Nowe modele nagrzewnic VTS VOLCANO – stworzone do pracy z pompą ciepła

Dodano: poniedziałek, 22.08.2022


Konwencjonalne nośniki energii drożeją, rośnie świadomość ekologiczna. W związku z tym popularność szybko zyskują niskotemperaturowe źródła ciepła, w szczególności pompy ciepła. Odpowiadając na współczesne potrzeby i oczekiwania, firma VTS Group rozszerza ofertę nagrzewnic VOLCANO o modele VR4 i VR Mini 3. Ich konstrukcja umożliwia współpracę z pompami ciepła, dzięki czemu znajdują one zastosowanie w nowoczesnych układach grzewczych.

Nagrzewnica VTS VOLCANO do pomp ciepła

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nagrzewnicy?

Dobierając nagrzewnicę do współpracy z pompą ciepła należy pamiętać, że jest to źródło o dużo niższej temperaturze czynnika grzewczego niż w przypadku tradycyjnych kotłów. Tu dużą rolę odgrywa wydajność powietrza i liczba rzędów wymiennika wodnego. Nagrzewnica wentylatorowa VOLCANO VR4 wyposażona jest w wysokowydajny, 4-rzędowy wymiennik wodny, przystosowany do współpracy z pompami ciepła. Konstrukcja wymiennika umożliwia pracę rewersyjną z funkcją ogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym i ich chłodzenia latem.

Wydajność wymiennika kluczem do wydajności nagrzewnicy

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań układów grzewczych wykorzystujących pracę różnych rodzajów pomp ciepła. Najpopularniejsze są pompy ciepła typu powietrze-woda, które znajdują zastosowanie głównie w obiektach o niewielkiej kubaturze. Mając to na uwadze, firma VTS Group uzupełniła swoją ofertę wysokowydajnych wymienników niskotemperaturowych również w urządzeniach typu MINI. Tu zastosowano 3-rzędowy wymiennik wodny, który może skutecznie współpracować z pompą ciepła, jednocześnie gwarantując kompaktowe rozmiary samego urządzenia.

Elementy nagrzewnicy VTS VOLCANO do układów grzewczych z pompą ciepłaZwiększona rzędowość wymiennika sprawia, że VR4 jest urządzeniem dobrze nadającym się również do pracy rewersyjnej, czyli jako urządzenie chłodzące powietrze. Zasilane jest ono wówczas wodą lodową.

W celu zwiększenia komfortu użytkowania urządzeń VOLCANO do celów chłodniczych, do oferty zostają wprowadzone tace ociekowe. Służą one do odprowadzenia skroplin powstałych podczas procesu kondensacji na wymienniku wodnym.

Sprawdź nagrzewnice wodne w ofercie Onninen

Wybór nagrzewnicy VTS nie kończy się na modelu

Podobnie jak dotychczas oferwane nagrzewnice VTS, również VR4 i VR Mini 3 będą dostępne w dwóch wersjach silnikowych. Klienci będą mogli wybierać między trójbiegowymi silnikami AC oraz bezszczotkowymi, energooszczędnymi silnikami EC:

  • VOLCANO VR Mini 3 AC | indeks: 1-4-0101-0625 | moc silnika: 115 W
  • VOLCANO VR Mini 3 EC | indeks: 1-4-0101-0624 | moc silnika: 95 W
  • VOLCANO VR4 AC | indeks: 1-4-0101-0627 | moc silnika: 450 W
  • VOLCANO VR4 EC | indeks: 1-4-0101-0626 | moc silnika: 375 W

Silniki stosowane w nowych urządzeniach już wcześniej zostały zastosowane w modelach Nagrzewnica Wodna VTS VOLCANO VR3 oraz Nagrzewnica wodna VTS VOLCANO VR Mini. Dzięki temu wdrożenie nowych urządzeń nie wiąże się z koniecznością stosowania nowych elementów automatyki, a sama zasada podłączenia nagrzewnic jest taka sama, jak w przypadku urządzeń już znanych na rynku.

VTS VOLCANO także do hybrydowych układów grzewczych

Zakres mocy grzewczych nagrzewnic VTS VOLCANOWielu inwestorów obiektów wielkokubaturowych, aby maksymalnie zabezpieczyć swoje obiekty przed wpływem warunków zewnętrznych, stosuje tak zwane układy hybrydowe. Wykorzystują one zarówno gruntowe pompy ciepła, jak i kotły gazowe. Taki układ pozwala na redukowanie kosztów ogrzewania, gdy warunki zewnętrzne pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału pomp ciepła. W okresach największych mrozów instalacja grzewcza zabezpiecza obiekt przez wychłodzeniem dzięki kotłowi gazowemu, który w razie potrzeby może skutecznie wspomóc lub zastąpić pracę pompy ciepła. Jako, że kocioł uruchamia się tylko okresowo, a jego czas pracy jest każdorazowo relatywnie krótki, nie naraża użytkownika na znaczący wzrost kosztów ogrzewania.

Uniwersalny charakter nagrzewnicy VOLCANO umożliwia współpracę z takim hybrydowym źródłem ciepła, dostosowując parametry pracy do temperatury czynnika grzewczego i bieżących potrzeb obiektu.

Model VOLCANO VR4 VOLCANO VR Mini 3
Dostępne wersje AC/EC AC/EC
Wydajność 5300 m3/h 2000 m3/h
Zakres mocy grzewczych 10-90 kW 4-27 kW
Wymiary 700 x 700 mm 530 x 530 mm

Sprawdź produkty marki VTS VOLCANO w ofercie Onninen

Ogrzewanie nadmuchowe
Nagrzewnica Volcano