknąć w Twoim wyposażeniu,
 • w jakie produkty warto zainwestować.

Profesjonalne narzędzia w pracy instalatora - dlaczego warto?

Każdy instalator elektryczny i hydraulik powinien zaopatrzyć się w solidne narzędzia renomowanych producentów. Zaufana marka to gwarancja wysokiej jakości wykonania, która przekłada się między innymi na:

 • Wygodę - swoimi narzędziami posługujesz się przez wiele godzin niemal każdego dnia. Niejednokrotnie używasz w tym celu siły. Ważne jest więc, aby korzystanie z nich było jak najmniej męczące i jak najbardziej komfortowe. Taką gwarancję uzyskasz, inwestując w profesjonalne produkty znanych marek.
 • Szybkość - niezawodna konstrukcja narzędzi pozwoli Ci zdecydowanie przyspieszyć realizację określonych zadań. Nie musisz obawiać się ani żadnych usterek, ani konieczności wykonywania problematycznych poprawek.
 • Łatwość obsługi - wszelkie problemy wynikające z posługiwania się niskiej jakości narzędziami wydłużają pracę i negatywnie wpływają na jej efekty. Warto więc sięgać po produkty ergonomiczne i intuicyjne w obsłudze.
 • Wizerunek - wyposażenie wykorzystywane podczas przez instalatora wpływa na jego postrzeganie przez zleceniodawców. Jeśli chcesz zbudować sobie stabilną pozycję na rynku, musisz zwracać uwagę na ten aspekt.
 • Bezpieczeństwo - to bez wątpienia najważniejszy aspekt wynikający z eksploatacji profesjonalnych narzędzi renomowanych producentów. Sprzyjają one bezpieczeństwu i higienie pracy, minimalizując ryzyko groźnych wypadków.

Sprawdź narzędzia budowlane w ofercie Onninen

Niezbędnik instalatora - jakie narzędzia muszą znaleźć się w Twoim wyposażeniu?

Skoro wiesz już, dlaczego narzędzia odgrywają kluczową rolę w pracy instalatora, pora odpowiedzieć sobie na pytanie, których produktów nie może zabraknąć w Twoim wyposażeniu. Znajdą się wśród nich nie tylko przyrządy ręczne i elektronarzędzia, ale także dodatkowe akcesoria. Przyjrzyjmy się im po kolei.

Narzędzia ręczne

Ręczne narzędzia to filar wyposażenia każdego instalatora. Obejmują całe mnóstwo różnych przyrządów, lecz dość łatwo wybrać spośród nich te, które mają największe znaczenie w przypadku elektryków i hydraulików. Wymienić można wśród nich:

 • Klucze płaskie i oczkowe - to cała grupa produktów, których wybór należy dostosować do specyfiki wykonywanej przez Ciebie pracy. Służą do przykręcania i odkręcania łatwo dostępnych śrub. Różnią się sposobem użycia i ergonomią. Największy komfort zapewniają klucze nasadowe, takie jak grzechotka marki Ironside z oferty Onninen.
 • Szczypce uniwersalne i specjalistyczne - w przypadku instalatorów zajmujących się klimatyzacją i wentylacją szczególnie istotną rolę odegrają klucze szwedzkie oraz szczypce nastawne. Możliwość dopasowania rozstawu szczęk pozwala na wykorzystywanie tych narzędzi w pracy przy rurach, nakrętkach oraz śrubach w wielu różnych rozmiarach. Jednym z wiodących producentów kluczy jest marka Ironside, której szczypce dostępne są w ofercie hurtowni Onninen. Inny przykład profesjonalnego wyposażenia stanowi klucz do rur FXA. W kategorii tej warto wspomnieć także o narzędziach niezbędnych w pracy elektryka, do których zaliczyć należy szczypce wygięte czy szczypce czołowe. Pozwalają one wykonywać różne operacje na kablach i przewodach.
 • Wkrętaki - to jeden z elementów absolutnie podstawowego wyposażenia każdego instalatora. Przy wyborze tego typu narzędzi zwracaj uwagę na ich ergonomiczny kształt przejawiający się choćby wygodą uchwytu. Zagwarantuje Ci to bezpieczeństwo ich wielogodzinnej eksploatacji. Elektrycy powinni ponadto zainteresować się parametrami izolacyjnymi wkrętaków.
 • Ściągacz izolacji - przyrząd, który służy elektrykom nie tylko do ściągania izolacji, ale także do bezinwazyjnego nacinania otuliny przewodu czy zaciskania końcówek kabli. Wykorzystanie tego narzędzia zdecydowanie przyspiesza tempo prac. Jeśli szukasz solidnych produktów z tej kategorii, sięgnij na przykład po ściągacz izolacji marki Ironside, dostępny w asortymencie naszej hurtowni internetowej.
 • Próbnik elektryczny - kolejny przyrząd, który musi znaleźć się w wyposażeniu elektryka. Dzięki niemu bezpiecznie sprawdzisz, czy w obwodzie elektrycznym znajduje się napięcie. Funkcję sygnalizatora pełni w tym przypadku wbudowana lampka.

