Niezbędne akcesoria do instalacji ogrzewania podłogowego

Dodano: wtorek, 2.01.2024


Ogrzewanie podłogowe stało się w ostatnim czasie standardem i symbolem nowoczesnego budownictwa. Może zostać wdrożone w całym domu lub w pojedynczym pomieszczeniu, np. łazience. Prawidłowo zaprojektowane, pozwala cieszyć się maksymalnym komfortem cieplnym o każdej porze roku, nie tylko zimą. Sprawny montaż systemu ogrzewania podłogowego wymaga zastosowania różnego typu akcesoriów. Są to m.in. rozwijaki do rur, uchwyty podwójne i pojedyncze, klipsy, szyny, filtry czy folie.

Instalacja ogrzewania podłogowego z rotametrami i akcesoriami

Sprawdź akcesoria do ogrzewania podłogowego w hurtowni Onninen

Skuteczne magazynowanie rur PERT: rozwijak do rur

Rozwijak do rur w torbie OnnlineW zasobach każdego instalatora, który zajmuje się lub chce się zajmować montażem ogrzewania podłogowego profesjonalnie, powinien znaleźć się rozwijak do rur. Rozwijaki to niezwykle przydatne i uniwersalne akcesoria. Służą do bezpiecznego magazynowania i sprawnego rozwijania rur ogrzewania podłogowego PERT lub innych (np. PEX), niezależnie od producenta. Dzięki rozwijakom, rury są chronione przed splątaniem i załamaniem. Szybkie rozwinięcie bardzo długiego zwoju zwiększa efektywność pracy instalatora i podnosi jej komfort. W asortymencie posiadamy solidne, kompaktowe, łatwe w przenoszeniu rozwijaki, przeznaczone do rur o średnicach 14 mm i 16 mm, wykonanych z różnych materiałów. Innowacyjna konstrukcja sprzyja obsłudze rozwijaka przez jedną osobę. 

Stabilna instalacja ogrzewania podłogowego z klipsami do rur

Klips do ogrzewania podłogowego Purmo 3D na rurę 14-17mm ładunek czerwonyKlipsy (inaczej spinki) do ogrzewania podłogowego to jedne z kluczowych akcesoriów podczas instalacji podłogówki. Chociaż wyglądają dość niepozornie, zapewniają prawidłowe przymocowanie rury do powierzchni posadzki, co przekłada się na prawidłowe działanie całej konstrukcji. W przypadku zastosowania klipsów, instalator nie musi używać profesjonalnych narzędzi. W naszej hurtowni znajdziesz klips do rur o średnicy od 14 mm do nawet 60 mm. Wszystkie spinki wykonane są z nowoczesnych, solidnych materiałów, dzięki czemu charakteryzuje się zwiększoną twardością i wytrzymałością.

Łączenie rurek z izolacją hakiem do rur

Do profesjonalnego łączenia elementów z izolacją, przed wykonaniem wylewki betonowej, służy specjalny hak do rur. Pojedyncze i podwójne haki sprzyjają łatwemu i szybkiego połączeniu rur ze ścianą lub sufitem. Stanowią duże ułatwienie podczas mocowania rur, gdy podłogówkę ma zasilać pompa ciepła. Efekt końcowy jest niezwykle estetyczny. Jeśli zależy Ci na przyspieszeniu prac montażowych, warto wykorzystać podwójny hak. Pozwala on połączyć dwie rurki naraz.  W ofercie posiadamy haki do rur o średnicy od 14 mm do nawet 50 mm, wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Dysponujemy także hakami mosiężnymi i stalowymi.

Akcesoria do ogrzewania podłogowego w hurtowni Onninen

Hak do rur KAN-therm plastikowy podwójny - 12-20/12-26 L = 48 mmW hurtowni instalacyjnej Onninen znajdziesz wszystkie, niezbędne i przydatne podczas instalacji ogrzewania podłogowego akcesoria: rozwijaki do rur, klipsy/spinki, haki oraz folie, które zabezpieczają system przed wilgocią i pozwalają wyrównać podłogę. Oprócz wspomnianych elementów do montażu rur, zapewniamy szeroki wybór rozdzielaczy do podłogówki i specjalnych szafek, które pozwalają na estetyczne ukrycie rozdzielacza, przewodów i rur. W asortymencie posiadamy również regulatory temperatury oraz inne rozwiązania z zakresu automatyki do ogrzewania podłogowego. Dostarczamy produkty najbardziej cenionych firm i marek w branży elektroinstalacyjnej. Dysponujemy kompletnymi systemami ogrzewania podłogowego Onnline, KAN-therm, Purmo czy Wavin

Za duży wybór? Dopiero zaczynasz swoją przygodę z instalacjami ogrzewania podłogowego? Zawsze możesz liczyć na profesjonalne doradztwo ekspertów Onninen! Skontaktuj się z nami – napisz lub zadzwoń. Chętnie pomożemy Ci w doborze akcesoriów do podłogówki. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, zaopatrując się wyłącznie w elementy niezbędne do planowanych realizacji. Pamiętaj, że instalatorzy, sklepy elektroinstalacyjne oraz pozostali profesjonaliści mogą liczyć na preferencyjne warunki zakupowe.

Sprawdź akcesoria do ogrzewania podłogowego w hurtowni Onninen

Centralne ogrzewanie