Nie wiesz jak dobrać słuchawkę prysznicową do łazienki? Przeczytaj artykuł!

Dodano: poniedziałek, 27.05.2024


Słuchawka prysznicowa to podstawowy element w każdej łazience, dzięki któremu można komfortowo i regularnie dbać o higienę. Słuchawki prysznicowe dostępne są w tak pokaźnym asortymencie, iż można się pogubić w tym bogactwie. Z tego względu stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc z wyborem, zapewniając sobie komfort kąpieli, ciało zawsze czyste, a mięśnie rozluźnione! Jeśli nie wiesz, jak dopasować słuchawkę prysznicową, to dobrze trafiłeś, bo podczas lektury tekstu dowiesz się wszystkiego, co istotne!

Kobieta trzyma chromowaną słuchawkę prysznicową z lejącą się wodą w łazience

Sprawdź słuchawki prysznicowe w hurtowni Onninen

Czym się kierować przy wyborze słuchawki prysznicowej?

Chcąc kupić słuchawkę prysznicową, musimy uwzględnić kilka najważniejszych parametrów, dzięki czemu zakup będzie przemyślany, z uwzględnieniem tego, co naprawdę istotne. Słuchawki składają się z korpusu i główki, dostępne są w niezliczonej ilości modeli, lecz każda z nich musi cechować się paroma fundamentalnymi aspektami. 

Jednym z ważniejszych jest kwestia zużycia wody, bo decyduje to o oszczędnościach lub ich braku, gdy słuchawka nie zapewnia tej zalety. Poszukując więc słuchawki prysznicowej, oceńmy, jak to wygląda, ponieważ przynosi to konkretne korzyści finansowe pod postacią niższych rachunków za wodę, jak również ma pozytywny wpływ na ekologiczne zarządzanie naturalnymi zasobami. W nowoczesnych słuchawkach przepływ wody wynosi około 9 litrów, lecz w najlepszych wynik to nawet 7 litrów. Taki poziom strumienia wody nie ma negatywnego wpływu na komfort użytkowania.

Żeby zyskać prawdziwą funkcjonalność, ważne, żeby słuchawka zapewniała wiele strumieni, ponieważ uprzyjemnia to prysznic, sprawiając, że zależnie od potrzeb, możemy korzystać z tego, który akurat najbardziej nam odpowiada. Strumień rozprasza cząsteczki wody, może być jeden, a nawet pięć. 

Słuchawki wielofunkcyjne mają pod tym względem wiele możliwości, ponieważ specjalnie zaprojektowane tryby pracy słuchawki przełączają tarczę główki, umożliwiając zastosowanego danego programu. Słuchawka prysznicowa wielofunkcyjna często zamiast pokrętła wyposażona jest w przycisk, co jest praktycznym ułatwieniem. Zwracajmy uwagę także na dodatkowe funkcje słuchawki, jeśli chcemy zyskać pełen komfort podczas natrysku. Tryby pracy są różne, może nim być strumień deszczowy, który orzeźwia i relaksuje, hydromasaż zapewniając wodny, niezwykle przyjemne doznanie masażu czy odświeżająca mgiełka wodna - strumień rozpraszający cząsteczki wody. 

Niezwykle istotnym parametrem jest bez wątpienia materiał wykonania. Wiadomo, że najlepiej szukać modeli z trwałych tworzyw, jak stal nierdzewna. Jest odporna nie tylko na uszkodzenia, ale i korozję. Tako samo uchwyty słuchawki prysznicowej powinny być pokryte solidnym tworzywem. Takie właściwości są jednocześnie lepsze w czyszczeniu, gdyż modele z powłokami antykamiennymi są łatwiejsze w utrzymaniu higieny. W niektórych modelach dostępne są też otwory wyposażone w silikonowe gumeczki, z których łatwo wykruszyć osad, na przykład za pomocą gąbki. Znaczenie tych otworów jest więc bardzo duże, bo można się pozbyć nieprzyjemnych zanieczyszczeń. 

Do jakiej łazienki będzie pasować słuchawka prysznicowa retro?

Słuchawka prysznicowa Retro Ferro, 1-Funkcyjny chrom S160

Dzięki ogromnej dostępności słuchawek prysznicowych do łazienki możemy dopasować model, który nam najbardziej odpowiada. O kwestiach funkcjonalnych już napisaliśmy, więc teraz skupmy się na tym, co estetyczne, zastanawiając się nad tym, w jakiej łazience sprawdzi się szczególnie słuchawka prysznicowa retro

Pasuje ona zwłaszcza do łazienek urządzonych stylu klasycznym lub vintage. Ta estetyka charakteryzuje się eleganckim designem, gdzie rządzą stylowe elementy z dawnych epok. Często są to eleganckie zdobione wanny, mosiężne i chromowane dodatki, stylizowane detale itp. W takich łazienkach dominują klasyczne materiały,jak kamień, marmur, drewno. Słuchawka prysznicowa retro doskonale wpasowuje się w ten klimat. Niebagatelną rolę ma również kolorystyka. Tego rodzaju produkty, jak słuchawka retro szczególnie pasuje do łazienek o stonowanych barwach typu biel, szarość, ale też ciemniejsze odcienie, na przykład głęboki granat. 