Sprawdź narzędzia budowlane w ofercie Onninen

Elektronarzędzia

Liczne prace instalacyjne można przyspieszyć i udoskonalić dzięki wykorzystaniu elektronarzędzi. Zazwyczaj służą one do obróbki rozmaitych materiałów oraz wyrobów. Do podstawowych urządzeń zaliczyć można:

 • Młoty udarowe, młotowiertarki - sprzęt niezbędny zwłaszcza przy gruntownych remontach i wykonywaniu instalacji od zera. Dzięki nim zrobisz otwory w dowolnej powierzchni i przygotujesz ściany budynku do prowadzenia różnego typu przewodów. Do młota udarowego potrzebne Ci będą dodatkowe akcesoria, takie jak wiertła, otwornice czy dłuta. Wydajne urządzenia tego typu stanowią na przykład młotowiertarka oraz młot udarowy marki Scheppach z asortymentu Onninen.
 • Wiertarka z wkrętarką - uniwersalne urządzenie, które może być zasilanie akumulatorem. Przyda się nie tylko przy wykonywaniu otworów w stosunkowo miękkich tworzywach, ale przede wszystkim przy mocowaniu wkrętów. Moc narzędzia może wahać się od 3,6 do 18 V. Im wyższa, tym większe jego możliwości.
 • Szlifierka - to narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek prace wykończeniowe. Podczas jego wyboru warto zwrócić szczególną uwagę zarówno na sposób zasilania, jak i na generowany hałas. W naszej ofercie dostępne są na przykład szlifierki kątowe marki Scheppach, przeznaczone do pracy ze standardowymi tarczami szlifierskimi.
 • Cyfrowe narzędzia pomiarowe - coraz częściej tradycyjne przyrządy pomiarowe zastępowane są w pracach instalacyjnych przez ich cyfrowe odpowiedniki. Zazwyczaj przyjmują one postać wielofunkcyjnych multimetrów, służących do mierzenia napięcia, rezystancji, ciągłości obwodów czy temperatury otoczenia. Warto zaopatrzyć się również w cyfrowe detektory, których działanie przypomina sondę. Są one w stanie wykryć różnego rodzaju konstrukcje na przykład pod tynkiem.

Sprawdź elektronarzędzia w ofercie w Onninen

Akcesoria

W zależności od Twojej specjalizacji, w niezbędniku przydadzą Ci się także rozmaite akcesoria. Elektryk zrobi dobry użytek między innymi z taśm izolacyjnych, a hydraulik z urządzeń do czyszczenia rur. Zawsze warto zaopatrzyć się także w uniwersalną poziomicę czy tradycyjną miarkę na wypadek, gdyby cyfrowy multimetr odmówił posłuszeństwa w krytycznym momencie.

Niezbędne narzędzia instalatora znajdziesz w Onninen!

W ofercie hurtowni instalacyjnej Onninen czekają na Ciebie wysokiej jakości narzędzia znanych producentów. Z łatwością znajdziesz wśród nich niezbędne przyrządy do przecinania, wiercenia i obróbki różnych wyrobów. Zapoznaj się więc z asortymentem Onninen i skompletuj wyposażenie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb!

Elektronarzędzia Makita
Narzędzia warsztatowe
Elektronarzędzia Milwaukee
BOSCH elektronarzędzia
Młotek