Odcięcie wody w trakcie awarii: Zawór kombinowany

Dodano: piątek, 5.01.2024


Zawory kombinowane to urządzenia, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo instalacji, ale też pozwalają na większą oszczędność. Zaletą ich stosowania jest możliwość zapobiegania zarówno niepożądanego wycieku wody, jak i ograniczenia zużycia wody. Warto dowiedzieć się na temat tego produktu więcej.

Instalator hydrauliczny montuje wąż do zlewu z zaworem kombinowanym

Sprawdź zawory kombinowane w hurtowni Onninen

Jak jest zbudowany zawór kombinowany? 

Zawór kombinowany Schell kątowy 1/2" chrom Zawór kombinowany ma charakterystyczną budowę, dzięki której można podłączyć pralkę, ale też baterię. Taki zawór wyposażony jest w trzon korpusu. Posiada również rozetę przesuwną. Zawór wyposażony jest dodatkowo w pokrętło i wyjście. To właśnie dzięki tak prostej konstrukcji można go szybko i łatwo podłączyć.

Dodatkowo rozeta przesuwna i złączka gwintowa zapewniają efektywną pracę w całej instalacji grzewczej czy hydraulicznej. Zawór może posiadać także złączkę. Najczęściej wykorzystywana jest złączka ze stożkiem zaciskowym. Jeżeli chodzi o materiał, to bardzo dobrze sprawdzi się mosiądz, którego powierzchnia jest bardzo trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne czy przeciążenia.

Użycie zaworu kombinowanego z armaturą łazienkową 

Zawór kombinowany Valvex ErgoZawór kombinowany wykorzystuje się do armatury łazienkowej. Poprawia komfort korzystania z łazienki. Dzięki niemu można szczelnie odciąć dopływ wody zaraz przy wężykach, które doprowadzają ją do armatury. To rozwiązanie jest szczególnie ważne, gdy dojdzie np. do awarii. Zawór kombinowany ma bardzo długi okres żywotności. Można szybko i łatwo podłączyć go do pralki, zmywarki czy umywalki. Dzięki jego zastosowaniu można wyeliminować niepożądany wyciek wody.

Nie trzeba również obawiać się, że dojdzie do uszkodzenia armatury, co wiązałoby się z wysokimi kosztami naprawy. Można wybrać zawór, który umożliwia równoczesne podłączenie baterii, a także zmywarki czy pralki. Wykorzystuje się go do armatury zamykającej w instalacjach wodnych. Zawór kombinowany zabezpiecza sprzęty. Nie musicie więc obawiać się, że dojdzie do uszkodzenia urządzeń sanitarnych, przy czym zwróćcie uwagę jaka jest maksymalna temperatura robocza. Bardzo dobrze sprawdzają się zawory, gdzie temperatura wynosi 80 stopni.      

Zawory kombinowane w hurtowni Onninen 

W ofercie hurtowni Onninen znalazł się między innymi zawór kombinowany Schell kątowy 1/2" chrom . Model comfort przeznaczony jest do podłączenia gwintowego wynoszącego pół cala. Wykonany jest bardzo starannie. Można go używać w łazience czy też kuchni. Zwróćcie jeszcze uwagę, że posiada zabezpieczenie przed przepływem wstecznym, a więc woda nie cofnie się do systemu wodnego. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że posiada regulację długości i umożliwia elastyczne przyłączenie.

zawór kątowy Grohe WAS kombinowany Dobrym wyborem będzie ponadto zawór kątowy Grohe WAS kombinowany . Posłuży on przez wiele lat i nie traci swoich właściwości nawet przy intensywnym użytkowaniu. Ten model przeznaczony jest do zmywarki, ale też baterii kuchennej stojącej. Nie ma więc konieczności instalowania dodatkowego przyłącza wody. Wystarczy tylko wykręcić stary zaworek i wkręcić zawór kombinowany.

Posiada długie ramie popychające. Zawór kombinowany Valvex Ergo  to dobre rozwiązanie do łazienki czy kuchni. Jest to model grzybkowy, który jest bardzo szybki w montażu. Wyposażony jest w przyłączenie główne 1/2" i zespolone 3/8". Ciśnienie maksymalne wynosi w tym przypadku 10 bar, a maksymalna temperatura robocza 80 stopni Celsjusza.

Sprawdź zawory kombinowane w hurtowni Onninen

Zawór krzyżówka
Klucz do zaworów