Narzędzia ogrodowe: jak zadbać o trawnik i ogród jesienią?

Dodano: piątek, 7.10.2022


Jesień rozkręca się na dobre. Każdy, kto zajmuje się parkiem czy ogrodem, widzi tę porę roku przez pryzmat wzmożonej pracy – grabienie liści i ogólne porządki przed zimą nie zrobią się same. Narzędzia i maszyny dostępne w hurtowni instalacyjnej Onninen z pewnością jednak uczynią zamknięcie sezonu szybszym i łatwiejszym do przeprowadzenia. Zapraszamy na przegląd!

Grabie i taczka pełna liści

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie,
  • dlaczego lepiej wybierać maszyny elektryczne, a nie spalinowe,
  • jakie mniej typowe narzędzia przydadzą się podczas jesiennych porządków.

Nim nadejdzie zima i rośliny liściaste przejdą w stan uśpienia, zwalniając nas do nadejścia wiosny z konieczności ich pielęgnowania (to zresztą bardzo z ich strony uprzejme, bo będziemy potrzebowali czasu na odśnieżanie i rąbanie drewna do kominka), warto będzie podjąć jeszcze wysiłek doprowadzenia trawnika, żywopłotu, klombu, drzewek itp. do porządku przynajmniej jeden, ostatni raz. Niestety, liście nie spadają na zamówienie i z pewnością wielokrotnie staniemy przed koniecznością ich grabienia i zbierania, nim ostatecznie na drzewach i krzewach zostaną nagie gałęzie. Cytując klasyczny polski film: trudno, co robić?

Kosiarki elektryczne i podkaszarki szybko i dokładnie wymodelują Twój trawnik

Robot koszący pracujący na trawniku przed domemCzeka Cię koszenie i modelowanie trawnika? Mamy to, czego potrzebujesz, by zrobić to szybko, dokładnie i najmniejszym koniecznym nakładem pracy. W naszej hurtowni znajdziesz kosiarki i podkaszarki oraz zapasowe żyłki. Chcemy zaznaczyć, że wszystkie tego typu urządzenia w ofercie Onninen mają napęd elektryczny, pracują więc przy niższych poziomach hałasu i wibracji niż ich odpowiedniki spalinowe, oczywiście nie kopcąc przy tym, a więc nie śmierdząc i nie trując. Wybrane modele wyposażono ponadto w akumulatory, eliminując problem plączących się pod nogami, podatnych na uszkodzenie lub przecięcie kabli. Poza tym, akumulator naładujesz w nocy, korzystając z tańszej energii, a trawy nocą nie skosisz. No, chyba że… Dla tradycjonalistów, którzy nie wyobrażają sobie kosiarki bez „smyczy” zasilającej, mamy jednak słupki ogrodowe, pozwalające łatwo przełączać się pomiędzy punktami poboru energii.

Robot koszący może wyręczyć Cię w obowiązkach!

Jeżeli zaś nade wszystko cenisz wygodę, możemy zaproponować również szybko zyskujące popularność roboty koszące (wraz z przewodami granicznymi i kołkami do ich mocowania), które wyręczą Cię i oszczędzą Twój czas. Gdyby tak jeszcze wymyślono roboty podkaszające do precyzyjnego wykańczania prac związanych ze strzyżeniem trawnika… Cóż, nie można mieć wszystkiego, a przynajmniej nie od razu. Może następnym krokiem będzie zrobotyzowany ogrodnik? Wróćmy na ziemię!

Sprawdź ofertę maszyn koszących w hurtowni Onninen

Piły i pilarki pomogą zadbać o drzewa i krzewy ozdobne

Oczywiście nie samym trawnikiem człowiek żyje. Drzewa owocowe i ozdobne, krzewy czy żywopłoty także wymagają pielęgnacji – swego rodzaju wizyty u golibrody – inaczej wymykają się spod kontroli i zaczynają żyć własnym życiem, a temu lepiej zawczasu zapobiegać. Pomogą w tym piły i pilarki z naszego asortymentu (oczywiście elektryczne, w tym akumulatorowe) oraz przydatne w „dopieszczaniu” szczegółów narzędzia ręczne, takie jak nożyce ogrodnicze i sekatory. Gdyby zaś jedynym wyjściem okazało się trwałe usunięcie jakiegoś elementu „inwentarza zielonego”, mamy także siekiery (wraz z zapasowymi trzonkami), pomocne w ścinaniu pni oraz szpadle i łopaty, dzięki którym wykopiesz pozostałe po nich pieńki. 

Narzędzia ogrodowe w ofercie hurtowni Onninen

Zmienił się pomysł na aranżację ogródka i potrzeba odpowiednio przygotować grunt? Uwadze polecają się aeratory i glebogryzarki! Szopa na narzędzia lub elewacja domu obrasta zielonkawym nalotem, tracąc estetyczny wygląd? Z pomocą nadciągają myjki ciśnieniowe! A może należy przed zimą zabezpieczyć rośliny przed szkodnikami, rozpylając środki ochronne? Nie ma to jak kompresor ogrodowy, zawsze zwarty i gotowy! Nie ma takiej pracy, do której nie zdołasz się przygotować dzięki naszej ofercie.

Dmuchawy do liści i lampy ogrodowe

Porządki w ogrodzie z użyciem dmuchawy do liściNa koniec zostawiliśmy nieszczęsne uprzątanie liści. Nieszczęsne, ponieważ to iście syzyfowa praca, jak porządkowanie dziecięcego pokoju lub golenie, ale skoro już trzeba ją wykonywać, lepiej mieć do tego celu odpowiednie narzędzia. Dysponując dmuchawą do liści, widłami i taczką, zaprowadzisz porządek przed końcem coraz krótszego jesiennego dnia, a ponieważ oferowane przez nas produkty cechuje trwałość i wysoka jakość, nawet częste powtarzanie tej mozolnej czynności nie zrobi na nich wrażenia. Zebraną biomasę możesz wrzucić do kompostownika, by wyprodukować własny nawóz – na wiosnę jak znalazł!

Czy to wszystko, co możemy Ci zaproponować? Oczywiście nie! Ponieważ stygnące jesienne słońce coraz wcześniej chowa się za widnokręgiem, mamy lampy ogrodowe, w tym solarne i z czujnikami ruchu, które pozwolą uniknąć zabawnych na ekranie, ale bolesnych w rzeczywistości incydentów, jak nastąpienie na grabie czy zaplątanie się w krzew róży. A gdy ogród przebudzi się wiosną z zimowego snu, zapraszamy ponownie, np. po systemy nawodnień, które pomogą roślinom sprawnie wrócić do życia. Ale o tym w stosownym momencie…

Sprawdź ofertę narzędzi ogrodowych w hurtowni Onninen

Piła akumulatorowa do gałęzi
Dysza rotacyjna Karcher
Dysza spryskiwacza
Nożyce ogrodowe
Nożyce do żywopłotu
Nożyce do trawy
Nożyce do żywopłotu ręczne
Teleskopowe nożyce do żywopłotu
Nożyce do żywopłotu Husqvarna
Nożyce do żywopłotu Fiskars
Nozyce do żywopłotu Parkside
Nożyce do żywopłotu Makita
Nożyce do żywopłotu Stihl
Nozyce do żywopłotu na wysięgniku
Nożyce do gałęzi
Nożyce do żywopłotu spalinowe
Nożyce elektryczne do żywopłotu
Sekator do gałęzi
Sekator teleskopowy
Sekator elektryczny
Sekator ręczny