Narzędzia ogrodowe - co przyda Ci się podczas wiosennych porządków?

Dodano: środa, 25.01.2023


W pewnej bardzo popularnej sadze książkowo-filmowej, zima ciągle nadciąga. W rzeczywistości zima zawsze się kiedyś kończy, a po niej przychodzi wiosna. To zawsze przyjemny czas, ale też związany z koniecznością doprowadzenia ogrodu do stanu używalności. Mamy narzędzia, które pomogą uporać się z porządkami raz-dwa!

Kosa mechaniczna z napędem elektrycznym podczas pracy w ogrodzie

Narzędzia ogrodowe do wiosennych porządków

Po miesiącach zimna, szarości i chmur na wiosnę czeka się jak na zbawienie. Jej nadejście to jednak nie tylko przyjemność, ale i obowiązki, związane np. z uporządkowaniem ogrodu. Aby praca przebiegła lekko, łatwo i przyjemnie, warto wyposażyć się w narzędzia z poniższej listy!

Kosiarka do trawy elektryczna z napędem i akumulatorem

Po zimie w ogrodzie nie za wiele do skoszenia, ale przy dodatnich temperaturach i braku śniegu coś może kiełkować nawet poza sezonem, a poza tym jak nie teraz, to kosiarka na pewno jeszcze nie raz i nie dwa przyda się później. Głośne i kopcące modele spalinowe odchodzą w zapomnienie, podobnie jak elektryczne „na smyczy”, czyli z plączącym się pod nogami, podatnym na przecięcie kablem. W ich miejsce pojawiają się ciche kosiarki do trawy elektryczne z niezawodnymi silnikami bezszczotkowymi i akumulatorami, które po naładowaniu sprawdzają się jak zatankowane zbiorniki paliwa. Proponowany przez nas model ma własny napęd, dzięki czemu pielęgnacja trawnika przypomina wyprowadzanie psa na spacer. Dzięki systemowi oszczędzania akumulatora (sprzedawanego osobno) prędkość obrotowa silnika zostaje automatycznie dostosowana do stopnia obciążenia noża. Oferuje wszystkie niezbędne opcje i jeszcze coś ponadto: mulczowanie, wyrzut boczny lub do kosza z tyłu (o pojemności 40 l) oraz możliwość pracy z akumulatorem. Urządzenia Greenworks mają też taką przydatną cechę, że ich akumulatory są uniwersalne i wzajemnie wymienne, więc nie trzeba mieć osobnego do każdej maszyny o tej samej mocy – wystarczy jeden do wszystkich, o ile nie używa się kilku naraz.

Podkaszarka elektryczna z silnikiem bezszczotkowym (kosa elektryczna)

Podkaszarka do trawy elektryczna z akumulatoremGdzie kosiarka nie może, tam podkaszarkę pośle! W trudno dostępnych miejscach sprawdzi się mechaniczna kosa GREENWORKS GD40BC (nie powiemy spalinowa, bo ma napęd elektryczny), dzięki której można precyzyjnie wykończyć najbliższe otoczenie drzew, krzewów, ławek, krawężników i innych przeszkód. Wyposażona w silnik bezszczotkowy, będzie działać i działać, oczywiście pod warunkiem uzupełniania zapasu żyłki koszącej. Polecamy kupować w zestawie z solidnym obuwiem i maską ochronną lub chociaż goglami.

Robot koszący autonomiczny, o napędzie elektrycznym (automatyczna kosiarka do trawy)

Alternatywą dla zabieganych jest robot koszący GREENWORKS Optimow, ogrodowy odpowiednik autonomicznego odkurzacza. Z naładowanym akumulatorem obsłuży powierzchnię nawet 1500 m2, a po trwającym zaledwie 70 minut „tankowaniu” ochoczo ruszy do dalszej pracy. Obsługuje się go poprzez aplikację na urządzenia przenośne, a dzięki mapowaniu uczy się rozkładu koszonej powierzchni, by z czasem działać efektywniej i dokładniej. Wady? Nie ma zbiornika ma trawę, a więc to, co skosi, zostawia po sobie. Cóż, nie ma róży bez kolców.

Dmuchawa do liści elektryczna

Dmuchawa do liści elektryczna z akumulatoremNie wszystkie zalegające liście da się zgrabić – niektóre trzeba najpierw „zagonić” w miejsce, gdzie da się to zrobić. W takich sytuacjach sprawdzają się dmuchawy do liści GREENWORKS G40AB, ułatwiające usuwanie opadłego listowia np. z tarasów, chodników i innych gładkich powierzchni, gdzie inne narzędzia się nie sprawdzą lub ich użycie groziłoby uszkodzeniem nawierzchni. Oczywiście warto mieć grabie do kompletu, bo samo przedmuchanie liści z miejsca na miejsce nie załatwia sprawy. Tak tylko mówimy.

