Odkażanie powietrza na najwyższym poziomie – poznaj technologię UV-OXY

Dodano: środa, 9.12.2020


Z roku na rok przykładamy coraz większą wagę do zdrowego wdychanego powietrza, ponieważ ma ono kolosalny wpływ na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Myśli o tym również coraz więcej inwestorów nastawionych na sprzedaż lub wynajem powierzchni użytkowej. W odpowiedzi na tę potrzebę, prezentujemy urządzenie do dezynfekcji powietrza w budynkach użyteczności publicznej - SanificaAria. Dowiedz się więcej na jego temat!

Beghelli odkażacz SanificaAria

Spis treści:

1. Współczesne zapotrzebowanie społeczeństwa. Jak walczyć ze szkodliwymi da ludzkiego zdrowia mikroorganizmami?
2. Czym jest i jak działa urządzenie SanificaAria?
3. Skuteczność potwierdzona badaniami
4. Gdzie przydaje się odkażacz powietrza SanificaAria?

Jak walczyć ze szkodliwymi da ludzkiego zdrowia mikroorganizmami?

Bieżące okoliczności wywołane przez COVID-19 spowodowały, że zaczęto przykładać ogromną wagę do jakości powietrza w swoim otoczeniu. Obecnie powietrze uchodzi za główne źródło przenoszenia szkodliwych dla zdrowia ludzkiego wirusów i bakterii. W istocie prócz wirusów z rodziny koronawirusów istnieją dziesiątki innych zakaźnych czynników, nawet groźniejszych niż sam SARS-COV-2, które przenoszone są przez powietrze, a które mogą występować w wysokich stężeniach w zamkniętych pomieszczeniach. Gdzie zatem szukać rozwiązania?

Natura sama je podpowiada. Niezwykle skuteczne w walce ze szkodliwymi dla zdrowia mikroorganizmami jest źródło UV-C. I tę właśnie technologię UV-C zastosował włoski lider Beghelli, przedstawiając swoje ultranowoczesne rozwiązanie dla aktualnych potrzeb społeczeństwa.

SanificaAria to specjalistyczne urządzenie uvOxy posiadające systemem odkażający powietrze. Wykorzystana technologia opiera się na zwalczaniu żywych komórek, które zostają wewnętrznie napromieniowane poprzez fale światła UV-C.  Dzięki temu, że cały proces eliminacji szkodliwych mikroorganizmów ma miejsce w zamkniętych komorach, odkażacz powietrza jest całkowicie bezpieczne dla ludzi.

Sprawdź ofertę marki Beghelli!

Beghelli odkażacz SanificaAria

O skuteczności urządzenia mówi wiele przeprowadzonych badań. Jednymi z ciekawszych wyników jakie można znaleźć, pochodzą  z eksperymentu zrealizowanego przez dr Paolę Brun w Padwie. Testowano w nim interakcje mające miejsce pomiędzy osobami zdrowymi, a osobami zakażonymi przebywającymi w tym samym zamkniętym pomieszczeniu. Podczas badań korzystano  z technologii UV-C. Stosując ten zabieg udało się ograniczyć aż do 99,9%  ryzyko infekcji wywołanych przez czynniki zakaźne, w tym wirusy. 

Jakość, skuteczność i bezpieczeństwo SanificaArii potwierdzają również certyfikaty przyznane m.in. przez czołową niemiecką jednostkę badawczą TÜV czy polski PZH – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Prócz innowacyjności urządzenia, dostrzega się w nim także praktyczną oraz wizualnie piękną stronę. Jego minimalistyczny,  a jednocześnie przykuwający oko design, został precyzyjnie przemyślany. Wielofunkcyjność produktu, daje możliwość konsumentowi wyboru najlepszego dla niego sposobu montażu: nastropowo, do zawieszenia, czy postawienia na płaskiej powierzchni.

Tak doskonałe urządzenie mogło wyjść tylko spod rąk włoskich projektantów!

Jedno jest pewne współczesne zapotrzebowania społeczeństwa wymagają urządzeń, których zadaniem jest odkażanie powietrza i efektywne eliminowanie wirusów, grzybów, bakterii oraz innych patogenów.

A kiedy SanificaAria pracuje w pomieszczeniu w którym przebywają ludzie ryzyko infekcji wirusowej jest ograniczone niemalże do zera, co z pewnością zwiększa poczucie swobody, komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Beghelli odkażacz SanificaAria

Jak działa odkażacz powietrza SanificaAria?

To specjalistyczne urządzenie bakterio- i wirusobójcze służące do odkażania powietrza. Zastosowana innowacyjna koncepcja efektywnie, wydajnie i kompleksowo dezynfekuje powietrze, oczyszczając je z bakterii, grzybów i wirusów (w tym z koronawirusa) oraz z innych drobnoustrojów.

