Liniowy odpływ prysznicowy Linearis Infinity KESSEL

Dodano: czwartek, 20.05.2021


Najniższa wysokość zabudowy na rynku oraz łatwa zabudowa dzięki załączeniu do zestawu wszystkich potrzebnych elementów.

Odpływy liniowe Kessel

Nowy system odpływów prysznicowych. KESSEL poszerza swoją ofertę produktów odwadniających o nowy, oferujący możliwość wielostronnego dostosowania system odpływów prysznicowych Linearis Infinity . Daje on bezgraniczne możliwości indywidualnego kreowania wyglądu łazienki z odpływem umieszczonym na poziomie podłogi – zarówno w obiektach prywatnych jak i dostępnych publicznie.

Odpływ jest dostępny w bogatej palecie kolorów, pokrywa wykonana została ze stali szlachetnej V4A w wersji polerowanej lub szczotkowanej ( powierzchnia szczotkowana w kolorach: miedź, brąz i czarny) i różnych długościach, można go dowolnie przedłużać i układać, także w narożach. Stal V4A po raz pierwszy użyta w odpływach prysznicowych jest materiałem o szczególnie wysokiej jakości, odpornym na korozję przy stałym napływie wody w łazience. Dzięki niskiej wysokości zabudowy wynoszącej jedynie 60 mm, Linearis Infinity 60 jest poza tym najniższym odpływem prysznicowym na rynku przekonującym swoją wysoką przepustowością wynoszącą 0,5 l/s przy nadpiętrzeniu 20 mm.

Wariant o wysokości zabudowy 90 mm wykazuje przepustowość wynoszącą nawet 0,8 l/s przy nadpiętrzeniu 20 mm. Firma KESSEL oferuje tę nowość produktową jako kompletny zestaw zawierający wszelkie potrzebne do zabudowy elementy. Ułatwia to instalatorom i glazurnikom pracę, ponieważ nie muszą już troszczyć się sami o potrzebny im osprzęt.

Kompletny zestaw – wszystkie elementy do montażu odpływu liniowego

Linearis Infinity jest dostępny w siedmiu długościach w przedziale od 800 do 1600 mm. Można go bez ograniczeń przedłużać i łączyć. Nasadę można dowolnie przesuwać w dwóch płaszczyznach i dzięki temu optymalnie dopasować do układu płytek. Niewidoczny system łączników i praktyczny system połączeń zaciskowych pozwala na układanie odpływów w linii prostej oraz aż w trzech zakresach kątów. Poza tym odpływ może zostać bardzo łatwo skrócony po obu stronach o dowolną długość. Seryjnie zamontowane tłumienie drgań i dźwięków minimalizuje hałasy generowane podczas użytkowania i w łatwy sposób może zostać zainstalowane we wszystkich rodzajach podłóg. Wyrównywane są dzięki temu ruchy związane z pracą podłoża. Fabrycznie zamocowany kołnierz zaciskowy z matą hydroizolacyjną spełnia najwyższe wymagania klasy wodoszczelności W3-I według normy DIN 18534. Syfon Megastop  z zamknięciem wodnym chroni przed rozprzestrzenianiem się nieprzyjemnych zapachów. Otwory wody przesiąkającej w lekkim korpusie z tworzywa sztucznego (PP) w sposób ciągły odwadniają uszczelniane powierzchnie. Wyjmowany wkład w pokrywie wpustu znacząco ułatwia czyszczenie i konserwację.

Linearis Infinity 60 dzięki swojej niewielkiej wysokości zabudowy wynoszącej tylko 60 mm jest najniższą konstrukcją odpływu prysznicowego na rynku, a Linearis Infinity 90 oferuje zwiększone wartości przepływu.

Masz pytania odnośnie branży? Dołącz do grupy Świat Instalacji!

Odpływ liniowy