Odzież BHP - odzież robocza i ochrona głowy

Dodano: czwartek, 2.02.2023


Na placach budów i w zakładach pracy obowiązuje specyficzna moda lub, jak kto woli, kod ubioru. Tu też liczą się najnowsze trendy, ale wyznaczane przez standardy bezpieczeństwa i praktyczności, a nie wyglądu. Co się nosi dla ochrony w tym sezonie? Sprawdź – warto być na czasie!

Odzież robocza i BHP - buty, rękawice, gogle (okulary), kask (hełm)

Odzież robocza

Co nosić, by być widocznym, bezpiecznym i odpornym na czynniki atmosferyczne, a przy tym cieszyć się wygodą i mieć gdzie schować najabrdziej podręczne narzędzia? Mamy kilka pomysłów!

Kurtka ostrzegawcza

Naszą rewię bezpiecznej mody zaczynamy od kurtki ostrzegawczej. Wykonana została z poliestru powlekanego poliuretanem, dzięki czemu chroni przed wiatrem i opadami, a ponadto zapewnia widoczność dzięki fluorescencyjnemu kolorowi i paskom odblaskowym na korpusie i rękawach. Dostępna jest pełna paleta rozmiarów.

Ogrodniczki robocze

Ogrodniczki roboczeNaczelną cechą odzieży roboczej jest jej nastawienie na walory praktyczne. Poliestrowo-bawełniane ogrodniczki robocze M2 mają aż osiem kieszeni (w tym jedną szytą na miarę pod kątem… no cóż, miarki) oraz elastyczne szelki z możliwością regulacji. Są trwałe i wygodne, a śmiemy twierdzić, że dla instalatora stanowią tak samo niezbędne narzędzie pracy jak klucze i wkrętaki.

Roboczy T-shirt

Specjalny roboczy T-shirt? A czym taka koszulka różni się od zwykłej, z ulubionym motywem graficznym na piersi? Jest wykonana z bawełnianej siatki dżersejowej o wysokiej gramaturze, co sprawia, że żadnej pracy się nie boi. Wprawdzie przy krótkich rękawach jej walor BHP jest praktycznie żaden, ale nie o to chodzi – pod wytrzymałą odzież ochronną też trzeba założyć przewiewny podkoszulek, żeby nie nosić np. kurtki na gołe ciało.

Rękawice ochronne odporne na przecięcie

Rękawice ochronne pełnią więcej ról niż można by się po nich spodziewać. Nie tylko chronią dłonie przed zanieczyszczeniami, ale również przed chemikaliami lub urazami mechanicznymi. Te konkretnie charakteryzują się szczególną odpornością na przecięcie, dlatego idealnie sprawdzą się w rękach (a raczej na rękach) każdego, kto coś w pracy tnie, a więc np. instalatora systemów ogrzewania płaszczyznowego czy glazurnika. Odpowiednią chwytność zapewnia pokrycie przyczepnym poliuretanem.

Rękawice ochronne przyczepne

Czasem ochrona przed zabrudzeniem dłoni i odpowiednia chwytność jest wszystkim, czego oczekujemy i wymagamy od rękawic ochronnych. Ten model to właśnie zapewnia. I niewiele ponad to, ale czasem dokładnie tyle i tylko tyle potrzeba. A my lubimy produkty, które dają nabywcy po prostu to, za co płaci.

Buty robocze ochronne

Półbuty robocze ochronneRoboczy ubiór nie będzie kompletny bez butów ochronnych ze wzmocnionymi noskami. Na placu budowy lub w zakładzie produkcyjnym niestety zdarza się, że różne rzeczy upadają, a specyfika tych miejsc sprawia, że owe rzeczy nie należą do lekkich. Aby uniknąć stłuczeń i innych urazów stóp, zwłaszcza palców, obuwie tego typu ma wykonaną z kompozytu konstrukcję zabezpieczającą przed wypadkami wynikającymi z nieubłaganego działania siły ciążenia.

Sprawdź pełną ofertę odzieży ochronnej w hurtowni Onninen

Ochrona głowy - hełm budowlany, nauszniki przeciwhałasowe, okulary ochronne

Ochrona głowy oraz wzroku i słuchu to klucz, jeżeli chodzi o BHP. Poniżej prezentujemy wybór absolutnie podstawowych środków ochrony osobistego „centrum poznawczo-decyzyjnego”.

Hełm budowlany ochronny

Hełm budowlany ochronnyCzasem wystarczy, żeby odzież robocza była wygodna i praktyczna. Innym razem oczekujemy, że zapewni również widoczność. Są jednak sytuacje, kiedy musi również gwarantować bezpieczeństwo w miejscu pracy i tu wjeżdża hełm budowlany (popularnie zwany kaskiem), cały na… niebiesko. Wykonany został z HDPE (polietylenu o wysokiej gęstości), ma płynną regulację rozmiaru (obwód głowy 53-63 cm) i jest odporny na promieniowanie UV. Czego chcieć więcej?

Nauszniki przeciwhałasowe

Jeżeli już chcieć czegoś więcej, to może nauszników przeciwhałasowych do kompletu? Najważniejsze parametry w przypadku takiego produktu, stopień tłumienia, wynosi średnio 23 dB (od 17 dB dla niskich częstotliwości do ). Wśród innych warto wymienić czasze wykonane z polistyrenu, pałąk z ABS z regulacją wysokości oraz poduszki o niskim stopniu nacisku, dzięki którym nauszniki można nosić długo bez uczucia uwierania.

Zatyczki do uszu (korki)

Do zastosowań bardziej doraźnych wystarczą miękkie, piankowe zatyczki do uszu. Dzięki dokanałowej aplikacji, charakteryzują się one nawet wyższym stopniem redukcji hałasu niż nauszniki – aż 37 dB. Ze względu na jednorazową naturę dobrze nadają się np. dla osób jednorazowo odwiedzających dany zakład pracy lub plac budowy. Opakowanie zawiera 10 par, a więc można nim obsłużyć niewielką grupę.

Okulary ochronne z filtrem UV

Okulary ochronne z filtrem UVOchrona oczu przed promieniowaniem UV bez przyciemniania obrazu? Taką możliwość dają okulary ochronne z filtrem UV 400 i bezbarwnymi szkłami. Choć trudno tu mówić o szkłach, ponieważ są one jednoczęściowe i wykonane w całości z poliwęglanu. Szerokie zauszniki wyposażono w wentylację oraz otwory do zamocowania sznurka, dzięki któremu można po zdjęciu zawiesić je na szyi, zwłaszcza że złożenie i schowanie do kieszeni nie wchodzi w grę.

Sprawdź ofertę środków ochrony głowy w hurtowni Onninen

Budujesz? Instalujesz? Remontujesz? Produkujesz? W hurtowni Onninen nie tylko kupisz urządzenia do zamontowania oraz narzędzia i akcesoria, które pomogą szybko i sprawnie wykonać tę pracę, ale również bezpieczny, praktyczny i wygodny „strój służbowy”. Zapraszamy!

Ubrania robocze
Spodnie robocze
Rękawice robocze
Buty robocze zimowe
Buty robocze letnie
Bluza robocza
Ogrodniczki robocze
Spodnie robocze Snickers
Spodnie robocze Strauss
Spodnie robocze Neo
Spodnie robocze ocieplane
Kurtka robocza
Kurtka robocza zimowa
Kurtka odblaskowa
Kamizelka odblaskowa
Koszula robocza
Koszulka robocza
Odzież przeciwdeszczowa
Kombinezon ochronny
Kombinezon roboczy
Wodery