Dmuchawa do liści elektryczna, z akumulatorem

Zgodnie z nazwą, powyższa dmuchawa do liści to model bazowy. Tu mamy do czynienia z modelem bardziej zaawansowanym technicznie, wyposażonym w trwały i niezawodny silnik bezszczotkowy oraz akumulator i ładowarkę w komplecie. Jeżeli ma to być kolejne narzędzie marki Greenworks w domowym „arsenale” ogrodowym, warto jednak rozważyć zakup tańszej odmiany bez akcesoriów, chyba że chce się mieć swobodę korzystania z urządzeń, bez konieczności przekładania źródła zasilania z jednego do drugiego. Do rozważenia.

Sekator ogrodowy z kowadełkiem

Nie samymi elektronarzędziami ogrodowymi człowiek żyje. Wprawdzie do pielęgnacji krzewów i drzewek owocowych można wykorzystać mechaniczne nożyce do żywopłotu lub pilarki, ale do precyzyjnego dopieszczania ulubionego bonsai nic nie zastąpi porządnego sekatora. Na przykład takiego, jak ten.

Sekator ogrodowy

Sekator ogrodowy z gumowaną rękojeściąZobaczyć jeden sekator to tak, jak zobaczyć je wszystkie. Bardziej doświadczeni miłośnicy prac ogrodowych mają na pewno swoje ulubione marki i typy tych narzędzi, które rozpoznają i odróżniają po fakturze materiału pokrywającego rączkę, my po prostu przedstawiamy drugi model z naszej oferty. Gwarantujemy jednak, że wybierając dowolny z nich można trafić bardzo dobrze lub… tak samo dobrze.

Myjka ciśnieniowa ogrodowa

Myjka ciśnieniowa GREENWORKS 40V może nie być w pierwszej piątce urządzeń i narzędzi, które przychodzą na myśl, kiedy mowa o pracy w ogrodzie, ale może powinna? Jest to praktyczna maszyna o wielu zastosowaniach, z których najbardziej oczywiste to mycie samochodu, ale na pewno nie jedyne. Myjka przyda się także do odświeżania zachlapanych i omszałych elewacji, czyszczenia chodników i podjazdów, rowerów i rusztów od grilla. Ten konkretnie model jest mały i mobilny, ma też otwarty pojemnik na wodę. A, no i nie zgadniecie: został wyposażony w silnik bezszczotkowy!

Myjka ciśnieniowa ogrodowa na wózku

Niepozorna, a solidna – ta myjka ciśnieniowa to nadal urządzenie do zastosowań okołodomowych, ale przy maksymalnym ciśnieniu wody na poziomie 125 barów w zupełności wystarczy do wykonania większości lub wszystkich zadań, jakie postawią przed nią „zwykli śmiertelnicy”. Zamontowana na wózku i wyposażona w całkowicie metalową pompę oraz elastyczny wąż jest niemal tak samo mobilna jak model opisany powyżej, a przy tym znacznie bardziej wszechstronna.

Myjka ciśnieniowa profesjonalna

Myjka ciśnieniowa Nilfisk Premium 200Ta myjka ciśnieniowa NILFISK PREMIUM 200-15 to narzędzie tak poważne w swojej kategorii, że inne, o niższych parametrach, zwracają się do niego per „szefie”. Przy 200 barach ciśnienia roboczego i stalowym, wzmacnianym wężu o długości 15 m, trzeba wręcz być ostrożnym, żeby nie uszkodzić czyszczonej powierzchni, np. poprzez zerwanie płytek z dna mytego basenu albo lakieru z nadwozia samochodu. Lepiej uważać… Również wydajność na poziomie 60 m2/h predestynuje ten model do zastosowań profesjonalnych. Jeżeli jakieś zabrudzenie oprze się mocy tego urządzenia, będzie musiało zostać na swoim miejscu już na zawsze, bo naprawdę niewiele więcej da się z nim zrobić.

Jeżeli obawiasz się, że topniejący śnieg obnaży za oknem krajobraz jak po bitwie, choć kiedyś była tam zieleń i śpiew ptaków, porzuć strach. Z naszymi narzędziami każdy ogród, sad, trawnik i klomb wróci do świetności w okamgnieniu!

Sprawdź ofertę wszystkich produktów do ogrodu w Onninen

Elektronarzędzia Dewalt
Piła akumulatorowa do gałęzi
Dysza rotacyjna Karcher
Dysza spryskiwacza
Nożyce ogrodowe
Nożyce do żywopłotu
Nożyce do trawy