Czy złote słuchawki prysznicowe są praktyczne?

Słuchawka prysznicowa złota Grohe Rainshower SmartActive 130 3 strumienie 26574GN0Istnieją takie rozwiązania, które zaskakują na pierwszy rzut oka. Są po prostu niecodzienne, nie występują powszechnie, dlatego zwracają uwagę. Wywołują skrajne emocje, można je kochać lub nienawidzić. W przypadku łazienek na takie miano zasługuje słuchawka prysznicowa złota. Wybierana przez osoby, którym zależy na eleganckim efekcie aranżacyjnym. Wiele osób jednak zastanawia się nad tym, czy tego rodzaju słuchawki są praktyczne? Czy nie są one podatne na uszkodzenia i zanieczyszczenia? Wszystko oczywiście zależy od tego, z jakich materiałów została ona wykonana, bo to w głównej mierze decyduje o jej kondycji. Tak zresztą jest w przypadku każdego rodzaju słuchawki - nie tylko złotej. Jeśli więc do ich produkcji użyto wytrzymałych tworzyw sztucznych, nie ma się czego obawiać. 

Lepszym wyborem będzie kwadratowa czy okrągła słuchawka prysznicowa?

Słuchawka prysznicowa Oras Hydractiva, z jednym strumieniem, okrągła 242401Dotarliśmy już prawie do końca tematu omawiania tematu doboru słuchawek prysznicowych, lecz pozostała nam jeszcze bardzo ciekawa kwestia dotycząca wyboru między słuchawką kwadratową i okrągła? Jaka z nich to lepszy wybór? Oczywiście to zależy od kilku czynników, tego, jaki jest styl naszych łazienki, jej funkcjonalność. Ogromne znaczenie mają też osobiste preferencje. 

Słuchawka prysznicowa kwadratowa jest dość często wybierana do nowoczesnych łazienek, urządzonych w minimalistycznym stylu. Wynika to głównie z jej geometrycznego kształtu, który pasuje właśnie do takich miejsc. Ale przecież nie tylko o wygląd tu chodzi, bo równie ważne jest to, jak się z niej korzysta na co dzień. Użytkownicy są zadowoleni, ponieważ modele te zapewniają szeroki, równomierny strumień wody, zwiększając tym samym komfort kąpieli.

Słuchawka prysznicowa okrągła ma bardziej klasyczny wygląd, dzięki czemu sprawdza się w łazienkach urządzonych w różnym stylu. Ma łagodniejsze linie, więc może wprowadzić ona do wnętrza większe poczucie harmonii oraz spokoju. Dostępne są modele bardzo funkcjonalne, zapewniające różnorodne tryby natrysku. 

Słuchawki prysznicowe w hurtowni Onninen

Na sam koniec polecimy sprawdzone rozwiązania dostępne w hurtowni Onninen!

  • Słuchawka prysznicowa Retro marki FERRO - wspaniale wykonana z odpornego na zniszczenie chromu. Rączka natrysku prezentuje się zjawiskowo, przypadnie więc do gustu wszystkim miłośników klasycznych rozwiązań w łazience.
  • Słuchawka prysznicowa GROHE Rainshower SmartActive zapewnia wiele nowoczesnych technologii, jak GROHE EcoJoy (oszczędność wody bez rezygnacji z komfortu), DreamSpray (woda doprowadzana do każdej dyszy prysznica pod równym ciśnieniem), Strumień Jet - odżywczy i orzeźwiający strumień itd. Ta słuchawka to połączenia eleganckiego złota z maksymalną funkcjonalnością!
  • Słuchawka prysznicowa Oras Hydractiva, okrągła, z jednym strumieniem Sensitive, bardzo szerokim oraz delikatnym. Praktyczne rozwiązanie, wyposażone w system zapobiegający osadzaniu się kamienia.

Po tak kompleksowym poradniku łatwiej będzie wybrać słuchawkę, która najbardziej przypadnie nam do gustu! Solidna, odporna i estetycznie wyglądająca. Tak samo to powinno wyglądać w uchwycie, dzięki czemu cały zestaw zapewnia najwyższą jakość!

Sprawdź słuchawki prysznicowe w hurtowni Onninen