Ochrona i wydajność danych: ranking najlepszych szaf serwerowych dla bezpiecznego przechowywania i zarządzania informacjami

Dodano: wtorek, 8.08.2023


Szafy serwerowe stanowią fundamentalny element infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwach, instytucjach i centrach danych. Pełnią one rolę bezpiecznych, wydajnych i profesjonalnych narzędzi, które umożliwiają przechowywanie, ochronę i zarządzanie sprzętem serwerowym, sieciowym oraz innymi urządzeniami krytycznymi dla funkcjonowania nowoczesnych systemów informatycznych.

Inżynier systemowy przy szafie serwerowej

Sprawdź szafy serwerowe w hurtowni Onninen

Profesjonalna szafa serwerowa została zaprojektowana z myślą o maksymalnej optymalizacji przestrzeni i zapewnieniu odpowiednich warunków pracy dla sprzętu IT. Występuje zazwyczaj w standardzie 19 cali, co pozwala na łatwe montowanie i konfigurowanie różnorodnych urządzeń, takich jak serwery, przełączniki, routery, pamięci masowe, a także urządzenia do zarządzania siecią.

Jak wybrać szafę serwerową?

Wybór odpowiedniej szafy rackowej jest kluczowy dla skutecznej organizacji i zarządzania infrastrukturą IT. Przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • ilość i typ urządzeń, jakie będą przechowywane w szafie, aby dobrać odpowiednią wysokość i pojemność;
  • wymiary zewnętrzne szafy i opcje montażu, aby dopasować ją do dostępnego miejsca;
  • klasa szczelności i zabezpieczenia szafy, zapewniająca ochronę przed dostępem osób niepowołanych;
  • możliwość zarządzania przewodami, dostępem do urządzeń oraz dodatkowe opcje, takie jak przepusty kablowe czy regulowane stopki.

Staranne rozważenie tych czynników pomoże wybrać odpowiednią szafę serwerową, która zapewni nie tylko bezpieczne, ale także efektywne zarządzanie infrastrukturą IT.

Ranking najlepszych szaf serwerowych

Szafa serwerowa Q-Lantec 19" 42U 800x800

Szafa serwerowa Q-Lantec 24U 600x600

Szafa serwerowa Q-Lantec 24U 600x600 jest idealna dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz biur, gdzie przestrzeń jest ważnym czynnikiem. Jej stalowa konstrukcja o grubości 1.2 mm zapewnia nie tylko wytrzymałość, ale także maksymalną dopuszczalną wagę obciążenia wynoszącą 500 kg. 

Wyposażona w pojedyncze drzwi przednie z hartowanego szkła, otwierane na 180°, z zamkiem zabezpieczającym dostęp. Ściany boczne wykonane z metalu z zatrzaskami ułatwiającymi montaż i demontaż. Szafa posiada stopień ochrony IP20 i jest dostępna w eleganckim czarnym kolorze RAL9004.

Szafa serwerowa Q-Lantec 32U 600x600

Model ten to znakomite rozwiązanie dla średnich i większych firm, które wymagają wydajnego centrum danych. Szafa serwerowa o wymiarach 1600 x 600 x 600 mm wykonana jest z wytrzymałej stali o grubości 1.2 mm. Drzwi przednie pojedyncze, z hartowanego szkła, otwierane na 180°, z zamkiem zabezpieczającym dostęp, zapewniają bezpieczeństwo sprzętu.

Maksymalna dopuszczalna waga obciążenia szafy serwerowej Q-Lantec 32U 600x600 wynosi 600 kg, co umożliwia przechowywanie zaawansowanego sprzętu, takiego jak dyski sieciowe czy UPS-y. Szafa posiada stopień ochrony IP20, a przepusty kablowe ułatwiają zarządzanie przewodami.

Szafa serwerowa Q-Lantec 42U 800x800

To najbardziej pojemna szafa spośród prezentowanych, idealna dla zaawansowanych przedsiębiorstw korzystających m.in. z dysków sieciowych i UPS-ów. Jej wymiary zewnętrzne to 800 mm x 800 mm x 2050 mm. Drzwi przednie wykonane z hartowanego szkła, otwierane na 180° z zamkiem trzypunktowym, umożliwiają kontrolę wizualną sprzętu.

Drzwi tylne wykonane z pełnej stali zapewniają wytrzymałość i łatwy dostęp do przyłączy. Konstrukcja stalowa o grubości 1.2 mm gwarantuje solidność i trwałość. Szafa serwerowa Q-Lantec 42U 800x800 posiada stopień ochrony IP20 (zgodnie z normą PN-EN 60529) i umożliwia rozszerzenie rozstawu belek do 21". Regulowane stopki pozwalają na dostosowanie wysokości, a dostarczana jest w formie FLAT PACK, co ułatwia samodzielny montaż.

Powyżej wymienione zostały top trzy czołowe modele szaf serwerowych hurtowni instalacyjnej Onninen, które zdobyły uznanie zarówno w małych, jak i średnich czy większych przedsiębiorstwach. Każda z tych szaf wyróżnia się unikalnymi parametrami i możliwościami, doskonale odpowiadając na różnorodne potrzeby.

Sprawdź szafy serwerowe w hurtowni Onninen