Nowoczesna technika łączeniowa — QuickConnect Hager

Dodano: piątek, 22.03.2024


Systemy wykorzystywane w instalacjach elektrycznych rozwinęły się w ostatnich latach, co przekłada się na bezpieczeństwo i koszt wykonania. Przykładem są rozdzielnice i wykorzystywana w nich aparatura. Tradycyjne rozwiązania stosowane przy montażu rozdzielnic elektrycznych wymagają użycia śrub, co zwieksza ryzyko popełnienia błędu. Ograniczenie go umożliwia innowacyjna technologia QuickConnect marki Hager. Jest to bezśrubowe rozwiązanie, które pozwala na szybką instalację bezpiecznego połączenia elektrycznego.

Instalator podłącza aparaturę elektryczną QuickConnect Hager w rozdzielnicy

Sprawdź system QuickConnect Hager w hurtowni Onninen

Czym jest technologia QuickConnect Hager?

Metoda łączeniowa QuickConnect umożliwia łączenie przewodów, jak również szyn fazowych, bez przykręcania zacisków. Technologia QC sprawdza się w instalacjach o różnych zastosowaniach, zarówno w rozdzielnicach mieszkaniowych, jak i większych, stosowanych w budownictwie wielomieszkaniowym i komercyjnym.

zacisk fazowy Volta QuickConnect Hager (5x1, 5 - 4mm) 10szt. /10opk/Główną cechą technologii QuickConnect Hager jest możliwość stworzenia instalacji elektrycznej szybciej i bezpieczniej niż kiedykolwiek. Wybierając tę modułową aparaturę, oszczędzasz czas potrzebny na zaprojektowanie instalacji, w tym rozdzielnicy elektrycznej. Produkty dostępne w technologii łączeniowej QuickConnect to m.in. wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym, wyłączniki nadprądowe, modułowe rozłączniki izolacyjne, pionowe i poziome szyny fazowe.

Każdy moduł wykonany w technologii QuickConnect posiada kilka rozwiązań, które ułatwiają montaż i demontaż. W górnej części znajdują się zaciski wyjściowe powiązane z systemem QuickConnect. Zamiast śrub, specjalnie zaczepy wykorzystują sprężyny. W szybkim demontażu każdego podzespołu pomaga zatrzask QuickSnap znajdujący się w jego tylnej części. Na dole zamontowano specjalistyczne złącza typu BiConnect. Tylne korzysta z mocowania śrubowego i zabezpiecza przed błędnym podłączeniem przewodu. Przednie łączy się z szyną fazową poprzez system wtykowy QuickConnect.

Łączenie przewodów szyn fazowych bez przykręcania zacisków

Flagową cechą technologii QuickConnect firmy Hager jest możliwość łączenia urządzeń modułowych za pomocą szyn fazowych. To część filozofii — wtykaj, zamiast przykręcać — która stała za opracowaniem tego rozwiązania. W trakcie montażu rozdzielnicy elektrycznej, aby połączyć wszystkie elementy modułowej aparatury, wystarczy zastosowanie poziomej szyny fazowej.

Wyłącznik różnicowoprądowy QuickConnect Hager z członem nadprądowym 1P+N 6kA C 25A/30mA Typ A Używanie szyn fazowych w technologii QC przekłada się na wiele istotnych korzyści. Po pierwsze jest to dużo bezpieczniejszy system. Przez brak zastosowania śrub, zmniejsza się ryzyko błędu instalacyjnego. Do tego zarówno montaż, jak i demontaż przebiega dużo szybciej, a szyny wykluczają możliwość uszkodzenia instalacji.

Połączenie elementów aparatury „na wtyk” za pomocą szyny fazowej pozwala też sporo zaoszczędzić. Jest rozwiązaniem tańszym i zajmuje mniej miejsca. Szczególnie w porównaniu z łączeniem zwykłymi przewodami. Zastosowanie technologii Quickconnect ułatwia też ewentualne naprawy w obrębie rozdzielnicy. Dzięki niej cała aparatura jest łatwo dostępna dla elektryka i umożliwia szybkie wyjęcie uszkodzonych elementów.

Wygodny i szybki projekt rozdzielnicy z aplikacją Hager Ready

Konfiguracja aparatury z technologią QuickConnect możliwa jest w aplikacji Hager Ready. To specjalne narzędzie opracowane, aby w szybszy i bezpieczny sposób zaprojektować rozdzielnice mieszkaniowe. Stosowanie aplikacji zapobiega błędom podczas projektowania instalacji, pozwala na odpowiedni dobór produktów, a także daje możliwość wygenerowania i wydrukowania profesjonalnych etykiet do opisu rozdzielnicy. Aparaturę modułową opracowaną w technologii łączeniowej QuickConnect oferuje między innymi hurtownia Onninen. Jest to fińska firma, która w Polsce posiada aż 34 oddziały. Korzystając z jej oferty możesz zamówić produkty firmy Hager, w tym aparaturę modułową QuickConnect

Wspornik z zaciskami QuickConnect Hager PE/N 2R VOLTACo znajdziesz w asortymencie? Dostępny jest na przykład zacisk fazowy volta QuickConnect, który pozwala na podłączenie przewodów o średnicy od 1,5 do 4 mm. Zacisk posiada jeden biegun, a jego prąd znamionowy In wynosi 63 A. Onninen oferuje też szeroki wybór wsporników z zaciskami Pe/N. Wsporniki dostępne są w wersjach 1R, 2R, 3R oraz 4R.

Możesz też liczyć na szeroką ofertę wyłączników różnicowoprądowych z członem nadprądowym 1P+N. Dostępne są wersje o różnej wartości prądu znamionowego. Zakres wynosi od 6 A do 40 A. Modele różnią się też charakterystyką wyzwalania. Dostępne są dobrze sprawdzające się w użytku domowym wyłączniki typu B, jak i sprawdzające się przy większych instalacjach wyłączniki typu C.

Jak widzisz, technologia QuickConnect przekłada się na bardziej efektywne i bezpieczniejsze przygotowanie rozdzielnicy elektrycznej. Elementy tego nowoczesnego systemu znajdziesz w hurtowni Onninen.

Sprawdź system QuickConnect Hager w hurtowni Onninen