Instalacje w obiektach sportowych – projekt KAN-therm

Dodano: poniedziałek, 3.01.2022


Multisystem instalacyjny KAN-therm to sprawdzone i nowatorskie rozwiązania w zakresie szeroko pojętej techniki instalacyjnej. Dlatego też nie mogło ich zabraknąć na najbardziej prestiżowych obiektach sportowych. Firma KAN dostarczyła kilometry rur i tysiące złączek, których użyto do budowy instalacji wodociągowych i grzewczych, instalacji technologicznych i ogrzewania płaszczyznowego na wielu stadionach w kraju i za granicą.

Stadion narodowy w Warszawie

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak KAN wykorzystuje swoje rozwiązania w obiektach sportowych?
  • Jakie elementy z oferty KAN składają się na instalację w obiektach sportowych?
  • Jakie korzyści daje oferta KAN w projekcie obiektów sportowych takich jak stadion, czy hala sportowa?

Sprawdź systemy marki KAN-THERM w hurtowni Onninen

Projekt KAN-therm a obiekty sportowe

Współczesny stadion sportowy czy hala to nie tylko płyta boiska i trybuny. To także klimatyzowane i ogrzewane loże, restauracje i sklepy, do których trzeba dostarczyć ciepło i chłód. To podziemne parkingi, które należy wyposażyć w instalację przeciwpożarową, to setki pomieszczeń sanitarnych, do których należy doprowadzić zimną i ciepłą wodę użytkową.

Taki obiekt sportowy, który należy wyposażyć we wszystkie niezbędne elementy instalacyjne, jest dużym wyzwaniem dla projektantów, wykonawców i producentów materiałów instalacyjnych.

Projekty obiektów sportowych w wykonaniu KAN

Polska firma KAN Sp. z o.o. to europejski producent rurowych systemów instalacyjnych. Działa od 1990 r. i dziś́ zatrudnia około 1000 osób w zakładach w Polsce i Niemczech. Firma KAN stworzyła optymalny multisystem instalacyjny KAN-therm, na który składają̨ się najnowocześniejsze, wzajemnie uzupełniające się rozwiązania w zakresie instalacji sanitarnych i grzewczych, przeciwpożarowych i technologicznych – systemy zaciskowe z rur wielowarstwowych i polietylenowych (system KAN-therm Press i KAN-therm Push), system rur zgrzewanych KAN-therm PP oraz systemy zaprasowywanych rur stalowych KAN-therm Steel zestali węglowej zewnętrznie ocynkowanej oraz KAN-therm Inox ze stali nierdzewnej.

System KAN-therm Football w projekcie obiektów sportowych

Oferta firmy KAN dla obiektów sportowych obejmuje nie tylko typową instalację wewnętrzną. System KAN-therm Football to kompletny system instalacyjny służący do budowy instalacji podgrzewania powierzchni murawy boisk piłkarskich. Podgrzewana murawa umożliwia eksploatację boiska przez cały rok, minimalizując przy tym ryzyko kontuzji zawodników. Ogrzewanie muraw stadionów zapobiega powstawaniu warstwy lodu na powierzchni boiska, utrzymuje założoną temperaturę̨ powierzchni i ją osusza, a także umożliwia rozmrożenie powstałej na tych powierzchniach warstwy lodu.

Sprawdź systemy marki KAN-THERM

System składa się między innymi z kolektorów Tichelmana z krócicami przyłączeniowymi, wykonane z rur polietylenowych lub polipropylenowych oraz rury grzejne PE-RT o wraz z listwami mocującymi przewody do podłoża. Integralną częścią̨ tej oferty są̨ elementy automatyki w postaci czujników śniegu i zalodzenia oraz temperatury wraz z cyfrowymi kontrolerami. Zdjęcia ilustrujące artykuł przedstawiają niektóre wybrane obiekty, na których zastosowano systemy KAN-therm. Firma KAN dostarczyła już swoje produkty na kilkadziesiąt stadionów nie tylko w kraju, ale i za granicą (np. na  stadion we Lwowie czy Kijowie).

Ogrzewanie podłóg obiektów sportowych z KAN-therm

KAN specjalizuje się również w ogrzewaniu podłóg sportowych. Do ich ogrzewania producent oferuje, oprócz rur grzewczych i systemów ich mocowań, duży wybór izolacji termicznych.

Dla podłóg sportowych elastycznych punktowo można zastosować system izolacji KAN-therm TBS, gdzie rury grzewcze mocowane są̨ w metalowych lametach radiatorowych umieszczonych w izolacji termicznej ze styropianu. Z kolei ogrzewanie podłóg sportowych elastycznych powierzchniowo, konstruowanych na legarach, można zrealizować w systemie KAN-therm Rail, gdzie rury grzewcze umieszcza się̨ w specjalnych listwach profilowych mocowanych na izolacji termicznej.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Dzięki tak szerokiemu zakresowi zastosowań́ i bogatemu asortymentowi, multisystem KAN-therm jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, jakie stawiają̨ instalacjom współczesne obiekty sportowe.

W ofercie hurtowni hydraulicznej Onninen znajdziesz elementy instalacji, zarówno do typowego budynku, jak i obiektów, takich jak hala sportowa, czy stadion. Decydując się na ofertę KAN-therm możesz mieć pewność, że wykorzystywane elementy zapewnią najwyższe bezpieczeństwo obiektom, w których zostaną użyte!

Rura KAN-therm