Ogrzewanie podłogowe a alergia – produkty KAN-therm przyjazne alergikom

Dodano: wtorek, 23.11.2021


Wodne ogrzewanie podłogowe, jeszcze nie tak dawno stanowiące novum na rynku budowlanym, dziś coraz częściej znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych. Zaletą jest nie tylko energooszczędność systemu i wpływ na estetykę wnętrza, ale także komfort użytkowania.

Produkty KAN-therm przyjazne alergikom

Ogrzewanie podłogowe a alergia – co warto wiedzieć? 

Produkty KAN-therm przyjazne alergikomSezon grzewczy, rozpoczynający się jesienią i trwający do wiosny, to dla osób zmagających się z dolegliwościami alergicznymi powód do zmartwień. Odkręcone kaloryfery, rzadko wietrzone pomieszczenia i wysuszone powietrze wewnątrz przyczyniają się do rozwoju roztoczy, które wraz cyrkulującym powietrzem przedostają się do dróg oddechowych. Rozwiązaniem poprawiającym komfort życia alergików jest instalacja wodnego systemu ogrzewania podłogowego. 

Sprawdź system ogrzewania podłogowego od KAN-therm

Ogrzewanie podłogowe KAN-therm

Ogrzewanie płaszczyznowe KAN-therm daje możliwość wykonania praktycznie każdej, nawet najbardziej nietypowej instalacji ogrzewania lub chłodzenia podłogowego. Szeroki zakres średnic (12-26 mm) i rodzajów rur umożliwia optymalne ich użycie we wszystkich odmianach niskotemperaturowych ogrzewań płaszczyznowych. Od ogrzewań ściennych, poprzez układy ogrzewań podłogowych, aż do podgrzewań powierzchni otwartych jak podjazdy czy boiska.

Sprawdź system ogrzewania podłogowego od KAN-therm


Ogrzewanie przez konwencję i przez promieniowanie

Tym, co wyróżnia wodne ogrzewanie podłogowe spośród tradycyjnych metod, na co szczególną uwagę powinny zwrócić osoby uczulone na kurz, to sposób rozprzestrzeniania się ciepła.
W przypadku standardowego, grzejnikowego ogrzewania (kaloryfery, grzejniki płytowe) oraz ogrzewania konwektorowego (dmuchawy, konwektory, grzejniki kanałowe) ciepło rozchodzi się poprzez konwencję, czyli unoszenie. Zjawisko konwencji polega na swobodnym ruchu powietrza wynikającym z różnicy temperatur. Ogrzane powietrze zaczyna krążyć w pomieszczeniu, a wraz z nim drobinki kurzu, roztocza, zarodniki grzybów i pleśni.

W odróżnieniu od tradycyjnych metod, ciepło z ogrzewania podłogowego rozchodzi się poprzez promieniowanie. Ciepło, przenikając przez powietrze, sprawia, że nie jest ono wprawiane w intensywny ruch, a zatem ani kurz, ani roztocza nie rozprzestrzeniają się tak intensywnie, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania standardowego.

Zaletą takiego sposobu rozprzestrzeniania się ciepła jest także to, że powietrze nie ulega nadmiernemu wysuszeniu. Im większa wilgoć panuje w pomieszczeniu, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu oddechowego. W przypadku zastosowania wodnego ogrzewania podłogowego KAN wilgotność względna nad powierzchnią podłogi utrzymuje się na poziomie 45%, co wpływa na ograniczenie rozwoju roztoczy.

Produkty KAN-therm przyjazne alergikom

Ogrzewanie podłogowe w ofercie Onninen

W ofercie KAN na uwagę zasługują rozwiązania: Systemów KAN-therm Tacker, KAN-therm  Profil i KAN-therm Rail, przeznaczone do zabudowy „na mokro” – dostosowane do standardowych wylewek betonowych lub anhydrytowych.  W odróżnieniu od powyższych System KAN-therm TBS dedykowany jest do zabudowy suchej, stosowanej w budynkach o konstrukcji szkieletowej.

rodzaje ogrzewania podłogowego

Systemy KAN-therm to nowoczesne, energooszczędne i trwałe rozwiązania pozwalające na wykonanie niemal każdej, nawet nietypowej instalacji podłogowej. Zaletą Systemów KAN-therm jest ich kompletność. Każdy z systemów składa się ze wszystkich niezbędnych elementów do budowy instalacji – rur grzewczych, izolacji, rozdzielaczy, szafek i automatyki.

Wymieniaj korzyści w nowej platformie lojalnościowej OnnTop!

Systemy wodnego ogrzewania podłogowego KAN-therm z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i ogólnym. Wszędzie tam, gdzie wymagane jest zapewnienie energooszczędnego, komfortowego oraz ekonomicznego ogrzewania.

wodne ogrzewanie podłogowe kan

Ogrzewanie podłogowe wodne
Podłogówka
Rura KAN-therm
KAN-therm Blue Floor
Centralne ogrzewanie