Ogrzewanie pompami ciepła KAISAI

Dodano: piątek, 29.07.2022


Jednym z największych wyzwań współczesnego ciepłownictwa jest poszukiwanie ekonomicznych i przyjaznych środowisku sposobów ogrzewania budynków. Odpowiedź na te potrzeby stanowią niewątpliwie pompy ciepła, którym przyjrzymy się bliżej na przykładzie produktów marki KAISAI. Dzięki nowoczesnej technologii urządzenia te pracują w bardzo szerokim zakresie temperatur zewnętrznych i zapewniają efektywne ogrzewanie budynków oraz CWU. Nie emitują szkodliwych substancji do otoczenia, są bezpieczne w eksploatacji i zupełnie bezobsługowe. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto buduje dom lub wymienia źródło ciepła w budynku.

Oszczędne i ekologiczne ogrzewanie budynku pompą ciepła. Nowe rozwiązania KAISAI

Z artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzują się pompy ciepła typu monoblok,
  • dlaczego pompy ciepła typu split są idealną propozycją dla posiadaczy domów, sklepów, biur i lokali usługowych,
  • jaka jest maksymalna kwota dotacji do pomp ciepła KAISAI,
  • dlaczego warto postawić na pompę ciepła.

Jak działa pompa ciepła typu monoblok?

Oszczędne i ekologiczne ogrzewanie budynku pompą ciepła. Nowe rozwiązania KAISAI

Pompa ciepła pobiera energię z powietrza i wykorzystuje ją do ogrzewania domu lub przygotowania CWU. Posiada także wbudowaną funkcję chłodzenia. W urządzeniach typu monoblok instalacja czynnika chłodzącego wbudowana jest w całości w jednostkę zewnętrzną. Przekłada się to przede wszystkim na dobrą izolację termiczną, oszczędność miejsca oraz cichą pracę pompy.

Specjalna konstrukcja urządzenia pozwala na łatwy dostęp do elementów zewnętrznych, a przewód komunikacyjny o długości 50 metrów zapewnia dużą swobodę montażu sterownika. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi możliwa jest szybka i łatwa zmiana parametrów i monitorowanie ich w czasie rzeczywistym.

Sprawdź ofertę pomp ciepła KAISAI w ofercie hurtowni!


W serii Arctic marki KAISAI dostępne jest 8 modeli typu monoblok o mocy grzewczej od 6 do 30 kW. Cechują się one kompaktową konstrukcją składającą się z pompy obiegowej, naczynia przeponowego, zaworu bezpieczeństwa, zaworu odpowietrzającego i czujnika przepływu. Urządzenia można obsługiwać za pośrednictwem sieci WiFi poprzez aplikację mobilną. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne uruchamianie trybów wakacyjnych lub ekonomicznych oraz kontrolę zużycia energii.

Sprawdź strefę marki KAISAI w hurtowni Onninen!

Czym cechuje się pompa ciepła typu split?

Oszczędne i ekologiczne ogrzewanie budynku pompą ciepła. Nowe rozwiązania KAISAI

Jak sama nazwa wskazuje, pompy ciepła typu split posiadają niezależną jednostkę wewnętrzną, która połączona jest z elementem zewnętrznym w sposób elastyczny. Wszystkie komponenty hydrauliczne pozostają więc łatwo dostępne, a przewód chłodniczy jest całkowicie odporny na zamarzanie, nawet podczas długotrwałego braku zasilania.

Wszystkie te zalety przekładają się na bardzo wygodną eksploatację, która czyni z pomp ciepła idealne rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych, ale też sklepów, powierzchni biurowych i lokali usługowych.

Seria pomp ciepła KaiSai Arctic­­ obejmuje modele typu split, które można połączyć w system kaskadowy (obejmujący aż do 6 jednostek). Urządzenia wyposażone są w gniazda USB pozwalające na aktualizację oprogramowania i zapisywanie ustawień. Aplikacja ComfortHome umożliwia z kolei zdalną kontrolę temperatury zasilania i ciepłej wody użytkowej, a także przełączanie stref i zarządzanie zużyciem energii elektrycznej.

Uzyskaj dofinansowanie do pomp ciepła KAISAI!

Czy wiesz, że maksymalna kwota dotacji do pomp ciepła KAISAI wynosi aż 37 000 zł? Jeśli jesteś właścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego, możesz skorzystać z Programu "Czyste Powietrze" i otrzymać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła i prace związane z termomodernizacją. Wniosek o dotację złożysz przez Internet lub w urzędzie. Szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na stronie www.czystepowietrze.gov.pl.

Chłodzenie i ogrzewanie pompą ciepła - dlaczego warto?

Oszczędne i ekologiczne ogrzewanie budynku pompą ciepła. Nowe rozwiązania KAISAI

Ogrzewanie domu pompą ciepła powietrze-woda niesie ze sobą mnóstwo korzyści, które dają temu urządzeniu zdecydowaną przewagę nad innymi rozwiązaniami. Przede wszystkim jest to metoda przyjazna środowisku. Pompy stanowią jedno z ekologicznych źródeł ciepła, ponieważ zamiast szkodliwego paliwa wykorzystują energię zawartą w powietrzu. Pozyskują w ten sposób nawet 80 procent mocy. Zasilanie elektryczne pozwala im ponadto wykorzystać także fotowoltaikę w tzw. systemie domu pasywnego.

Energia znajdująca się w powietrzu nic nie kosztuje, co sprawia, że pompa ciepła jest jednym z najtańszych systemów grzewczych. Przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów eksploatacji budynku, które mogą spaść nawet czterokrotnie. Korzystanie z tak ekonomicznego rozwiązania pozwala także zminimalizować wydatki na konserwację instalacji - na przykład przeglądy kominiarskie.

Dzięki automatycznej pracy pompy ciepła zapewniają wysoki poziom komfortu. Intuicyjny sterownik utrzymuje stałą temperaturę powietrza oraz CWU przez cały rok, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. W razie potrzeby zmiana parametrów możliwa jest oczywiście w każdej chwili.

Sprawdź pompy ciepła w hurtowni Onninen!

Centralne ogrzewanie