Niezawodne rozwiązania marki GROHE do łazienki

Dodano: poniedziałek, 8.08.2022


Firma GROHE oferuje swoim klientom maksymalną wolność w projektowaniu łazienek, natomiast instalatorom stwarza idealne warunki pracy, ułatwiając montaż swoich produktów. Dobrym przykładem są stelaże podtynkowe Grohe Rapid SLX, będące gwarancją szybkiej i prostej realizacji zróżnicowanych aranżacji instalacyjnych.

Stelaż podtynkowy Grohe

Błyskawiczna instalacja miski wiszącej, bidetu, umywalki czy nawet toalety myjącej jest możliwa. Marka nie ustaje jednak w tworzeniu coraz lepszych systemów sanitarnych, mając świadomość, że branża łazienkowa stale się zmienia. Przyszłością są zatem produkty, które będą przygotowane na technologie najbliższych lat.

W gotowości na jutro – stelaż podtynkowy Rapid SLX

Rapid SLX to stelaż podtynkowy, który sprosta przyszłym wymaganiom – jest szybki w montażu, łatwy w obsłudze i zapewnia maksymalną różnorodność wyboru elementów zewnętrznych. Dzięki ergonomicznemu dostępowi do systemu spłukiwania potencjalne poprawki ustawień mogą zostać przeprowadzone bardzo szybko, a dostęp do wszystkich przyłączy oraz zasilania jest ułatwiony. Gdy w przyszłości będą potrzebne zmiany, np. wymiana standardowej miski na toaletę myjącą, element w kształcie litery T daje więcej możliwości niż kiedykolwiek, zwłaszcza że Rapid SLX wyposażony jest w przyłącze elektryczne oraz przyłącze wody do toalet myjących – jako standard. Obie te funkcje działają na zasadzie Plug&Play, co dodatkowo ułatwia montaż. Dostęp do nich jest możliwy poprzez otwór za ceramiką, dzięki czemu nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Stelaż doskonale pasuje do toalety myjącej GROHE Sensia Arena.

Stelaż podtynkowy Grohe

Sprawdź stelaże podtynkowe w ofercie Onninen

Stelaż podtynkowy Grohe

Problem rozchlapywania wody w miskach bez kołnierza rozwiązany

Wyjątkowo praktyczną opcją w stelażu Rapid SLX jest zintegrowany regulator przepływu, umożliwiający stałą kontrolę nad obiegiem wody i regulację siły spłukiwania. Nawet po zakończonym montażu i wykończeniu łazienki siła spłukiwania może zostać poprawiona po paru sekundach, bez potrzeby usuwania zaworu spustowego. Tym samym stelaż idealnie pasuje do misek WC bez kołnierza, ponieważ niweluje ryzyko rozpryskiwania się wody lub przepełniania podczas spłukiwania. Nie trzeba już instalować dodatkowej kryzy dławiącej.

Wyjątkowa swoboda wyboru przycisku spłukującego.

Niezawodne rozwiązania Grohe do łazienkiMarka GROHE dba o swoich klientów, oferując im bogate portfolio przycisków spłukujących : w dwóch rozmiarach, trzech wzorach i aż 12 kolorach. Ich montaż nie sprawia najmniejszego problemu - podłączenie odbywa się za pomocą jednego wężyka pneumatycznego, bez konieczności użycia dodatkowych popychaczy i przedłużek. Istotną zaletą stelaża Rapid SLX jest fakt, że wyposażono go w małą puszkę rewizyjną, co sprawia, że można na nim zamontować również małe przyciski spłukujące GROHE. To znacząca zmiana w stosunku do standardowych stelaży Rapid SL.

Prosta instalacja

Instalacja stelaża Rapid SLX przebiega szybko i sprawnie, bo spłuczka i niezbędne do jej działania akcesoria są już połączone z ramą. Pneumatyczny wąż łączy zawór spłuczki z przyciskiem spłukującym. W zestawach ze stelażem dostępne są również uchwyty zapewniające doskonałe dopasowanie, ponieważ przyśpieszają mocowanie ramy stelaża, umieszczając go pod idealnie prostym kątem względem podłogi. To znacznie skraca czas instalacji. Pozostaje więc jedynie w prosty sposób wyregulować głębokość i wysokość zabudowy – kątowniki umożliwiają precyzyjną regulację w zakresie 130–230 mm – oraz zamontować system w ścianie typu lekkiego lub bezpośrednio na murze. Dalsza instalacja odbywa się już bez użycia narzędzi. Dodatkowo należy zastosować podkładki wyciszające, które wyprodukowano z elastycznej maty, tłumiącej wszelkie dźwięki powstające np. na skutek tarcia miski toaletowej lub umywalki o powierzchnię ściany.

Sprawdzone i niezawodne– stelaże Rapid SL

Niezawodne rozwiązania marki GROHE do łazienkiRapid SLX jest nowym elementem w ofercie systemów instalacyjnych ze sprawdzonymi od lat stelażami GROHE Rapid SL, które są chętnie wybierane zarówno przez konsumentów, jak i projektantów oraz instalatorów. Do ich zalet należy z pewnością swoboda wyboru miejsca instalacji, nawet w narożniku – przy zastosowaniu specjalnego zestawu z dodatkowymi szynami. Dzięki trzem opcjom podłączeniawyjście wody można zlokalizować z prawej lub lewej strony i od tyłu stelaża. Stelaże Rapid SL wyróżnia także wytrzymała stalowa rama, której wyjątkową stabilność i ponad 400-kilogramową nośność potwierdził niemiecki instytut TUV. Aby przyspieszyć instalację, spłuczka i niezbędne do jej działania akcesoria są już w momencie zakupu połączone z ramą, tworząc kompletny system instalacyjny. Wystarczy więc w prosty sposób wyregulować głębokość i wysokość zabudowy oraz zamocować system Rapid SL – w ścianie kartonowo-gipsowej lub bezpośrednio na murze. Po jego zamocowaniu instalacja odbywa się bez użycia narzędzi, co gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo.

Sprawdź produkty marki Grohe w ofercie Onninen

Bateria łazienkowa Grohe
Zestaw prysznicowy Grohe
Grohe bateria prysznicowa