Montaż pompy ciepła NIBE BA-SVM

Dodano: piątek, 18.12.2020


Montaż powietrznej pompy ciepła jeszcze nigdy nie był tak prosty!

Dążenie do obniżania kosztów ogrzewania budynków oraz cele klimatyczne i uwarunkowania prawne sprawiają, że coraz więcej osób poszukuje alternatywnych sposobów zapewnienia komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Ze względu na coraz większą świadomość ekologiczną i technologiczną, możliwość pozyskania dotacji oraz inne mechanizmy wsparcia coraz większą popularność zyskują pompy ciepła, zwłaszcza typu powietrze/woda.

Największą popularnością od wielu lat cieszą się powietrzne pompy ciepła NIBE SPLIT, które są optymalnym rozwiązaniem grzewczym stosowanym zarówno w nowych budynkach jak i w budynkach istniejących, poddawanych termomodernizacji. Powietrzne pompy ciepła typu SPLIT to urządzenia, w których układ chłodniczy rozdzielony jest na dwie jednostki: zewnętrzną NIBE AMS 10 oraz najnowszą, kompaktową jednostkę wewnętrzną NIBE BA-SVM.

NIEZAWODNA INSTALACJA GRZEWCZA Z KOMPAKTOWĄ JEDNOSTKĄ NIBE BA-SVM

Sprawdź produkty marki NIBE w Onninen!

Pompa ciepła NIBE BA-SVM to kompletna centrala wewnętrzna z wbudowanym sterownikiem

Nowością w ofercie marki NIBE jest kompaktowa jednostka wewnętrzna NIBE-BASVM, której produkcja odbywa się w nowo wybudowanej, imponującej fabryce BIAWAR Produkcja w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Białymstoku. Specjalnie utworzone, trzy nowoczesne linie montażowe gwarantują wysoką wydajność produkcji sięgając 200 sztuk jednostek tygodniowo.

NIBE BA-SVM to kompletna centrala wewnętrzna z wbudowanym sterownikiem, która poprzez zintegrowanie komponentów, ułatwia i przyspiesza instalację oraz oszczędza miejsce w kotłowni. Przeznaczona do współpracy z pompami ciepła typu split, centrala wewnętrzna BA-SVM oprócz wbudowanego sterownika z kolorowym wyświetlaczem, wyposażona jest w wężownicowy, emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180l, elektryczny podgrzewacz pomocniczy o maksymalnej mocy 9 kW, grupę bezpieczeństwa, naczynie przeponowe o pojemności 10l, manometr oraz skraplacz. Elektronicznie sterowana pompa obiegowa optymalizuje pracę systemu i minimalizuje zużycie energii. Centrala umożliwia także podłączenie zewnętrznego źródła ciepła, np. kotła gazowego.

Zaawansowany sterownik pozwala na sterowanie urządzeniem bezpośrednio na intuicyjnym, kolorowym wyświetlaczu oraz zdalnie przez Internet za pomocą aplikacji NIBE Uplink lub witryny nibeuplink.com. Wbudowany sterownik umożliwia monitorowanie pracy całego systemu grzewczego z pompą ciepła i rekuperatorem NIBE ERS, kontroluje współpracę z systemem fotowoltaicznym NIBE PV, daje możliwość chłodzenia 2- i 4- rurowego, przegrzewu okresowego, wygrzewania posadzek, programowania czasowego pracy pompy ciepła dostosowując ją do indywidualnych preferencji, okresu urlopowego czy tańszej taryfy i wiele innych.

Pompy ciepła marki NIBE


NIEZAWODNA INSTALACJA GRZEWCZA Z KOMPAKTOWĄ JEDNOSTKĄ NIBE BA-SVMZalety pompy ciepła NIBE-BA-SVM:

 • Wraz z jednostką zewnętrzną NIBE AMS 10 tworzy kompletny system do ogrzewania, chłodzenia i produkcji c.w.u.
 • Klasa energetyczna A+++ (dot. zestawu BA-SVM 10-200/12E z AMS 10)
 • Wyposażona w intuicyjny sterownik z kolorowym wyświetlaczem
 • Wbudowane gniazdo USB do aktualizacji oprogramowania
 • Możliwość zapisywania ustawień i plików logów, co umożliwia szybsze programowanie podobnych instalacji oraz diagnostykę
 • Przygotowana do podłączenia do Internetu i zdalnego monitoringu lub zarządzania pracą przez witrynę nibeuplink.com lub aplikację mobilną NIBE Uplink app.
 • Umożliwia rozbudowanie systemu i komunikację z rekuperatorem NIBE ERS i systemem fotowoltaicznym NIBE PV, zapewniając jeszcze większe oszczędności, a nawet niemal zerowe rachunki za energię.
 • Łatwy i szybki montaż w budynkach nowych i modernizowanych.
 • Zintegrowany emaliowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180 l, wyposażony w anodę tytanową.
 • Wbudowana funkcja zwalczania bakterii Legionella
 • Wbudowany elektryczny ogrzewacz pomocniczy o stopniowanej mocy do 9 kW
 • Elektronicznie sterowana pompa obiegowa optymalizująca pracę systemu i minimalizująca zużycie energii.
 • Wbudowane zawory przełączające do chłodzenia i przygotowania c.w.u.
 • Wbudowane naczynie przeponowe i manometr

Sprawdź produkty marki NIBE w Onninen!

NIEZAWODNA INSTALACJA GRZEWCZA Z KOMPAKTOWĄ JEDNOSTKĄ NIBE BA-SVM

Jednostka wewnętrzna BA-SVM 10-200 dba o przygotowanie c.w.u., zapewnia ogrzewanie i chłodzenie budynku dbając o najwyższą efektywność systemu. Produkcja ciepła odbywa się w sposób niezawodny i ekonomiczny dzięki zastosowaniu zaawansowanego sterownika oraz najwyższej jakości wbudowanych podzespołów.

Wielofunkcyjna pompa ciepła NIBE Split

Pompa ciepła NIBE SPLIT zapewnia, aż 580C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy samej sprężarki, a z do­datkowym źródłem ciepła aż do +65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący  system grzejnikowy. Dzięki możliwości odwrócenia obiegu chłodniczego, system NIBE SPLIT oprócz ogrzewania i produkcji zapewnia również chłodzenie w okresie letnim. Wykorzystane w pompach NIBE SPLIT technologii inwerterowej sprawia, że moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenia te zapewniają wyższą niż tradycyjne pompy, efektywność pracy. Technologia ta zapewnia większą trwałość, większy komfort i mniejsze zużycie prądu dzięki czemu pompy ciepła osiągają wysoki współczynnik sprawności. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511.

 Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Jednostkę zewnętrzną AMS 10 oraz wewnętrzną BA-SVM łączy się ze sobą systemem rur chłodniczych, a następnie wypełnia się czynnikiem R410A, w który pompa ciepła jest fabrycznie wyposażona. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku, za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku.

 Dodatkowe atuty typoszeregu NIBE SPLIT to cicha praca (32 dB(A) wg EN11203, w odległości 2m), szeroki zakres temperatury pracy (od -20oC do +43oC), brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego, szybkość instalacji, niska awaryjność i łatwość obsługi. Poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów, system grzewczy oparty na pompie NIBE SPLIT daje możliwość obsługi kilku obiegów grzewczych o różnych temperaturach zasilania (np. grzejniki, podłogówka, obieg basenowy), zliczanie wyprodukowanej energii cieplnej, czy sterowanie urządzeniem za pomocą sterownika pokojowego z wyświetlaczem.

Sprawdź produkty marki NIBE w Onninen!