Odwrócona osmoza, co zawiera woda? Sprawdź jaki filtr odwróconej osmozy wybrać!

Dodano: czwartek, 6.04.2023


Słyszeliście o pojęciu odwróconej osmozy? Wiecie jakie tajemnice (i pierwiastki) kryje w sobie woda? Jeśli nie, to koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem! Podpowiadamy w nim jakie wybrać filtry do odwróconej osmozy.

Zbliżenie na butelkę i szklankę wody

Czym jest odwrócona osmoza?

Odwrócona osmoza to proces, w którym woda jest filtrowana poprzez przepuszczenie jej przez specjalny filtr o bardzo drobnych porach. W ten sposób usuwany jest z niej zanieczyszczenia, takie jak metale ciężkie czy pestycydy. Jednocześnie woda zostaje odseparowana od soli i minerałów, co pozwala na zachowanie naturalnego smaku i wartości odżywczych.

Sprawdź filtry i dzbanki filtrujące w hurtowni Onninen

Jakie pierwiastki usuwa odwrócona osmoza?

Odwrócona osmoza usuwa przede wszystkim sole mineralne, metale ciężkie, pestycydy i inne zanieczyszczenia. Woda po tym procesie staje się czystsza i bezpieczniejsza w użyciu. W zależności od technologii filtracji, odwrócona osmoza może być w stanie usunąć również inne pierwiastki chemiczne, np. fluor, chlor czy azotany. Warto pamiętać, że proces odwróconej osmozy skutecznie pozbywa się szkodliwych substancji zawartych w wodzie, jednak może również zredukować ilość cennych pierwiastków mineralnych, takich jak wapń, magnez czy potas. Dlatego też warto korzystać z urządzeń, które umożliwiają uzupełnienie tych składników w wodzie po procesie odwróconej osmozy.

Czy woda z odwróconej osmozy jest zdrowa?

Woda po procesie odwróconej osmozy jest wolna od zanieczyszczeń oraz substancji, które mogą obniżać jej jakość. Dzięki temu jest zdrowsza i smaczniejsza, co przekłada się na zwiększenie chęci do picia wody. Ponadto osoby borykające się z problemami zdrowotnymi, takimi jak nietolerancja minerałów i składników wody, mogą skorzystać z wody po odwróconej osmozie i uniknąć niepożądanych skutków. Woda z odwróconej osmozy może być bardziej czysta i pozbawiona szkodliwych substancji niż standardowa woda z kranu. Ostatecznie decyzja o korzystaniu z wody z odwróconej osmozy zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb zdrowotnych.

Filtry do odwróconej osmozy w hurtowni Onninen

Jeśli chcesz skorzystać z wody po odwróconej osmozie, warto wiedzieć jakie filtry wybrać i na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim powinieneś wybrać filtr do odwróconej osmozy, który posiada membranę o bardzo drobnych porach. W ten sposób będziesz miał pewność, że woda będzie wolna od szkodliwych substancji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pojemność dzbanka filtrującego oraz jego design, aby filtr stanowił atrakcyjny element wystroju kuchni. Wodę z odwróconej osmozy można również uzyskać przy pomocy filtra kuchennego, którego zalety opisujemy poniżej.

Filtr do odwróconej osmozy RO 6 WFU YONG

Odwrócona osmoza Filtr RO 6 WFU YOUNGFiltr do odwróconej osmozy RO 6 WFU YONG to nowoczesny sześciostopniowy system filtrujący odwróconej osmozy. Jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli filtrów kuchennych. Oczyszcza wodę i pozbywa się z niej zanieczyszczeń mechanicznych, związków metali ciężkich, bakterii i wirusów. Zestaw składa się z trzech filtrów wstępnych, membrany osmotycznej oraz dwóch liniowych filtrów końcowych, które mineralizują, alkalizują i jonizują wodę. System RO6 montuje się najczęściej w szafce pod zlewem kuchennym. Woda filtrowana dzięki temu systemowi może zastąpić wiele suplementów i kosmetyków w naszym życiu codziennym.

Zalety wody filtrowanej przez system RO6 WFU YOUNG:

  • Wyrównuje pH po intensywnym treningu
  • Nawadnia i nawilża skórę
  • Wspomaga trawienie i przynosi ulgę w dolegliwościach spowodowanych zakwaszeniem organizmu
  • Dostarcza naturalne minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania (szczególnie w chorobach przewodu pokarmowego, nadciśnieniu, cukrzycy, zaburzeniu funkcji nerek i utraty elektrolitów)

W hurtowni Onninen dostępne są filtry wymienne do systemu odwróconej osmozy, np. filtr do odwróconej osmozy FS2 z podwójnym systemem narurowym, filtr do odwróconej osmozy FS3 z potrójnym systemem narurowym. W sprzedaży dostępne są również wkłady:

Warto zadbać o jakość spożywanej wody i sięgnąć po filtry do odwróconej osmozy. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się smaczną i zdrową wodą każdego dnia!

Sprawdź filtry i dzbanki filtrujące w hurtowni Onninen

USTM/ Filtry USTM
Dzbanek na wodę
Aquaphor filtry
Filtry do dzbanka Dafi/ Filtry Dafi
Dzbanek Dafi/ Dzbanek filtrujący Dafi
Dafi