Osprzęt elektroinstalacyjny | Łączniki i gniazda

Dodano: 2020 10 29, Thu


Osprzęt elektroinstalacyjny lumina od lat cieszy się uznaniem zawodowych instalatorów. Łączniki i gniazda marki Hager - dzięki łatwemu montażowi - zyskały popularność także wśród amatorów. Teraz producent wzbogaca tę serię o dwie nowe linie wzornicze. Produkty lumina zachwycają już nie tylko funkcjonalnością i niezawodnością, ale także nowoczesną, przyjemną dla oka estetyką. Stanowią odpowiedź na potrzeby dzisiejszego rynku, gdzie istotny czynnik decyzyjny stanowi również cena. Poznaj wszystkie ich zalety!

Osprzęt elektroinstalacyjny lumina - rozwiązanie dla fachowca oraz amatora!

 

W tym artykule poznasz:

  • bogatą ofertę osprzętu elektroinstalacyjnego producenta Hager,
  • zalety osprzętu elektroinstalacyjnego z serii lumina,
  • schemat działania konfiguratora osprzętu lumina.

Osprzęt elektroinstalacyjny lumina - czym się charakteryzuje?

Osprzęt elektryczny lumina soul jest od dawna chętnie wybierany zarówno przez instalatorów, jak i przez inwestorów. Dla tych pierwszych to przede wszystkim rozwiązanie łatwe w montażu, dla tych drugich - przyjazne dla portfela. Teraz producent postanowił poszerzyć serię o dwie nowe linie wzornicze: luminę intense oraz luminę passion. Użytkownicy mogą więc wybierać spośród zróżnicowanych modeli, które z powodzeniem odnajdą się w każdym wnętrzu. Co ważne, wszystkie gniazda i łączniki wykorzystują wspólne mechanizmy, dzięki czemu można używać ich wymiennie w dowolnych produktach z serii lumina. Pozwala to na łatwy montaż nowych elementów osprzętowych bez konieczności ingerowania we wcześniejszą instalację.

Osprzęt elektroinstalacyjny Lumina

Dzięki tak wygodnemu systemowi, instalatorzy mogą szybko i bezproblemowo wymieniać ramki wykonane z różnych materiałów, a więc i pochodzące z różnych półek cenowych. Korzyści z takiego rozwiązania czerpią także inwestorzy, którzy nie muszą ponosić niepotrzebnych kosztów przy okazji każdej zmiany aranżacyjnej. Akcesoria elektryczne z rodziny lumina to system łączący walory praktyczne, estetyczne i finansowe. Wysokiej jakości wykonanie osprzętu idzie tu bowiem w parze z atrakcyjnym designem i przystępnymi cenami.

Lumina soul

To doskonała podstawa dla każdej instalacji. Spełni wymagania tych użytkowników, którzy cenią proste i solidne rozwiązania. Gwarantuje pełną funkcjonalność, a jednocześnie sprawdza się jako dekoracja wnętrz.

Lumina intense

Łączniki i gniazda czarne, białe oraz srebrne - zaprojektowane z myślą o osobach oczekujących idealnej harmonii i ceniących sobie elegancki minimalizm.

Lumina passion

W tej linii każda ramka wykonana została ze szlachetnych materiałów. Osprzęt lumina passion zachwyci więc nawet najbardziej wymagających  designerów.

Osprzęt lumina w aranżacjach

Osprzęt lumina w aranżacjach

Szeroki wybór osprzętu elektroinstalacyjnego z serii lumina pozwala na realizację wymarzonych aranżacji. Umożliwia żonglowanie materiałami, z których wykonane są ramki, oraz ich kolorami. W produktach Hager stosuje się wysokiej jakości tworzywo w 3 klasycznych barwach: czerni, bieli i srebrze. Gniazda i łączniki serii lumina passion cechują się ostrymi krawędziami, dzięki czemu rewelacyjnie spiszą się zwłaszcza w nowoczesnych, harmonijnych wnętrzach. Dostępne są w rozlicznych wariantach obejmujących szlachetne materiały, takie jak bukowe lub dębowe drewno czy szczotkowane aluminium w kolorze srebrnym, mosiężnym lub czarnym. Konstrukcję uzupełnia klasyczne białe lub czarne szkło. Do dyspozycji pozostają także dodatkowe pierścienie. Fakt, że wszystkie te elementy można dowolnie ze sobą łączyć, umożliwia tworzenie niepowtarzalnych aranżacji w dowolnych wnętrzach.

