Ogrzewanie i wentylacja w domu. Trendy na wiosnę 2023

Dodano: piątek, 18.06.2021


W tym roku zima walczyła długo, ale musiała wreszcie ustąpić miejsca wiośnie. Jest to okres, kiedy właściciele domów i działek wcielają w życie zaplanowane budowy oraz modernizacje. Dla instalatorów oznacza to oczywiście okres wzmożonej pracy. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania pojawiły się na rynku w ostatnim czasie i które z nich cieszą się obecnie największą popularnością wśród klientów. W tym tekście skupimy się na ogrzewaniu i wentylacji budynków. Oto kilka inspiracji zgodnych w trendami na 2023 rok!

Ogrzewanie i wentylacja w domu. Trendy na wiosnę 2023

Z artykułu dowiesz się:

  • na jakie czynniki zwracają uwagę klienci, którzy budują dom,
  • jakie urządzenia pomogą zaoszczędzić energię,
  • jak zwiększyć wilgotność w pomieszczeniach zimą, a zarazem zmniejszyć ją latem

Wentylacja wyposażona w filtry oczyszczające

Wietrzenie pomieszczeń to warunek utrzymania w domu higienicznych i wspierających zdrowie warunków. Powietrze na zewnątrz nie zawsze jednak zachęca do otwierania okien. Przede wszystkim problemem polskich miejscowości (niezależnie od ich rozmiarów) bywa smog. Wpuszczanie do domu zanieczyszczeń mija się z celem wietrzenia budynku. Z drugiej strony kłopotliwa może okazać się sama temperatura powietrza. Nocą niejednokrotnie będzie za niska, aby we wnętrzach został zachowany komfort, za dnia w mieszkaniu może się robić zbyt ciepło.

Czyste powietrze w domuOptymalnym rozwiązaniem jest więc wentylacja wyposażona w filtry oczyszczające powietrze. System tego typu zatrzymuje nawet drobne pyły, które mogą powodować zaburzenia snu, pogarszać koncentrację, a także zwiększać ryzyko alergii, astmy i wielu innych chorób.

Co ciekawe, takie udogodnienia dostępne są także w systemach ogrzewania domu. Mowa na przykład o grzejnikach z powłoką antybakteryjną, która zapobiega namnażaniu mikroorganizmów, takich jak bakterie i grzyby. Zastosowane w niej jony srebra zabijają enzymy odpowiedzialne za transport substancji odżywczych, nie dopuszczając do podziału komórek i uszkadzając membrany komórkowe drobnoustrojów. Efekt? Zdecydowana redukcja ryzyka wszelkich infekcji. Grzejniki tego typu to świetne rozwiązanie do każdego pomieszczenia, a przede wszystkim do łazienki, gdzie codziennie suszą się wilgotne ręczniki.

Ogrzewanie urządzeniami z termowentylatorem

Komfort cieplny zimą i latemJakie ogrzewanie w domu sprawdzi się najlepiej? Takie, które działa bardzo szybko. Dużą popularnością cieszą się obecnie grzejniki, błyskawicznie dostosowujące temperaturę do preferencji użytkownika aktualnie korzystającego z pomieszczenia. Korzystają w tym celu z technologii promieniowania podczerwonego. To gwarancja komfortu każdego domownika, niezależnie od tego kto, jakie temperatury preferuje.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzeń grzewczych wyposażonych w wydajny termowentylator. Nie tylko w mgnieniu oka podniosą one temperaturę w pomieszczeniu, odpowiadając na konkretne zapotrzebowanie, ale także szybko wysuszą i nagrzeją ręczniki. Każda osoba korzystająca z łazienki doceni takie udogodnienie, wychodząc spod prysznica.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Zehnder ComfoAir Q450 ST - energooszczędna wentylacja do domu

zehnder comfort q450 Każde z wyżej opisanych rozwiązań znajdziesz w ofercie marki Zehnder. Jej kompleksowe systemy ComfoAir Q pozwalają na bardzo łatwy montaż instalacji wentylacyjnych z funkcją odzysku ciepła. Dzięki temu możesz zaoferować swoim klientom rozwiązania gwarantujące wysoki poziom komfortu oraz efektywności energetycznej.

