Nowoczesne rozwiązania grzewcze do domów i obiektów usługowych od firmy NIBE-BIAWAR

Dodano: środa, 13.07.2022


Kotły Pellux to nowoczesna marka NIBE-BIAWAR – producenta kotłów pelletowych i innych nowoczesnych rozwiązań grzewczych do domów jedno – i wielorodzinnych oraz obiektów usługowych. Kotły Pellux produkowane są w zakładach NIBE-BIAWAR w Białymstoku. Pełne zautomatyzowanie systemów grzewczych oraz wieloletnie doświadczenie w branży ciepłowniczej zapewnia niezwykłą wygodę i łatwość użytkowania.

nibe

Sprawdź kotły pelletowy w hurtowni Onninen

Kotły pelletowe PELLUX

Kotły pelletowe PELLUX łączą w sobie nowoczesną, a zarazem sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (90-95%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu ze starymi systemami grzewczymi. Takie rozwiązanie umożliwia również
zastosowanie automatycznego czyszczenia wymiennika kotła. Palniki zrzutkowe z automatycznym zapłonem paliwa oraz mechanizmem czyszczenia rusztu zapewniają niezawodną, w pełni zautomatyzowaną eksploatację w modulowanym zakresie mocy 30-100% i umożliwiają optymalne dostosowanie warunków spalania do bieżącego zapotrzebowania na ciepło. To wszystko w połączeniu ze sterowaniem pogodowym i szeregiem innych dodatkowych akcesoriów daje olbrzymie możliwości rozbudowy układów c.o. i c.w.u.

Kocioł PELLUX SLIM

Kocioł PeluxKocioł pelletowy PELLUX SLIM to nowoczesne urządzenia grzewcze o mocy: 12, 18 lub 24 kW. Kompaktowa budowa kotła pozwoliłana wbudowanie zasobnika na pellet o pojemności 145 litrów dla mocy 12 i 18 kW oraz 160 litrów w kotle PELLUX SLIM 25. By zwiększyć komfort użytkowania, kocioł został wyposażonyw wentylator wyciągowy oraz pompę kotłową, dzięki której jest on gotowy do wpięcia w instalację c.o. Dodatkowo, komfort użytkowania kotła zwiększa wolno opadający mechanizm zastosowany w drzwiczkach od zasobnika pelletu firmy BLUM. Nowoczesna konstrukcja pozwoliła na osiągnięcie wyników efektywności kwalifikującej do podwyższonej wartości dofinansowania z programu Czyste Powietrze. Kotłem Pellux Slim można sterować z dowolnego miejsca w domu, bez konieczności zaglądania do kotłowni. Umożliwia to bezprzewodowy regulator pokojowy, który utrzymuje zadaną temperaturę w pomieszczeniach, a w razie konieczności informuje o stanach alarmowych kotła czy wartości tempertury zewnętrznej.

Sterowanie kotłem za pomocą wi-fi

Kotłami PELLUX można sterować z dowolnego miejsca na świecie. Moduł internetowy wi-fi eco-NET 300 umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów za pomocą każdego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową. W aplikacji możemy zwiększyć bądź zmniejszyć temperaturę ogrzewania, sterować temperaturą ciepłej wody użytkowej i modyfikować harmonogram czasu pracy kotła.

Sprawdź produkty marki PELLUX w hurtowni Onninen