Kompatybilność i łatwość montażu czynią z produktów lumina rozwiązanie idealne dla amatorów samodzielnych remontów. Gniazdka i łączniki z tej serii pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Wyposażone są w rozporowe pazurki, które ułatwiają samodzielną instalację poprzez utrzymywanie właściwej pozycji osprzętu. Jeśli masz taką potrzebę, możesz skorzystać z ramek wielokrotnych. W liniach lumina soul i lumina intense występują one w pionie i w poziomie, aż do wariantu 5-krotnego. Lumina passion posiada z kolei ramki poziome do wariantu 4-krotnego oraz pionowe do 3-krotnego. Wszystkie wykonane są z naturalnych materiałów o grubości 4 milimetrów. Stosuje się w nich szkło hartowane oraz jednostronnie szczotkowane aluminium, co przekłada się na odporność produktów na zabrudzenia, a szczególnie na odciski palców.

Konfigurator lumina jako intuicyjne projektowanie osprzętu marki Hager

Konfigurator lumina jako intuicyjne projektowanie osprzętu marki Hager

W rozplanowaniu i instalacji osprzętu elektroinstalacyjnego z serii lumina pomoże specjalnie zaprojektowany konfigurator. To praktyczny program, który umożliwia przygotowanie profesjonalnego zestawienia produktów bez konieczności znajomości ich numerów referencyjnych i korzystania z katalogu. Skorzystają z niego zarówno klienci, jak i instalatorzy, ponieważ konfigurator został podzielony na 2 moduły. Pierwszy pozwala zwizualizować wybrane włączniki elektryczne oraz gniazda w dowolnym pomieszczeniu. Drugi natomiast służy tworzeniu i realizowaniu konkretnych zamówień.

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego lumina gwarantuje więc nie tylko dobór produktów do danej instalacji elektrycznej, ale także dopasowanie ich estetyki do konkretnego projektu wnętrza. Dzięki temu osprzęt elektroinstalacyjny będzie funkcjonował prawidłowo, a zarazem perfekcyjnie wpisze się w panujący wystrój.

Korzystając z konfiguratora lumina, skorzysta każdy. Program filtruje produkty pod kątem pożądanych przez użytkownika parametrów, koloru czy zastosowanych materiałów. Ułatwia to zaprojektowanie całej instalacji bez ryzyka popełnienia jakiegokolwiek błędu. Narzędzie zapewnia komplementarność całego systemu, automatycznie uzupełniając łączniki o pasujące mechanizmy. W każdej sytuacji użytkownik otrzyma propozycję zakupu dodatkowych akcesoriów oraz artykułów niezbędnych do montażu. Gotowe zestawienie produktów zostanie zapisane w pliku PDF bądź arkuszu kalkulacyjnym. Dzięki temu klient zyska informacje na temat wymaganego budżetu. Jeśli planowane koszty okażą się zbyt wysokie, konfigurator sam podsunie alternatywne propozycje dla każdego produktu. Cały projekt można dowolnie modyfikować, aby w pełni dopasować osprzęt elektroinstalacyjny do indywidualnych potrzeb.

Osprzęt elektroinstalacyjny Hager w ofercie Onninen

Osprzęt lumina w aranżacjach (3)

Produkty marki Hager, dostępne w asortymencie hurtowni Onninen obejmują wysokiej jakości łączniki oraz gniazda, ale także inne elementy instalacji elektrycznej. W ofercie marki znalazły się między innymi puszki instalacyjne, rozdzielnice, obudowy, bezpieczniki czy aparatura sterująca i modułowa. Producent jest niekwestionowanym liderem w zakresie rozwiązań z zakresu automatyki budynków, rozdziału energii oraz systemów prowadzenia przewodów. Zaufali mu już użytkownicy w ponad 120 krajach na całym świecie.

Nic dziwnego. Rozwiązania marki Hager cechują się wzorową wytrzymałością i przystępnymi cenami. Co więcej, takie produkty jak osprzęt elektroinstalacyjny znane są z przemyślanego designu. Ich atrakcyjne projekty w połączeniu z intuicyjnymi konfiguratorami pozwalają na kreowanie niepowtarzalnych aranżacji w każdym wnętrzu.

Zapoznaj się z asortymentem Hager, dostępnym w ofercie Onninen, a jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami drogą elektroniczną lub odwiedź jeden z naszych oddziałów!