System marki Zehnder oferuje klientom same korzyści. Zapewnia stały napływ świeżego powietrza do wnętrz, odzyskując ciepło pochodzące z ogrzewania domu. Jednostka wentylacyjna ComfoAir Q450ST posiadaja ponadto wszystkie najważniejsze certyfikaty, które uprawniają do ubiegania się o dotacje państwowe.

Sprawdź jednostki wentylacyjne marki Zehnder


Zalety systemów wentylacji Zehnder

Chcąc zaproponować swoim klientom najlepsze sposoby ogrzewania i wentylacji budynku, przedstaw im korzyści płynące z eksploatacji systemu Zehnder:

  • Niewielkie zapotrzebowanie wentylatora centrali na energię zmniejsza jej zużycie przez system rekuperacji. W oczywisty sposób przekłada się to na oszczędności finansowe. Jest to również rozwiązanie przyjazne środowisku. Funkcja odzysku ciepła nie pozwala na zmarnowanie wytworzonej już przez ogrzewanie energii.
  • Systemy Zehnder umożliwiają przekazywanie ciepła oraz wilgoci pomiędzy dwoma strumieniami powietrza. Zimą pozwala to odzyskać nawet 70% wilgoci, co przekłada się na znaczący wzrost jej poziomu w budynku. Latem instalacja działa dokładnie odwrotnie, kierując wilgoć do strumienia wywiewanego. W efekcie komfortowe warunki utrzymywane są przez cały rok.
  • Wykonanie instalacji Zehnder z wykorzystaniem centrali ComfoAir Q450 ST jest bardzo proste. Montaż odbywa się na zasadzie plug and play, a system oferuje pomoc przy uruchomieniu. Podczas eksploatacji pomocna okaże się łatwa konserwacja oraz funkcja zdalnego monitoringu. Co ważne, nie tylko użytkownicy skorzystają z gwarancji i wsparcia oferowanego przez producenta. Na fachową pomoc mogą liczyć także instalatorzy.
  • Zastosowanie systemu Zehnder to gwarancja realizacji europejskich standardów wydajności. Centrala ComfoAir Q450 ST opatrzona jest etykietą energetyczną klasy A+. Użytkownicy mogą być więc pewni, że instalacja bez problemów spełni także przyszłe standardy. Urządzenia Zehnder cechują się najlepszymi na rynku parametrami pod kątem odzysku ciepła.
  • Produkty Zehnder gwarantują kompatybilność instalacji. Centrale ComfoAir Q450 ST są idealnie zintegrowane z kompleksowym systemem komfortowej wentylacji wnętrz. Oferta marki obejmuje bowiem także komponenty dystrybuujące powietrze po całym budynku.
  • System Zehnder jest prosty w obsłudze. Użytkownicy bez trudu poradzą sobie z konfiguracją wentylacji oraz jej sterowaniem. Do dyspozycji mają zarówno intuicyjne wyświetlacze na centrali, jak i tryb automatyczny, który za pomocą czujników dostosowuje ustawienia do warunków panujących w budynku. Dopełnieniem tych funkcji jest praktyczna aplikacja na urządzenia mobilne. Co więcej, poprzez złącze KNX można zintegrować urządzenie Zehnder ComfoAir Q450 ST z systemem inteligentnego sterowania budynkiem.

Ogrzewanie Zehnder

Zehnder - idealny system wentylacji i ogrzewania domu jednorodzinnego

Znasz już najważniejsze korzyści płynące z zastosowania wentylacji Zehnder. Wiesz również, że popularnością wśród klientów cieszą się inteligentne grzejniki gwarantujące błyskawiczne wzrosty temperatury w pomieszczeniach i zapobiegające namnażaniu się szkodliwych mikroorganizmów. Chcąc skorzystać z takiego sposobu ogrzewania oraz wentylacji, należy zaopatrzyć się w komponenty szwajcarskiej marki.

Jeśli chcesz zaoferować swoim klientom wydajny i energooszczędny system ogrzewania oraz wentylacji, zapoznaj się z asortymentem Zehnder dostępnym w ofercie naszej hurtowni. To urządzenia, które można wykorzystać na potrzeby domu jednorodzinnego zarówno w starym, jak i w nowym budownictwie. Niewątpliwie stanowią jeden z trendów tego roku!

Sprawdź ofertę marki Zehnder

Wentylacja grawitacyjna
Wentylacja mechaniczna
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
Kominek wnetylacyjny
Zawór zwrotny wentylacja
Centralne ogrzewanie
Komin wentylacyjny