Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem z SALUS Controls

Dodano: poniedziałek, 9.08.2021


W ostatnim czasie komfort odczuwany na co dzień nabrał dodatkowego znaczenia. W domach spędzamy długie godziny, już nie tylko w nich odpoczywamy i prowadzimy życie rodzinne – w wielu przypadkach nasze domy stały się biurem, miejscem pracy. Jak przystosować wnętrza do swoich potrzeb – zależnych od stylu życia oraz pory dnia? Podpowiadamy: wykorzystując automatykę sterującą.

Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem z SALUS Controls

Automatyka sterująca

Automatyka budynkowa oraz inteligentny system SALUS Smart Home marki SALUS Controls to rozwiązania, które pomogą zoptymalizować pracę sprzętów domowych. Przede wszystkim dzięki odpowiednio zaprogramowanym scenariuszom pracy (reguły OneTouch), regulatory temperatury, smart plugi czy inteligentne przekaźniki mogą sterować nie tylko ogrzewaniem indywidualnie w każdym pomieszczeniu, ale też oświetleniem i urządzeniami elektrycznymi typu ON/OFF. Przeczytasz o tym więcej tutaj

Ponadto bezpłatna aplikacja internetowa SALUS Smart Home umożliwia sterowanie domem online i rejestruje zużycie energii przez urządzenia pracujące w domu, wskazując największe źródła jej pochłanialności. Historia poboru pozwala zawsze trzymać rękę na pulsie. W aplikacji SALUS Smart Home skorygujemy także wartości grzewcze lub wyłączymy sprzęt, choćbyśmy przebywali setki kilometrów od niego.

Sterowanie instalacją CO przez Internet ma szerokie zastosowanie. Regulowanie tą metodą parametrów grzewczych sprawdza się nie tylko w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych i wynajmowanych lokalach, ale również – z uwagi na możliwość łatwego sterowania kilkoma systemami jednocześnie – w hotelach oraz innych obiektach zakwaterowania. „Serce” systemu sterowania – bramka internetowa Salus iT600RF UGE600 – obsługuje jednocześnie wiele pomieszczeń i regulatorów (z jedną bramką można sparować do 100 urządzeń).

Jakie korzyści przynosi montaż urządzeń sterujących ogrzewaniem?

  • oszczędność paliwa grzewczego i pieniędzy; sterowanie temperaturą = sterowanie opłatami
  • ochrona środowiska naturalnego; mniejsza emisja produktów spalania do atmosfery
  • optymalna temperatura wnętrz; unikanie przegrzania i wyziębienia wnętrz
  • temperatura dostosowana do funkcji pomieszczeń oraz stylu życia mieszkańców
  • komfort cieplny sprzyjający lepszemu samopoczuciu domowników

WT 2021 a sterowanie ogrzewaniem

Z uwagi na stały rozwój technologii i budownictwa, co kilka lat Ministerstwo Infrastruktury wprowadza aktualizację wytycznych dopuszczających budynki do użytku pod kątem jak najniższych strat energii (standardy związane z izolacyjnością cieplną oraz oszczędnością energii). Na początku roku 2021 weszła w życie kolejna aktualizacja (WT 2021), która zaostrza dotychczasowe wartości współczynników: przenikania ciepła (UP) i zapotrzebowania na energię początkową nieodnawialną (EP).

Jak to wpływa na wybór urządzenia grzewczego?

regulatory salus controls

Do obniżenia wskaźnika EP najbardziej się przyczyniają odnawialne źródła energii, a co się z tym wiąże, popularność zyskają pompy ciepła, które umożliwiają duży udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym budynku. Wymogi techniczne zawarte w WT 2021 skupiają się na źródłach ciepła odnawialnych i ekologicznych, a więc ogromnego znaczenia nabierają niskotemperaturowe instalacje grzewcze oraz automatyka sterująca.

Warto wiedzieć, że pompy ciepła najlepszą sprawność i funkcjonalność osiągają w systemach niskotemperaturowych (ogrzewanie podłogowe). Z kolei ogrzewanie podłogowe wymaga odpowiedniego sterowania. Nie wspominając o tym, że zamontowanie w każdym pomieszczeniu regulatorów dostosowuje temperaturę w domu do potrzeb użytkownika, ograniczając nieekologiczne i kosztowne stany przesterowania.

Firma SALUS Controls posiada w swojej ofercie nowoczesne produkty służące do sterowania ogrzewaniem podłogowym – przewodowo, bezprzewodowo, przez Internet. Oszczędności, ekologia i zwiększony komfort cieplny to główne korzyści wynikające z zastosowania naszych urządzeń.

Sprawdź produkty SALUS Controls

Centralne ogrzewanie
Termostat Salus