Zaawansowany system odkażający powietrze działa w oparciu  o opatentowaną technologię UV-OXY, która polega na emitowaniu fal światła UV-C. Zainfekowane powietrze pobierane jest z otoczenia do wnętrza zamkniętej komory poprzez szczególnie wydajny i cichy mechanizm wentylacji. Zassane powietrze jest naświetlane poprzez źródło UV-C w zamkniętej komorze.  Dzięki takiej konstrukcji skutecznie zwalczane zostają nawet najmniejsze drobnoustroje, a także eliminowane i zneutralizowane zostają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Cały proces przebiega wyłącznie wewnątrz komory urządzenia, dlatego podczas aktywnego procesu dezynfekcji, pomieszczenie nie jest narażone na negatywne oddziaływanie promieniowania UV-C. Co oznacza, że w pomieszczeniach w których pracuje SanificaAria mogą przebywać ludzie.

Odkażacze powietrza SanificaAria  są w stanie dezynfekować nawet 200 m3 powietrza na godzinę (np. SanificaAria 200) jednocześnie dzięki cichej pracy, urządzenie zapewnia swobodę funkcjonowania osób znajdujących w pomieszczeniu.

W odkażaczach powietrza SanificaAria zastosowano komory o dużej pojemności, a także wydajne i ciche wentylatory osiowe, dzięki czemu sprzęt jest w stanie pobierać duże ilości powietrza, zapewniając wydajność niezbędną do skutecznego odkażania powietrza w pomieszczeniach o dużych kubaturach.

Zainspirowana przez naturę SanificaAria zyskuje wydajność na poziomie 99,9%. Skuteczność technologii uvOxy® została pomyślnie przetestowana na wielu typach bakterii, nawet tych o wiele bardziej odpornych niż te z rodziny koronawirusów. Dzięki temu SanificaAria osiąga maksymalną zdolność bakteriobójczą, która pozwala w sposób nieporównywalny zwalczać wszystkie drobnoustroje.

Sprawdź ofertę marki Beghelli!

Skuteczność potwierdzona badaniami

SanificaAria nie posiada żadnych przeciwskazań do użytku wśród ludzi, gdyż nie emituje szkodliwego promieniowania ani ozonu. Co więcej jest skuteczna nawet w obecności klimatyzatorów, gwarantując stały poziom jakości powietrza.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że odkażacze powietrza SanificaAria zostały poddane dokładnym testom przeprowadzonym przez stronę trzecią w akredytowanym laboratorium TECNAL SRL (UNI CEI EN ISO/ IEC 17025: 2005), we współpracy z Gelt International SRL.

Beghelli odkażacz SanificaAria

Badania miały na celu zweryfikowanie zdolności bakteriobójczej wobec mikroorganizmów, które wykazują różną odporność na promieniowanie UV-C. Badania zostały przeprowadzone na podstawie normy technicznej ISO 15714:2019 (metoda oceny dawki promieniowania UV dla drobnoustrojów przenoszonych drogą powietrzną dla urządzeń wykorzystujących promieniowanie ultrafioletowe).

Badania laboratoryjne potwierdziły, że kontrolowana emisja promieniowania UV-C przez odkażacz powietrza SanificaAria jest w stanie usunąć wszelkiego rodzaju grzyby, wirusy, bakterie, patogeny z zakażonego powietrza w postaci 90% mikroorganizmów Gram-Dodatnich oraz aż 99% mikroorganizmów Gram-Ujemnych. Warto zaznaczyć, że do mikroorganizmów Gram-Ujemnych zalicza się wirusy z rodziny koronawirusów – w tym koronawirusa SARS-CoV-2.

Sprawdź ofertę marki Beghelli!

Gdzie przydaje się odkażacz powietrza SanificaAria?

Odkażacz powietrza SanificaAria, to nowy niezbędny środek bezpieczeństwa. A więc powinien być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie konieczne jest efektywne eliminowanie wszelkich szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów
z powietrza.

Przede wszystkim prezentowany sprzęt idealnie sprawdzi się do eliminowania drobnoustrojów z powietrza w obiektach użyteczności publicznej o dużej wielkości, obiektach handlowych, usługowych, komercyjnych, przemysłowych, szpitalach i gabinetach lekarskich ale również w mieszkaniach czy domach prywatnych.

 Zatem SanificAria szczególnie stanie na wysokości zadania szczególnie tam, gdzie powinno stosować się okresowe odkażanie powietrza.

Sprawdź ofertę marki Beghelli!