Niskie grzejniki podokienne - poznaj ofertę Regulus

Dodano: czwartek, 10.08.2023


Nie wszędzie jest możliwość montowania grzejników wysokich. W wielu pomieszczeniach odpowiednim wyborem są niskie grzejniki podokienne, które mogą być bardzo wydajne. Warto zwrócić uwagę na ofertę producenta Regulus dostępną w hurtowni instalacyjnej Onninen. Co warto wiedzieć na temat niskich grzejników podokiennych do zastosowania w pomieszczeniach ze skosami czy na poddaszach?

Grzejniki podokienne Regulus na tle okna

Sprawdź niskie grzejniki podokienne Regulus w hurtowni Onninen

Wymiary niskich grzejników podokiennych 

Grzejniki podokienne Regulus mogą mieć różnorodne wymiary. Do wyboru są modele od 40 do 200 cm długości i od 9 do 18 cm grubości. Najniższe grzejniki mogą mieć zaledwie 12 cm wysokości, a wraz z nóżkami 20 cm. Grzejnik podokienny może mieć różną wydajność w zależności od wymiarów oraz zastosowanego wentylatora - 24 V lub 230 V. Można wybierać nie tylko modele grzejników montowane na nóżkach, ale i takie, które mocuje się na wieszakach. Jeżeli parapet usytuowany jest nisko, to jedynym wyborem staje się wtedy niski grzejnik podokienny, gdy na etapie budowy systemu grzewczego nie zaplanowano grzejnika kanałowego.   

Dlaczego grzejniki przeważnie montowane są pod oknami? 

Grzejnik miedziano-aluminiowy Regulus SOLLARIUS S4/140 podłączenie boczne Miejsce montażu grzejnika powinno pozwalać na efektywne rozprowadzanie ciepła, zatem cechować się dobrą cyrkulacją powietrza. Taka istnieje pod oknami i parapetami. Sprawna cyrkulacja ciepłego powietrza rekompensuje straty związane z montażem grzejnika na ścianie zewnętrznej. Warto też zadbać o właściwe docieplenie ściany przed montażem grzejnika oraz wykończenie jej materiałem, który nie będzie szybko się brudził już po jednym czy kilku sezonach grzewczych.

Ściany okienne są najzimniejszym elementem domu, nawet w przypadku dobrego ocieplenia ich powierzchni, stąd montaż w tym miejscu grzejników jest jak najbardziej zasadny. Wybór miejsca, od którego rozchodzi się ciepło jest bardzo ważny, gdyż dzięki temu może być równomiernie rozprowadzone. Grzejnik pod oknem stanowi swoistą kurtynę cieplną dla zimnego powietrza z zewnątrz. Grzejnik powinien być montowany 10 cm od podłogi i parapetu oraz 3-4 cm od ściany.       

Niskie grzejniki miedziano-aluminiowe idealne na poddasze 

Grzejnik Regulus DUBEL DSD4/60 - zasilanie dolneNiskie grzejniki podokienne wykonane z miedzi i aluminium są świetnym wyborem na poddasze. Warto poznać ofertę producenta Regulus i wybrać odpowiedni grzejnik do powierzchni pomieszczenia oraz umiejscowienia ściany, na której znajduje się okno. Wśród niskich grzejników aluminiowych na uwagę zasługuje grzejnik miedziano-aluminiowy Regulus SOLLARIUS S2/100 podłączenie boczne. Taki grzejnik świetnie sprawdza się w niskotemperaturowych systemach grzewczych z zastosowaniem kotłów kondensacyjnych czy też pompy ciepła. Cechuje go odporność na zmienne oraz wysokie ciśnienie. Emisja ciepła odbywa się poprzez promieniowanie i konwekcję, co zapewnia efektywność działania. Taki grzejnik szybko osiąga pełną moc.

Moc cieplna wynosi 684 W przy standardowych parametrach pracy. Warto wiedzieć, że zapotrzebowanie na ciepło w domach wynosi od 60 do 200 W/m2. Zależne jest od sposobu ocieplenia. W domach dobrze izolowanych wynosi 0,3 W/m2K, a w słabiej izolowanych - 0,7 W/m2K. Z kolei w domach bez izolacji zapotrzebowanie na ciepło wynosi od 1,2 do 1,5 W/m2K. Powyższy grzejnik można dopasować do instalacji pracującej w parametrach 75/65 stopni Celsjusza, czyli temperaturze zasilania 75 stopni i powrotu 65 stopni oraz temperaturze wewnątrz pomieszczenia 20 stopni Celsjusza.

Dobrym wyborem na poddasze może być także grzejnik miedziano-aluminiowy Regulus SOLLARIUS S4/140 podłączenie boczne. Osiąga moc cieplną 1771 W przy parametrach 75/65/20 stopni Celsjusza. Sprawdzi się zatem do większego dobrze docieplonego pomieszczenia o powierzchni ok. 25 m2 albo mniejszego i średnio docieplonego, np. 10 m2. Podobnie jak poprzedni grzejnik dobrze pracuje w systemach niskotemperaturowych i współpracuje z pompą ciepła czy kotłem kondensacyjnym.

Grzejnik miedziano-aluminiowy Regulus SOLLARIUS S2/100 podłączenie boczne Do dużych przestrzeni na poddaszu, np. typu loft może sprawdzić się grzejnik miedziano-aluminiowy Regulus SOLLARIUS S4/200 podłączenie boczne . Ten model posiada moc cieplną sięgającą 2642 W dla układu pracującego w temperaturach 75/65 stopni Celsjusza. Głębokość 90 mm sprawia, że grzejnik nie zajmuje dużo miejsca, a długość 200 cm przy wysokości 39 cm gwarantuje efektywne grzanie większej przestrzeni na poddaszu. Grzejnik można dopasować do każdego pomieszczenia ze względu na uniwersalną kolorystykę. Można zamówić go nie tylko w standardowym białym kolorze ale również w dowolnym kolorze z palety RAL K7 – bez dopłaty.

Do wyboru nóżki do mocowania do podłogi lub wieszaki do montażu na ścianie w cenie. Warto jeszcze zwrócić uwagę na kompaktowy grzejnik dolnozasilany Regulus DUBEL DSD4/60 o grubości – 18 cm. Jego moc dla układu 75/65 °C wynosi 1159 W. Doskonale sprawdzi się nie tylko na poddaszach, zamontowany na wieszakach do ściany ale również w dowolnym miejscu jako wolno stojący przymocowany do posadzki za pomocą konsolek montażowych. Można go stosować w każdego typu instalacji: z miedzi, tworzywa sztucznego czy tradycyjnej stalowej. Współpracuje z kotłami stałopaliwowymi oraz kondensacyjnymi i pompami ciepła (bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła). Modele te stosowane są nie tylko w obiektach jednorodzinnych ale też we wnętrzach publicznych o dużej kubaturze, pod dużymi witrynami, niskimi parapetami, czy pod ławeczkami (trybunami).

Sprawdź niskie grzejniki podokienne Regulus w hurtowni Onninen